BALTIJAS VADOŠO IZSTĀŽU RĪKOTĀJS

Nepērc “kaķi maisā”! Cik maksā “Bēthovens” vai “Mailo”?

Ja sirds alkst pēc labākā drauga – suņa, tad izstāde “ZooExpo” ir lieliska vieta, kur to nolūkot! 

Pat tad, ja konkrētu suņu šķirni jau esi izvēlējies, kā zināt, cik daudz naudas atvēlēt kucēna iegādei? Cenas par vienas un tās pašas šķirnes kucēniem taču mēdz būt tik atšķirīgas! Izskaidrot, kā tās veidojas, talkā aicinājām Latvijas Kinoloģiskās federācijas prezidenti Viju Klučnieci.

“Medijos bieži lasām par visdārgākajām suņu šķirnēm, ir pat izveidoti dārgāko suņu šķirņu topi. Taču bieži vien tie ir izdomājumi, lai ieinteresētu sensāciju kāro publiku. Patiesībā nav tāda dārgāko suņu šķirņu topa. Vienas un tās pašas šķirnes kucēns var maksāt gan 300 euro, gan vairākus tūkstošus,” norāda Vija Klučniece.

Mode un metienu lielums
Vispirms jau “mode” saistās ar apģērbiem, taču arī attiecībā uz suņiem ir mode. Īpaši tas bija jūtams pēc filmām “Lesija", kad plašu popularitāti iekaroja kolliji. Kura suņu šķirne kļuva īpaši populāra pēc filmas “Bēthovens"? Nu, protams, – milzīgie, labsirdīgie lempīši sanbernāri! Bet pēc "Maskas", kur galvenais četrkājainais varonis bija Džeka Rasela terjers Mailo? “Jo šķirne ir populārāka, jo vairāk cilvēku vēlas iegādāties attiecīgās šķirnes kucēnus, tādēļ ceļas arī cenas,” – tā V. Klučniece.

Šobrīd ļoti populāri un arī dārgi ir punduršpici jeb pomerāņi. Kucēna cena var sasniegt pat 6000 eiro, jo metienos dzimst maz kucēnu (reizēm pat tikai divi vai trīs), bet pieprasījums ir liels. Vienmēr dārgi ir bijuši vieni no lielākajiem suņiem pasaulē – angļu mastifi. Šīs šķirnes kucēna cena var sasniegt 3500 eiro!

Vija Klučniece skaidro: “Vidēji laba, šķirnei atbilstoša, labi izaudzēta, no veseliem vecākiem iegūta kucēna cena mūsu tirgū svārstās no 400 līdz 1500 eiro, bet ļoti daudz kas ir atkarīgs no pārdevēja tirgotāja talanta. Parasti dekoratīvo jeb maza izmēra sunīši, tādi kā bišoni, kavaliera karaļa Čārlza spanieli, čivavas, papiloni, falēnes, grifoni, franču buldogi, maksā vairāk, īpaši šobrīd, kad tieši šie suņi kļuvuši populāri. Pamatā šeit runa ir par cenām pasaules tirgū. Latvijā tirgus ir mazs, tādēļ kucēnu cena ir atkarīgas no tā kā izdodas tos pārdot un bieži vien vienkārši jāatrod labas mājas”.    

Tituli, ilgdzīve un veselība
Tieši tas, kādus titulus un uzvaras izstādēs ir ieguvuši kucēna vecāki un pat iepriekšējo metienu pēcnācēju panākumi izstādēs, ilgdzīve un veselība, ir galvenais, kas nosaka visaugstāko cenu. Šādus kucēnus iegādājas tie, kuri nodarbojas ar selekciju, kuriem ir ļoti būtiski savā īpašumā iegūt tieši, piemēram, pasaules uzvarētāja pēcnācēju, ar cerību, ka viņš būs tikpat izcils kā vecāki. Ievērojot šo faktoru, tiek pārdoti arī pieauguši suņi – prestižu izstāžu uzvarētāji.

Visvisdārgākais
Līdz šim vislielākā summa – 100 000 eiro – ir samaksāta par vācu aitusuņu specializētās izstādes uzvarētāju, lai gan parasti vācu aitusuņa kucēna cena nepārsniedz 1500 euro un tie nepieder pie visdārgāko šķirņu pārstāvjiem.

Ikviens  izstādē var aprunāties ar dažādu šķirņu speciālistiem, lai saņemtu atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem un aizrunātu savu nākamo četrkājaino draugu.
652012388_7282.JPG
1070329476_7282.JPG
1454548432_7282.jpg
1464730738_7282.JPGTop