BALTIJAS VADOŠO IZSTĀŽU RĪKOTĀJS

Maestro Raimonds Pauls: „Pūtēju orķestri man vienmēr ir patikuši!”

„Pūtēju orķestri man vienmēr ir patikuši. Tas saistās ar bērnību, ar pažarniekiem un zaļumballi, ar maršiem un lustīgiem meldiņiem,” saka Maestro Raimonds Pauls, kura skaņdarbus varēs dzirdēt VIII Latvijas izglītības iestāžu pūtēju orķestru salidojuma koncertā “Vienā elpā” Ķīpsalā 5. maijā.


Maestro atzīst, ka pēdējos gados pūtēju orķestri piedzīvo jaunu uzplaukumu. Skatītāju interesi raisa gan defilē priekšnesumi, gan interesants repertuārs, kas ietver arī džeza ritmus, un veiksmīgi, labi aranžējumi. „Man vienmēr smaidu izraisa maziņie, kas staigā pa laukumu, turot lielu, smagu instrumentu, skatoties, kur jāliek kājas, un vēl spēlē!” ar smaidu Maestro raksturo krāšņos defilē priekšnesumus un piebilst, ka „lielos laukumos un pilsētu svētkos pūtēju orķestri ir visiederīgākie”.

Šajā koncertā skanēs gan Raimonda Paula pirms 30 gadiem tapušais popurijs „Džons Neilands” (Kurš gan nav dzirdējis „Brauciet lēnāk pār tiltu, draugi!”?!), gan jaunākais popurijs „No Kolkas līdz Rēzeknei” Aivara Krūmiņa aranžējumā, kas pirmoreiz plašākai publikai izskanēs tieši Ķīpsalā. Starp citu, „No Kolkas līdz Rēzeknei” ir viens no bērnu un jauniešu šī koncerta vismīļākajiem skaņdarbiem. Un kā nu ne, ja kājas pašas cilājas, spēlējot priecīgās melodijas no bērnu vokālā ansambļa “Dzeguzīte” repertuāra par rauša piedzīvojumiem, nebēdnīgu kāpšanu kokā un lidojumu gaisa balonā pāri mūsu mīļajai zemītei!

Vēl koncertā „Vienā elpā” līdzās Raimonda Paula mūzikai jaunos, mūsdienīgos aranžējumos skanēs arī citu latviešu komponistu pazīstamākie skaņdarbi – Emīla Dārziņa “Melanholiskais valsis”, Jura Kulakova „Slidotava” no grupas „Pērkons” repertuāra u. c.

Kā zināms, 5. maijā plkst. 17.00 Ķīpsalas hallē notiks VIII Latvijas izglītības iestāžu pūtēju orķestru salidojuma koncerts “Vienā elpā”, kas veltīts Latvijas simtgadei. Tajā gluži kā Dziesmu un deju svētkos vienā varenā orķestrī apvienosies 37 Latvijas labākie skolēnu pūtēju orķestri – 1500 jaunie mūziķi, kuri izdzīvos Latvijas simtgades vēstures stāstu mūzikā.

Programmā: tautas mūzika, A. Jurjāna, E. Dārziņa, G. Ordelovska, R. Paula, J. Lūsēna, J. Kulakova u. c. komponistu mūzika. Programmu papildinās krāšņi orķestra defilē priekšnesumi.

Koncerta mākslinieciskais vadītājs un virsdiriģents Haralds Bārzdiņš, režisore Inga Krišāne, scenogrāfs Rūdolfs Baltiņš, horeogrāfe Ilze Līviņa.

Biļetes iepriekšpārdošanā: “Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā vai tīmekļa vietnē www.bilesuparadize.lv. Biļešu cenas – 3–7,5 EUR. Papildu informācija par biļetēm: 67067500 vai e-pastu: music@bt1.lv


Koncertu organizē Valsts izglītības satura centrs sadarbībā ar producentu grupu „BT 1 Music”. Koncertu atbalsta Dziesmu un deju svētku lieldraugs “Swedbank”, Valsts kultūrkapitāla fonds.

Foto no VISC arhīva. X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku Pūtēju orķestru leilkoncerta "Priecīgs koncerts"1576403924_6837.JPG
1271531890_6837.JPG
51956359_6837.JPG
516491518_6837.JPGTop