BALTIJAS VADOŠO IZSTĀŽU RĪKOTĀJS

5 padomi sievietēm karjerai tehnoloģiju pasaulē

Tehnoloģiju nozares personība, viena no ietekmīgākajām sievietēm Apvienotajā Karalistē Debija Forstere (Debbie Forster), iedvesmos arī Latvijas sievietes “RIGA COMM” konferencē “Women in Tech”, kas jau 11. oktobrī notiks Ķīpsalā. Bet tagad pieci vērtīgi Debijas ieteikumi karjeras veidošanai tehnoloģiju nozarē!

1. Pārstāj būt perfekta!
Sievietēm bieži trūkst pašpārliecinātība, tādēļ viņas nemaz neizmēģina savas iespējas kandidēt uz kādu no vakancēm tehnoloģiju nozarē. Debija iesaka uzdrošināties un pieteikties uz dažādām vakancēm arī tad, ja potenciālā darba devēja izvirzītajiem kritērijiem neesi perfekta kandidāte.

2. Izpēti plašo tehnoloģiju nozari!
Daudzām sievietēm, domājot par tehnoloģiju nozari, prātā nāk tikai milzīgas un bezpersoniskas organizācijas vai mazi jaunuzņēmumi, kuros strādā bārdaini vīrieši. Patiesībā tehnoloģiju nozare ir ļoti dažāda. Tehnoloģiju cilvēkus vajag dažādiem uzņēmumiem ikvienā industrijā – sākot no radošās industrijas un labdarības līdz pat finanšu organizācijām un inženierzinātnēm.

3. Atrodi savu mentoru vai padomdevēju!
Nebaidies meklēt padomu un atbalstu savā darbavietā vai ārpus tās. Citu sieviešu pieredze, skats no malas, izaicinājumi doties ārpus komforta zonas vai vienkārši dalīšanās ar idejām ļaus efektīvāk veidot karjeru un sasniegt savus mērķus. Meklē sievietes ar līdzīgām vērtībām un mērķiem ne tikai savā reģionā, bet arī sociālajos tīklos.

4. Iedvesmo citas sievietes izvēlēties tehnoloģiju nozari!
Tikpat vērtīgi, cik ir saņemt atbalstu, svarīgi ir iedrošināt arī citas sievietes. Tehnoloģiju nozarē nevar būt par daudz sieviešu, tādēļ nekautrējies dalīties ar savu pieredzi jau no pirmajiem karjeras soļiem tehnoloģiju pasaulē. Ja esi vidēja līmeņa vadītāja – atbalsti darbinieces, kuras nupat uzsākušas karjeru, bet, ja strādā nozarē tikai pirmo gadu, iedvesmo sievietes, kuras ir karjeras izvēles priekšā vai apsver karjeras maiņu.

5. Esi zinātkāra!
Tehnoloģijas ļauj paveikt aizraujošas, radošas un interesantas lietas gan darbā, gan ārpus tā. Turpini mācīties! Nebaidies uzdot jautājumus par lietām, kas tevi interesē. Ja kāds dara to, kas tevi aizrauj, esi drosmīga un pajautā padomu – kā tas darbojas, un kā to labāk darīt. Negaidi iespējas un piedāvājumus no malas, bet gan esi aktīva un pirmā izrādi interesi un zinātkāri.

Debija Forstere (Debbie Forster) ir ievērojama persona tehnoloģiju, inovāciju, dažādības un izglītības jomā. Viņa ir “Tech Talent Charter” dibinātāja un izpilddirektore, un viņas mērķis ir panākt lielāku dzimumu dažādību Apvienotās Karalistes tehnoloģiju darba tirgū. Kopš 2013. gada “Computer Weekly” viņu iekļauj sarakstā “25 visietekmīgākās sievietes Lielbritānijas IT”, bet 2018. gadā Debija ieguva 3. vietu šajā topā. Savu karjeru viņa sāka kā skolotāja. Kļuvusi par skolas direktori, Debija jau lieliski apzinājās tehnoloģiju milzīgo nozīmi, tādēļ veicināja jauniešu pieeju tehnoloģijām, un uzskatīja, ka tās bērniem ļauj būt radošākiem un paver plašākas karjeras iespējas.

Lai sievietes iedrošinātu pievienoties tehnoloģiju nozarei un pievērstu uzmanību sievietēm, kas guvušas panākumus šajā nozarē, 11. oktobrī biznesa tehnoloģiju pasākumā “RIGA COMM” pirmo reizi notiks konference “Women in Tech”. Tajā līderes iedvesmos ar veiksmes stāstiem un aicinās iesaistīties biznesa veidošanā un tehnoloģiju radīšanā arī citas sievietes. Konferences darba valoda – angļu. Konference tiek rīkota sadarbībā ar kopienu “Riga TechGirls”, kuras mērķis ir iedvesmot un atbalstīt sievietes, kurām interesē tehnoloģijas.

„RIGA COMM” ir ikgadējā biznesa tehnoloģiju izstāde un konference, kur uzņēmuma resursu vadības, dokumentu vadības, personāla vadības un drošības sistēmu izstrādātāji un piegādātāji, mākoņpakalpojumu, interneta un digitālā mārketinga pakalpojumu sniedzēji, web risinājumu un mobilo aplikāciju izstrādātāji, kā arī IKT produktu ražotāji piedāvā risinājumus dažādu nozaru un lieluma uzņēmumiem, pašvaldību iestādēm un organizācijām to efektīvai darbībai.

“RIGA COMM” rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1.

Pasākuma norises vieta un darbalaiks:
Starptautiskais izstāžu centrs Ķīpsalā (Ķīpsalas iela 8, Rīga)
10. oktobrī 10.00–18.00
11. oktobrī 10.00–17.00

Biļetes var iegādāties internetā, kā arī uz vietas pasākumā. Tuvojoties pasākumam, biļetes kļūs dārgākas.
Top