BALTIJAS VADOŠO IZSTĀŽU RĪKOTĀJS

Pasaules mēroga tehnoloģiju zvaigznes – sievietes – satiec “RIGA COMM 2019”!

Lai sievietes vairāk iedrošinātu pievienoties tehnoloģiju nozarei un pievērstu uzmanību sievietēm, kas guvušas panākumus šajā nozarē, 11. oktobrī biznesa tehnoloģiju pasākumā “RIGA COMM” pirmo reizi notiks konference “Women in Tech”. Tajā līderes iedvesmos ar veiksmes stāstiem un aicinās iesaistīties arī citas sievietes biznesa veidošanā un tehnoloģiju radīšanā.

Kustības “Riga TechGirls” vadītāja Anna Andersone uzsver: “Latvijā trūkst darbinieku IT jomā, un jau 2022. gadā trūks vismaz 16 000 speciālistu. Turklāt sieviešu īpatsvars šajā nozarē ir tikai ap 20%. Sievietēs ir milzīgs potenciāls, ko šobrīd tehnoloģiju joma vēl neizmanto.” Lielāks sieviešu skaits tehnoloģiju uzņēmumos ne vien uzlabotu dzimumu līdzsvaru, bet arī veicinātu progresu – sieviešu prasmes, zināšanas un plašais redzesloks ļautu veidot vēl labākus produktus un risinājumus.

Sievietes – nākotnes arhitektes jau šodien
Pirmajā pilnas dienas konferencē Latvijā “Women in Tech” piedalīsies viena no ietekmīgākajām sievietēm Norvēģijā – Bērita Svensena (Berit Svendsen). Viņa ir vadījusi lielāko telekomunikāciju uzņēmumu Norvēģijā, bet pašlaik ir finanšu tehnoloģiju uzņēmuma “Vipps” viceprezidente. 2016. gadā “Inspiring Fifty” ierindoja Bēritu starp 50 Eiropas iedvesmojošākajām sievietēm tehnoloģiju jomā. 2017. un 2018. gadā viņa tika pie titula “Ietekmīgākā sieviete Norvēģijas biznesā”.

Debija Forstere (Debbie Forster) ir ievērojama persona tehnoloģiju, inovāciju, dažādības un izglītības jomā. Viņa ir “Tech Talent Charter” dibinātāja un izpilddirektore, un viņas mērķis ir panākt lielāku dzimumu dažādību Apvienotās Karalistes tehnoloģiju darba tirgū. Kopš 2013. gada “Computer Weekly” viņu iekļauj sarakstā “25 visietekmīgākās sievietes Lielbritānijas IT”, bet 2018. gadā Debija ieguva 3. vietu šajā topā. Savu karjeru viņa sāka kā skolotāja. Kļuvusi par skolas direktori, Debija jau lieliski apzinājās tehnoloģiju milzīgo nozīmi, tādēļ veicināja jauniešu pieeju tehnoloģijām un uzskatīja, ka tās bērniem ļauj būt radošākiem un paver plašākas karjeras iespējas.

Brazīlijas pārstāve “Genecoin” dibinātāja Barbara Šorkita (Barbara Schorchit) ir ANO Vides programmas balvas “Jaunais zemes čempions” fināliste (2019), ķīmijas inženiere, kas saņēmusi apbalvojumus arī kā jaunā uzņēmēja. Barbara stāstīs par to, kā blokķēdes tehnoloģija var veicināt bioloģisko daudzveidību.

Varam lepoties arī ar Latvijas pārstāvēm – “Tele2 Latvia” tehnisko direktori Līgu Krūmiņu, “Visma” produktu attīstības vadītāju Valēriju Makijenko un Agati Ambulti – padomnieci IT un viedo digitālo risinājumu jautājumos, kas stiprina Liepājas IT profesionāļu kopienu. Uzzini arī par citām konferences “Women in Tech” lektorēm konferenču programmā.

Konference “Women in Tech” notiks 11. oktobrī, darba valoda – angļu. Tā tiek rīkota sadarbībā ar kopienu “Riga TechGirls”, kuras mērķis ir iedvesmot un atbalstīt sievietes, kurām interesē tehnoloģijas.

„RIGA COMM” ir ikgadējā biznesa tehnoloģiju izstāde un konference, kur uzņēmuma resursu vadības, dokumentu vadības, personāla vadības un drošības sistēmu izstrādātāji un piegādātāji, mākoņpakalpojumu, interneta un digitālā mārketinga pakalpojumu sniedzēji, web risinājumu un mobilo aplikāciju izstrādātāji, kā arī IKT produktu ražotāji piedāvā gatavus un personalizētus risinājumus dažādu nozaru un lieluma uzņēmumiem, pašvaldības iestādēm un organizācijām to efektīvai darbībai.

“RIGA COMM” rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1.

Pasākuma norises vieta un darbalaiks:

Starptautiskais izstāžu centrs Ķīpsalā (Ķīpsalas iela 8, Rīga)

Biļetes var iegādāties internetā, kā arī uz vietas pasākumā. Tuvojoties pasākumam, biļetes kļūs dārgākas.346362038_9544.jpegTop