BALTIJAS VADOŠO IZSTĀŽU RĪKOTĀJS

Reāli lietu interneta risinājumi un to izmantošana Baltijā

Lietu internets ir viena no vadošajām tehnoloģijām visā pasaulē, un tā risinājumi tiek lietoti dažādās nozarēs. "RIGA COMM" vadītājs Andris Breške uzsver, ka arvien vairāk uzņēmumu Baltijā veiksmīgi ievieš viedo sensoru un tīklu infrastruktūru, tā palielinot produktivitāti un uzlabojot konkurētspēju vietējā un pasaules līmenī.

Apskatīt Baltijā radītos lietu interneta risinājumus un citus tehnoloģiju jaunumus, kā arī papildināt zināšanas par nozares aktualitātēm ir aicināts ikviens biznesa profesionālis un tehnoloģiju entuziasts 10. un 11. oktobrī 8. Baltijas biznesa tehnoloģiju izstādē un konferencē „RIGA COMM 2019” Ķīpsalā.

Komforta kontrole telpām – ērtībai un izmaksu samazināšanai
“Tet” piedāvā gudrās mājas risinājumu latviešu valodā ar vienotu, internetā bāzētu pārvaldības platformu un mobilo lietotni. Risinājums “Tet gudrā māja” ir paredzēts jebkurai apkures sistēmai, silto grīdu kontrolei, apkures vadībai un gaisa kvalitātes uzraudzībai, lai mājokļos nodrošinātu augstāku komforta līmeni un, nemainot ikdienas paradumus, ļautu būtiski ietaupīt elektroenerģijas izdevumus. Šī ir pirmā sezona, kad “Tet” gudrās mājas risinājums tiek lietots Rīgas Tehniskajā universitātē, tādēļ par finanšu ieguvumiem vēl precīzi nav zināms, bet universitātes pārstāvji ir pārliecināti, ka tādi noteikti būs, un atzīst, ka risinājums ir ērts un ļauj nodrošināt vienmērīgu komfortu visās telpās. RTU pārstāvis Jānis Šuksta norāda, ka “Tet gudrā māja” ļauj būt ne vien videi draudzīgai universitātei un taupīt enerģijas resursus, bet arī efektīvi pārvaldīt vairākas mājas visā pilsētā: “Varam attālināti un reālā laikā kontrolēt reālo situāciju katrā telpā, tādējādi ietaupot darbinieku laika resursu. Pašlaik risinājums ir ieviests tikai vienā studentu dienesta viesnīcā, bet mēs labprāt šo risinājumu ieviestu visās ēkās.”

Autoparka risinājums uzņēmuma degvielas patēriņa samazināšanai
Lai palīdzētu klientiem uzlabot autoparka pārvaldības procesus un optimizēt resursu izmantošanu, Latvijas uzņēmums “Mapon” ir izstrādājis viegli lietojamus un efektīvus GPS izsekošanas un autoparka pārvaldības risinājumus, kas ļauj kontrolēt automašīnas atrašanās vietu gan uzņēmumiem, gan privātpersonām. Viens no uzņēmuma klientiem – būvmateriālu ražotājs “SCHWENK Latvija” (iepriekš “CEMEX”) – atzīst, ka regulāra un detalizēta vadītāju braukšanas analīze ļauj novērtēt, kādos autovadītāju darbības aspektos ir nepieciešamas izmaiņas, un plānot autovadītāju izglītošanu un braukšanas parametru uzlabošanu. “SCHWENK” pauž gandarījumu par risinājuma ieviešanu uzņēmumā un atzīst, ka sistēmas lietošanas laikā ir izdevies samazināt degvielas patēriņu un pilnveidot šoferu braukšanas kultūru.

Iekštelpu pozicionēšanas sistēma – efektīvai uzņēmuma resursu pārvaldīšanai
Precīza informācija par ražošanas resursu atrašanās vietu ļauj uzņēmumam uzlabot procesu efektivitāti, kvalitāti un drošību. Igauņu uzņēmuma “ELIKO” izstrādātā KIO reāllaika atrašanās vietas sistēma ļauj izsekot objektu līdz 10 reizēm precīzāk nekā līdzīgas tehnoloģijas. Atzinīgi risinājumu novērtē uzņēmuma “Ruukki” ražošanas vadītājs Alars Torims (Alar Torim) un atzīst, ka plāno paplašināt lietošanu uzņēmumā: “Pateicoties “KIO RTLS” risinājumam, mēs ieguvām drošu un uzticamu informāciju par resursu kustības trajektorijām, kuru analīzes rezultātā spējām efektivizēt uzņēmuma darbību.”

Attālināta temperatūras kontrole precīzu apstākļu nodrošināšanai
Latviešu uzņēmums “SensMax” ir izveidojis tiešsaistes attālinātas temperatūras kontroles sistēmu “SensMax SensGuard”, kas palīdz automatizēt temperatūras kontroli dzesēšanas, saldēšanas, kā arī cepšanas iekārtās, ziņojot, ja temperatūra ir ārpus pieļaujamā diapazona. Risinājumu izmanto arī Latvijas Universitātes Klīniskās un profilaktiskās medicīnas institūts biobankas dziļsaldētavu un šķidrā slāpekļa djuāru temperatūras uzraudzībai. Institūta pārstāvji atzīst, ka šis ir uzticams, precīzs un ērts iekārtu uzraudzības veids, turklāt sistēmai ir viegli pievienot jaunas iekārtas. Datus var aplūkot neierobežotā laika griezumā un novērot neregularitātes to darbībā, kas ļauj laicīgi veikt profilaktiskas apkopes vai remontus.

Ērts gudrās mājas risinājums jau funkcionējošām ēkām
Ēku automatizācijas uzņēmums “ELKO EP” piedāvā gudrās mājas sistēmu, kas ļauj ēkā automatizēt apgaismojuma, klimata un drošības kontroli. Risinājums paredzēts birojiem, viesnīcām, slimnīcām, skolām, noliktavām un dzīvojamām ēkām. To lieto tādi klienti kā “Radisson Hotels”, “VanGraaf”, Rīgas lidosta, “Lemona Electronics” u. c. Klienti īpaši uzsver ērto sistēmas ieviešanas procesu: "Mūsu viesnīcā nebija kontaktligzdas un slēdži pie gultas, bet “ELKO EP” risinājums ļāva pievienot šo funkciju, nepārbūvējot un neslēdzot viesnīcu. Turklāt sistēma ļauj pievienot telpas apgaismojumam jaunas funkcijas – regulēt noskaņojuma apgaismojumu. Tas bija labākais risinājums jau esošai viesnīcai."

Sensori telpu gaisa kvalitātes kontrolei
Latvijas uzņēmums “SAF tehnika” ir izveidojis bezvadu sensoru tīklu risinājumu “Aranet”, kas piedāvā bezvadu sensoru risinājumus vienkāršai temperatūras, relatīvā mitruma, CO2 un citu vides parametru monitorēšanai, kā arī ērtai datu analizēšanai. Jaunākā inovācija ir bezvadu sensors ar e-tintes ekrānu gaisa kvalitātes uzraudzībai mājās, skolā, birojā vai citās iekštelpās. Ierīce ir viegli pārnēsājama, vienkārši uzstādāma un ērti lietojama, turklāt tā brīdinās, kad gaisa kvalitāte ir palikusi nevēlama veselībai. Jauno risinājumu lieto arī uzņēmums “Mobilly”, un tā izpilddirektors Ģirts Slaviņš atzīst, ka uzņēmumam rūp ne tikai klientu apmierinātība, bet arī darbinieku labsajūta darba vietā: “Aranet4 CO2 sensors ir uzlabojis uzņēmuma darba vidi, atgādinot par nepieciešamību regulāri rīkot sanāksmju pauzes un vēdināt telpas, pirms darba vide ir kļuvusi neproduktīva un darbinieku pašsajūta pasliktinājusies”.

Izstādi “RIGA COMM” organizē Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1. 

Plašāka informācija: 

rigacomm.com/lv/
facebook.com/RigaComm/

1924931098_9146.jpg
1166836054_9146.jpg
70532659_9146.JPG
1876065860_9146.jpg
958401870_9146.jpg
541018060_9146.jpgTop