BALTIJAS VADOŠO IZSTĀŽU RĪKOTĀJS

Igauņi pārliecinoši triumfē „Habitus Baltija 2016”!

Ar prieka asarām, sajūsmas spiedzieniem un jaunām, aizraujošām iespējām tikko Ķīpsalā noslēdzās starptautiskais jauno modes mākslinieku konkurss „Habitus Baltija 2016’’. Labākā modes mākslinieka titulu izcīnīja Marilīsa Nīne no Igaunijas, bet par labāko modes skolu atzina Igaunijas Mākslas akadēmiju.

Labākā modes un dizaina skola
Par labākās modes skolas titulu sacentās 8 mācību iestādes: Latvijas Mākslas akadēmija, Rīgas Tehniskā universitāte, Viļņas Mākslas akadēmija, Lietišķo zinātņu augstskola "Vilniaus Kolegija", Igaunijas Mākslas akadēmija, Krakovas Mākslas un modes dizaina skola, Starptautiskā Kostīmu un modes dizaina skola un Mimara Sinana Tēlotājmākslas universitāte.

Konkurence patiešām bija sīva, tomēr par labāko modes un dizaina skolu žūrija atzina Igaunijas Mākslas akadēmiju. Pasniedzot „Habitus Baltija” Grand Prix statueti, skolas pārstāvjus sveica Latvijas Republikas Kultūras ministre Dace Melbārde.

Labākais jaunais modes dizainers
Žūrijas simpātijas acumirklī iekaroja kolekcija “LEgGOdt”, kas ir Igaunijas Mākslas akadēmijas studentes Marilīsas Nīnes pirmā kolekcija. Bet tas netraucēja 30 finālistu konkurencē Marilīsai kļūt par „Habitus Baltija 2016’’ labāko jauno modes mākslinieku.

Profesors no „IED Group” Džovanni Otonello uzvarētājai pasniedza sertifikātu dalībai Eiropas Dizaina institūtā IED vasaras kursos Barselonā, savukārt Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrības BT 1 valdes priekšsēdētājs Viesturs Tīle dāvināja naudas balvu – 800 eiro.

2. vietu un sertifikātu dalībai prestižās starptautiskās modes augstskolas “ESMOD” vasaras kursos Parīzē saņēma Una Bērziņa no Latvijas Mākslas akadēmijas par kolekciju “CANCEL/PRINT”.

Savukārt 3. vietu un sertifikātu dalībai starptautiskajā jauno dizaineru konkursa „Russian Silhouette” finālā izcīnīja Kristina Vīzaite no Viļņas Mākslas akadēmijas par kolekciju: “2093”.

Simpātiju balvas

Starptautiskās tekstila un modes dizaina skolas direktore Magdalēna Plonka (Polija) augstu novērtēja konkursa finālistu tērpu kolekcijas un balvu – nedēļu apmaksātas mācības Starptautiskajā Kostīmu un modes dizaina skolā Varšavā – pasniedza trīs konkursantēm: Marilīsai Nīnei no Igaunijas Mākslas akadēmijas, Unai Bērziņai no Latvijas Mākslas akadēmijas un Mortai Nakaitei no Vilniaus kolegija / Lietišķo zinātņu universitāte (VIKO).

Iespēju piedalīties Krakovas Modes nedēļā saņēma Latvijas Mākslas akadēmijas studente Laima Ūdre (kolekcija „Multum”) un Zviedrijas Bekmana Dizaina augstskolas studente Anna Sponberga (kolekcija ”Tuksnesī”).

Latvijā iemīļotais mūziķis Igo, kas ir radījis zīmolu „Igo. Akcents Personībai”, savu simpātijas balvu pasniedza Latvijas Mākslas akadēmijas studentei Unai Bērziņai (kolekcija “CANCEL/PRINT”).

Savukārt dalību modes un foto festivālā-konkursā “Meļnica Modi” Minskā, Baltkrievijā saņēma Ļucija Kvašīte no Viļņas Mākslas akadēmijas par kolekciju „Dievs, sargi panku!”. Arī modes šova „ERKI” pārstāvji savu simpātijas balvu – dalību modes šovā „ERKI” Tallinā – pasniedza Ļucijai!

LIKE-īgākā kolekcija
Šonedēļ ikviens sociālajā tīklā „Facebook” varēja nobalsot par savu „Habitus Baltija 2016” finālistu favorītkolekciju. Pirmo vietu „Facebook” lietotāju balsojumā un LIKE-īgākās kolekcijas titulu ieguva Agneses Meistares un Annas Elizabetes Kasparsones kolekcija „Labības lauki”. Jaunās dizaineres saņema balvas no „Habitus Baltija 2016” atbalstītāja –„Model Launcher”.

Žūrijā – pasaulē atzīti modes eksperti

Konkursa dalībniekus vērtēja starptautiska un profesionāla žūrija, ko vadīja „H&M” radošā konsultante un ilggadējā galvenā dizainere Margarēta van den Bosa no Zviedrijas, kas ir atbildīga par visām „H&M” īpašajām kolekcijām.

Žūrijas locekļu vidū bija profesors no „IED Group” Džovanni Otonello, “BBC London News” mākslas, kultūras un izklaides korespondente Brenda Emanusa, “ESMOD International group” starptautiskā direktore Anna Vialona, “Euro Fashion Awards” radošais direktors Andrejs Subarevs, „Carlin Creative Trend Bureau” eksporta menedžere Šarlote Delobella un „Triumph International” vadošā modes dizainere Evita Dokāne.

No Latvijas žūrijas sastāvā bija Latvijas Modes palātas valdes priekšsēdētāja Dita Danosa, modes preču iepirkumu speciāliste, tirdzniecības un zīmolu menedžere Elīza Drāzniece un stila dizainere Iveta Vecmane.

Fakti!
Jauno modes mākslinieku konkursā „Habitus Baltija 2015” bija skatāma 30 tērpu kolekcijas, ko prezentēja 32 jaunie modes dizaineri no 9 valstīm – Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Baltkrievijas, Ukrainas, Polijas, Turcijas un Zviedrijas. Vairāk: www.habitus.lv

Konkursu organizē Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju. Konkursu atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, Rīgas Tūrisma attīstības birojs, Gētes institūts, Ziemeļu Ministru padomes birojs Latvijā, Latvijas-Lielbritānijas Tirdzniecības kamera, „Gee Team Production”, „Buržuja brokastis”, Birutas Mageles Starptautiskā stilistu skola, „Model Launcher” ,„Paul Mitchell”, modeļu aģentūra „Vacatio”, „8ROOMS”, „ADI`HAI knitwear”, „IGO. Akcents Personībai”, „Travel&Right”, „RīgaTV 24”, „Līgatnes vīna darītava” un „Wolfstudio”.


Sekojiet mums!

www.facebook.com/HabitusBaltija1614420156_5768.jpg
1878843224_5768.jpgTop