BALTIJAS VADOŠO IZSTĀŽU RĪKOTĀJS

„Habitus Baltija 2016” prezentē jauno imidžbildi!

„Ja satiec skursteņslauķi, pieskaries pie apģērba pogas, tad būs laime!” – labi zināmais latviešu ticējums ir kļuvis arī par iedvesmas avotu jauno modes mākslinieku konkursa „Habitus Baltija 2016” jaunajai imidžbildei.

„Ļoti spēcīgs, lakonisks, bet bezgala estētiski skaists tēls un siluets, kas atvasināts no skursteņslauķa darba uniformas. Tai pat laikā ar devu mistikas, ko piedod šī leģenda par skursteņslauķi, kurš nes laimi,” imidžbildes stāstu ieskicē stiliste Iveta Vecmane.

Imidžbildes CV:
Modele: Lelde Svilāne, modeļu aģentūra „Vacatio”
Stils: Iveta Vecmane, stiliste
Fotogrāfs: Uldis Vilks, „Wolfstudio”
Make-up: Monta Vilka
Tērps: no dizaineres Sandas Feldbergas kolekcijas „lack of luck”

Apģērbs bildei tika izvēlēts no daudzajām „Habitus Baltija 2015” dalībnieku kolekcijām, priekšroku dodot Latvijas Mākslas akadēmijas studentes – Sandas Feldbergas kolekcijai „lack of luck”.

„Šis tērps mani uzrunāja ar savu lakonismu un tīrību. Noteicošais faktors bija lieliskais aksesuārs – cepure. Būtiski, ka Sandas radītā kolekcija ir paredzēta vīriešiem, bet ideāli der arī sievietei. Tas stāsta par mūsdienu modes nu jau pastāvošo virzienu – unisekss, kas ir ļoti aktuāls un iecienīts tieši jauniešu vidū,” raksturo I.Vecmane.

Pati tērpu autore Sanda Feldberga norāda, ka ikviena kolekcijas detaļa ir veidota, balstoties uz ticējumu par skursteņslauķi, tādējādi radot kopēju konceptu. „Izšuvumos un apdrukās ir attēlots meklētāju pūlis, kurš tiecas pēc laimes pogas. Savukārt krāsu toņu paletē dominē dažādās jumtu nokrāsās,” stāsta jaunā modes māksliniece.

Par konkursa „Habitus Baltija 2016” imidžbildes seju kļuvusi Lelde Svilāne no modeļu aģentūras „Vacatio”. Modeles izteiktie sejas vaibsti veiksmīgi papildināja bildes kopējo konceptu, tēlu un sajūtas.

Starptautiskais jauno modes mākslinieku konkurss „Habitus Baltija 2016” notiks 2016. gada 7. un 8. aprīlī Ķīpsalā. Konkursu rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju.

Fakti!
Jauno modes mākslinieku konkursā „Habitus Baltija 2015” bija skatāmas 44 tērpu kolekcijas, ko radījuši 46 modes mākslinieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Polijas, Horvātijas, Krievijas, Turcijas un Baltkrievijas.

Sekojiet „Habitus Baltija” aktualitātēm:
Mājaslapā: www.habitus.lv
Sociālajā tīklā: www.facebook.com/HabitusBaltija504150741_5120.jpg
449266796_5120.jpg
1838308379_5120.jpgTop