BALTIJAS VADOŠO IZSTĀŽU RĪKOTĀJS

TDA „Teiksma” 70 gadu jubileju atzīmēs ar diviem koncertiem

Viens no Latvijas labākajiem deju kolektīviem – tautas deju ansamblis „Teiksma" šogad svin savas radošās darbības 70 gadu jubileju, piedāvājot skatītājiem divus atšķirīgus jubilejas koncertus, kuri notiks 17. un 18. jūnijā Rīgā, Ķīpsalas hallē.


Latviešu skatuviskā tautas deja nav iedomājama bez TDA „Teiksma”, kas ir kā radošā laboratorija jaunām horeogrāfijām un dejas attīstībai. Taču pašus „Teiksmas” dejotājus raksturo skatuviskā brīvība, dejas azarts un vēlme pilnveidoties, bet zelta vērtē tiek turēti prieka brīži un kopības sajūta dejā.

TDA „Teiksma” deju uzvedums “Brīdis pirms”
17. jūnijā plkst. 20.00 Ķīpsalas hallē notiks deju uzveduma „Brīdis pirms” pirmizrāde, kas skatītājus ievedīs noslēpumainajā aizkulišu pasaulē, ļaujot līdz ar dejotājiem izdzīvot ģenerālmēģinājumā valdošās emocijas. Tieši skatuves aizkulisēs tiek pavadīts visilgākais un vispiepildītākais laiks – ar soļu apgūšanu jaunām dejām un deju soļu atkārtošanu, ar tērpu izvēli un personīgo attieksmi pret deju, ar patiesām emocijām un citām niansēm. Tā kopīgā darbā top deja.

„Ideju par šo deju uzvedumu loloju jau sen! Pēc deju lielkoncerta „Lec, saulīte!” Mežaparkā uzrunāju scenogrāfu Reini Suhanovu mesties kopīgā avantūrā,” stāsta TDA „Teiksma” mākslinieciskais vadītājs Jānis Ērglis un piebilst: „Deju uzvedumā būs daudzas latviešu tradicionālajā skatuves dejā līdz šim nebijušas un nedarītas lietas, tostarp tērpu izmantojums, mizanscēnas un scenogrāfiskais risinājums.”

Deju uzvedumā „Brīdi pirms” piedalās tautas deju ansamblis „Teiksma” un vidējās paaudzes deju kolektīvs „Teiksma”. Horegrāfs – Jānis Ērglis, scenogrāfs un režisors – Reinis Suhanovs, tērpu māksliniece – Evija Dāboliņa.

TDA “Teiksma” 70 gadu jubilejas koncerts
18. jūnijā plkst. 17.00 notiks TDA “Teiksma” 70 gadu jubilejas koncerts, kurā kopīg am deju solim pulcēsies visa, turpat 350 dejotāju, lielā „Teiksmas” „ģimene” – tautas deju ansamblis „Teiksma”, vidējās paaudzes deju kolektīvs „Teiksma”, bērnu ansamblis “Teiksmiņa” un studija “Teiksma”. Programmā galvenokārt būs skatāmas jaunas, vēl neredzētas Jāņa Ērgļa horeogrāfijas – „Skaista mana tēvu sēta”, „Rakstu raksti”, „Čigānam bij’ sešas meitas” un daudzas citas.

Koncerta mākslinieciskais vadītājs – horeogrāfs un TDA “Teiksma” vadītājs Jānis Ērglis, koncerta režisors – Reinis Suhanovs.

TDA “Teiksma” ir dibināts 1946. gadā kā Rīgas Vagonu rūpnīcas kluba deju kopa, kas rādīja un mācīja studentiem un strādājošajiem latviešu folkloras deju tradīcijas un to skatuves apdares. Šobrīd TDA “Teiksma” ir viens no Latvijas labākajiem pašdarbības deju kolektīviem, kas pastāvīgi kopj latviešu tautas dejiskās tradīcijas. Kolektīvs vairākkārtēji ir ierindojies Vispārējo latviešu dziesmu un deju svētku konkursu laureātu vidū un ir guvis ievērojamus panākumus starptautiskos festivālos. Ansamblī ar deju iestudējumiem strādājuši daudzi dejas pasaulē ievērojami cilvēki – Ingrīda Saulīte, Harijs Sūna, Uldis Šteins, Dailonis Rudovics u. C. Kolektīva nosaukuma „Teiksma” devējs ir tā bijušais mākslinieciskais vadītājs Viesturs Tīle (no 1978. līdz 1998. gadam), kurš arī šobrīd aktīvi atbalsta deju kolektīvu. Kopš 1998. gada ansambļa mākslinieciskais vadītājs ir horeogrāfs Jānis Ērglis. Vairāk: www.teiksma.lv

Koncerta rīkotājs ir “BT 1 Music”. Koncertu atbalsta Rīgas dome, Kultūrkapitāla fonds, koncertorganizācija “Ave Sol”, „Live Riga”, „Fazer”, „Druva”, „R & D apdrošināšanas brokers”, „Untitled Studios” , „Gliter” un „Adverts”. Informatīvais atbalstītājs – „Mediju nams”.
Biļetes iepriekšpārdošanā: “Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā vai tīmekļa vietnē www.bilesuparadize.lv. Biļešu cenas uz katru koncertu – 6,5–10 EUR. Tikai Ķīpsalas hallē par izdevīgāku cenu ir iespējams iegādāties divu dienu biļeti! Savukārt “Biļešu paradīzē” ir nopērkama ģimenes biļete (4–8 personām) ar 10 % atlaidi. Papildu informācija par biļetēm: 67067500 vai e-pastu: music@bt1.lv

Ja vēlies uzzināt jaunumus pirmais, kļūsti par „Teiksmas” draugu Facebook: https://www.facebook.com/tda.teiksma?fref=ts vai vienkārši seko līdzi mirkļbirkām #bridispirms un #teiksmai70
Top