BALTIJAS VADOŠO IZSTĀŽU RĪKOTĀJS

7 noderīgi latviešu industriālie izgudrojumi

Jau šajā nedēļas nogalē – no 28. līdz 30. novembrim – izstādē “Tech Industry 2019” varēs iepazīt ne vien pasaules jaunākās iekārtas un risinājumus mašīnbūves, metālapstrādes, automatizācijas, elektronikas, elektrotehnikas un ražošanas materiālu nozarē, bet arī atklāt Latvijā radītos risinājumus. Apmeklē ekspozīciju “Magnetic Latvia” un Inovācijas stendu Ķīpsalā.Gudrāki industriālie bezpilota lidaparāti
Latviešu uzņēmums "DronePlan" ir izveidojis vienu no pasaulē progresīvākajām autonomo lidojumu sistēmām – industriālo bezpilota lidaparātu programmu grūti sasniedzamu objektu apsekošanai un automatizēšanai. Tehnoloģija ļauj plānot, kā arī izpildīt lidojuma misijas un automātiski apkopot un analizēt lidojuma datus.


Nepārtraukta monitoringa ierīce industriālām iekārtām
Telemetrijas ierīci “Engine Reader” uzstāda industriālās iekārtās, un tā caur datu līnijām ir savienota ar procesora kontrolieri, kas darbības laikā nolasa aktuālos parametrus: atrašanās vietu, ģeneratora parametrus, dzinēja parametrus, datus par motora kļūdām, pārkaršanu, ģeopozīcijas maiņu, apkopes nepieciešamību u. C. Iegūtie dati tiek pārsūtīti uz serveri, kurā tiek apstrādāti un atspoguļoti platformas vadības un klienta interfeisā.

Tērauda sakausējuma aizstājējs
Nākotnes materiālu – termoplastu hibrīdkompozītu, kas aizstās tērauda sakausējumu un vienlaikus saglabās ražošanas ātruma priekšrocības, – prezentēs Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Materiālu un konstrukciju institūts. Institūta pētnieki strādā, lai pavediens būtu vairākkārt izturīgāks un stingāks par standarta 3D printera ABS pavedienu.

Viedais ielu apgaismojums
RTU Industriālās elektronikas un elektrotehnikas institūta pētnieki iepazīstinās ar jauniem viedo apgaismojumu sistēmu risinājumiem, kas spēj noteikt satiksmes dalībnieku klātbūtni, kustības virzienu un aptuveno ātrumu 120 m plašā darbības rādiusā un vienlaikus ir pielāgoti šaurai ielai. Ar izstrādāto adaptīvo algoritmu varēs dinamiski mainīt LED gaismekļa gaismas intensitātes robežas, kas ļaus vienlaikus ietaupīt elektroenerģiju un nodrošināt augstu apgaismošanas kvalitāti.

Sensoru sistēmas būvkonstrukciju uzraudzībai
Elektronikas un datorzinātnes institūts izstādē “Tech Industry” demonstrēs sensoru sistēmas tehnoloģiju būvkonstrukciju deformāciju monitoringam, kas ļauj nepārtraukti un attālināti monitorēt deformācijas un vibrācijas ēkām, tiltiem, tuneļiem un citām būvkonstrukcijām.

Lietu internets elektroenerģijas taupīšanai un datu apstrādei industriālajās siltumnīcās
Satiekot Rīgas Tehniskās universitātes Industriālās elektronikas un elektrotehnikas institūta zinātniekus, varēs uzzināt par izstrādātajiem intelektuālajiem vadības algoritmiem, kas siltumnīcu augu apgaismojuma sistēmām ļauj ietaupīt elektroenerģiju līdz pat 30 %. Tāpat interesenti varēs noskaidrot vajadzīgo par sensoru sistēmām un datu apstrādes platformām mazām un lielām industriālām siltumnīcām.

Datos balstīta sistēma efektīvākai ražošanai
"InPass" piedāvās ražošanas iekārtu efektivitātes mērīšanu, elektronisko darba laika uzskaites sistēmu, telpu klimata uzraudzību, kā arī drukas monitoringu. Latviešu radītie risinājumi palīdzēs uzņēmumiem uzlabot darba ražīgumu un pieņemt datos balstītus lēmumus jebkurā laikā no jebkuras vietas pasaulē.

No 28. līdz 30. novembrim “Tech Industry 2019” divās hallēs piedalīsies vairāk nekā 270 uzņēmumu no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Zviedrijas, Vācijas, Polijas, Čehijas, Itālijas, Francijas, Austrijas, Slovēnijas, Baltkrievijas, Ukrainas, Krievijas, Ungārijas, Ķīnas, Taivānas un citām valstīm. Izstādē būs arī Latvijas, Lietuvas, Itālijas un Baltkrievijas nacionālie kopstendi, kuros varēs iepazīties ar šo valstu ražotāju piedāvājumu. “Tech Industry” rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1.

Izstādes darbalaiks:
28.–29. novembris 10.00–18.00
30. novembris 10.00–17.00

Biļetes:
Ieejas biļetes cena: 6 EUR; skolēniem, studentiem un pensionāriem – 2,50 EUR. Biļetes iespējams iegādāties iepriekšpārdošanā internetā.

Sekojiet jaunumiem mājaslapā www.techindustry.lv un facebook.com/fairtechindustry/1529484080_9784.JPG
683641073_9784.jpg
715418969_9784.jpg
77295870_9784.jpg
1962326506_9784.jpgTop