BALTIJAS VADOŠO IZSTĀŽU RĪKOTĀJS

Ko spēj kaķi? Uzzini izstādē “Latvijas uzvarētājs 2019”!

Jau 8. un 9. jūnijā izstādē “Latvijas uzvarētājs 2019” Ķīpsalā līdztekus suņu un kaķu skaistumkonkursiem apmeklētāji varēs vērot arī aizraujošus paraugdemonstrējumus. Adžiliti jeb lēkšanu pāri šķēršļiem un līšanu cauri tuneļiem demonstrēs arī minči. Viņu vidū Kanādas sfinkss Romuluss un orientālis Teodors!

Ar adžiliti parasti domājam suņu sportu, jo tas ir ļoti iecienīts Latvijā. Taču arī kaķiem tas nav svešs. Pirmoreiz neatkarību mīlošie minči adžiliti demonstrēja 2005. gadā kaķu izstādē Amerikā. Šobrīd šis jautrais sporta veids ir iekarojis lielu popularitāti ASV. Arī Latvijā ir daži kaķu saimnieki, kas ar to nodarbojas. Lūk, saruna ar Teodora un Romulusa saimnieci Janu Jaunbirkāni un Kristīni Līdaku, kura zina, kā pierunāt kaķi darboties.

Pastāstiet par saviem “sportistiem”!
Jana: Gadu vecais Romuluss ir Kanādas sfinkss, kas ikdienā sevi aktīvā formā uztur ar rotaļām un skriešanu. Trenēties viņam patīk, bet to dara neregulāri, jo viss atkarīgs no noskaņojuma. Arī orientālis Teodors, kā jau austrumnieks, darbojas tikai tad, ja patīk. Starp citu, pērn izstādē pārliecinājos, ka viņš savu prasmi labprāt rāda plašākai publikai. Taču ir bijis arī tā, ka kaķis iekārtojas uz guļu tunelī, tad nu lai “visa pasaule pagaida”! Kā būs šoreiz? Tad jau redzēsim! (Iesmejas.)

Vai minči labprāt iesaistās šajā nodarbē?
J.: Jā! Daudziem kaķiem patīk darboties, izpētīt jaunas lietas un rotaļāties. Arī manējiem!
Kristīne: Taču jāņem vērā, ka kaķis ir kaķis. Ja suni var ieinteresēt, pierunāt, un viņš darbosies, lai izpatiktu savam cilvēkam, tad ar kaķi tas nesanāks. Minčus var tikai ieinteresēt, ja viņam pašam tas sagādā jautrus brīžus. Mēs to varam pastiprināt tikai ar samīļošanu un kārumiem.

Kādiem kaķiem adžiliti ir piemērots?
K.: Tiem kaķiem, kam ir suņa raksturs, – kam vajadzīgs ciešs kontakts ar cilvēku un patīk aktīvās un prāta nodarbes. Īpaši piemēroti ir abesīnieši, siāmieši, orientāļi, Kornvolas un Devonas reksi, taču piedalīties var arī jebkurš aktīvs, ieinteresēts kaķis neatkarīgi no šķirnes. Esam satikuši arī azartiskus meinkūnus un supersportiskus sfinksus. Uzskats, ka kaķi ir pilnīgi nevadāmi, ir aplams. Minči ir ļoti saprātīgi un atsaucīgi, ja ar tiem pareizi darbojas.

Jūsu ieteikumi tiem, kas vēlas mēģināt nodarboties ar adžiliti!

K.: Ja jums ir vesels, fiziski labi attīstīts, draudzīgs un komunikabls kaķis, turklāt tas ar prieku spēlējas un skrien, – vajag pamēģināt veidot sadarbību un virzīt dzīvnieciņu sekot mantiņai, pārvarot šķēršļus. Nevajag uzreiz ierīkot veselu trasi, bet pa vienam šķērslim iepazīt un iemācīties tos pārvarēt, pamazām veidojot kombinācijas. Ja jūsu kaķis kļūdās, vienkārši ignorējiet kļūdu un koncentrējieties uz atalgojumu un slavēšanu par to, kas tiek darīts pareizi. Ļoti svarīga ir aktivizējoša mantiņa, kas pamudina kaķi uz kustību, – tai jābūt ļoti iekārojamai. Tāpat ir svarīgas uzslavas un kārumi par labu darbošanos. Labāk īsi, jautri treniņi, nekā negatīvas emocijas un stress!

Ko vēl Ķīpsalā darīs Romuluss un Teodors?

J.: Teodors jau daudzus gadus pasaulē ir atzīsts par vienu no labākajiem savas šķirnes pārstāvjiem, tādēļ izstāde tikai kārtējo reizi apliecinās viņa augstāko titulu Pasaules Premiors. Savukārts Romuluss pirmoreiz piedalīsies pieaugušo kaķu ringā un centīsies patikt ekspertiem, lai nopelnīt pirmos sertifikātus čempiona titulam, un 8. jūnijā plkst. 14.15 piedalīsies specializētajā sfinksu šovā.
Skatīt programmu: www.bt1.lv/latwinner/index.php?link=00700000

Ja arī tu vēlies vērot minču adžiliti, suņu un kaķu šķirņu skaistumkonkursus, aizraujošus suņu trikus un paraugdemonstrējumus, kā arī izdevīgi iepirkties zoopreču ekspozīcijā – tiekamies “Latvijas uzvarētājā 2019” Ķīpsalā jau 8. un 9. jūnijā!

Izstādi “Latvijas uzvarētājs” rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 sadarbībā ar Latvijas Kinoloģisko federāciju un Latvijas felinoloģijas asociāciju “Felimurs”. Suņu izstādes sponsors – “EUKANUBA”, kaķu izstādes sponsors – “JOSERA”.
Vairāk: www.bt1.lv/latwinner

Seko līdzi izstādes jaunumiem: www.facebook.com/petekspo.lv

Norises vieta un laiks:
Starptautiskais izstāžu centrs Ķīpsalā
8. jūnijā no 10.00 līdz 18.00
9. jūnijā no 10.00 līdz 17.00

Ņem vērā!
Ja vēlies apmeklēt izstādi kopā ar savu suni, kas nepiedalās izstādē, pirms biļešu iegādes pie Izstāžu centra 11. vārtiem būs jāuzrāda suņa veterinārā apliecība, kā arī jāiziet veterinārā kontrole.

Biļešu cenas:
Pieaugušajiem – 4,50 EUR
Bērniem līdz 4 gadu vecumam ieeja bez maksas!
Bērniem no 5 līdz 18 gadiem – 3,00 EUR
Studentiem, pensionāriem, invalīdiem – 3,50 EUR
Īpaši draudzīgs piedāvājums ģimenēm – Ģimenes biļete – 10,50 EUR
(2 pieaugušie + 2 bērni vai 1 pieaugušais + 3 bērni)
vairāk bērnu – 1,50 EUR par katru bērnu
Biļetes internetā: www.bezrindas.lv/lv/latvijas-uzvaretajs-2019/6411/

Autostāvvieta – 3,00 EUR


181882545_9155.jpg
1633327678_9155.jpg
1894721994_9155.jpg
155364909_9155.jpg
1243854298_9155.jpg
297878206_9155.jpg
1893826329_9155.jpg
275677093_9155.jpgTop