BALTIJAS VADOŠO IZSTĀŽU RĪKOTĀJS

Rīgā ieradīsies „H&M” dizainere un citi modes guru!

16. aprīlī Rīgā ieradīsies vairāki pasaulē ievērojami modes eksperti – Margarēta van den Bosa, Klaudija Arende, Džovanni Otonello, Emanuēla Bresone, Andrejs Subarevs, lai jau 17. aprīlī no rīta ieņemtu konkursa „Habitus Baltija 2015” žūrijas locekļu vietas un noteiktu labāko jauno modes mākslinieku. Žūrijas sastāvā arī Latvijas modes lietpratēji!

Šogad par titulu „Labākā modes skola” sacentīsies konkursa vēsturē rekordliels skolu skaits –14 skolas no 10 valstīm, bet vislabāko jauno modes mākslinieku žūrijas locekļiem būs jāizvēlas, izvērtējot 44 tērpu kolekcijas no 10 valstīm.

„Man ļoti patīk mans darbs, tomēr visvairāk mīlu būt žūrijas sastāvā un vērtēt jauno talantu veikumu,” norāda „H&M” radošā konsultante un ilggadējā galvenā dizainere Margarēta van den Bosa, kura šobrīd dzīvo Zviedrijā un ir piekritusi kļūt par „Habitus Baltija” žūrijas priekšsēdētāju.

Šobrīd Margarēta ir atbildīga par visām „H&M” īpašajām kolekcijām, kas ir tapušas sadarbībā ar lielajiem modes namiem un slavenībām. Uz jautājumu – kur dizainere smeļas idejas, viņa nevilcinoties atbild: „Londonas blusu tirgos vai audumu gadatirgos Parīzē. Visgrūtākais ir radīt valkājamu apģērbu un vienlaikus katru reizi pārsteigt pircēju ar kaut ko jaunu!”

Žūrijas locekļu vidū būs arī „ESMOD Paris” pārstāve Emanuēla Bresone no Francijas un AMD modes un dizaina akadēmijas Vācijā profesore Klaudija Arende, kuras kaislība ir modes zīmējumi un ilustrācijas. No Vācijas ieradīsies arī “Baltic Fashion Award” radošais direktors un modes dizainers Andrejs Subarevs.

Jau atkārtoti „Habitus Baltija” žūrijas locekļu vidū būs Eiropas Dizaina institūta profesors Džovanni Otonello no Itālijas, kas ir konsultants tādiem plaši zināmiem zīmoliem kā „Bottega Veneta”, „Hugo Boss”, „La Martina”, „Mandarina Duck”, „Rubelli” u. C.

Latviešu veiksmes stāsts
Vēl žūrijas sastāvā ieraudzīsiet mārketinga zinātāju, ko droši var dēvēt arī par „latviešu veiksmes stāstu”, – Anniku Vītolu, kura strādā Kopenhāgenā, Parīzē un Ņujorkā un ir starptautiskās modes pārdošanas direktore mārketinga aģentūrā „VALD Agency”. Viņa ik dienas atbild par 14 aģentūras paspārnē esošo dizaineru, tai skaitā Henrika Vibskova, Annes Sofijas Madsenas un Arieles de Pinto, kolekciju pārdošanas un mārketinga veicināšanu.

Žūrijas sastāvā arī Latvijas modes lietpratēji!
Elena Strahova, Anita Sedliņa, Indra Miklāva, Olga Kolotova, Oļegs Zernovs… tie ir vārdi, kas Latvijas modes lauciņā komentārus neprasa un papildinās konkursa stingro, bet godīgo žūriju.

Elena Strahova jau vairāk nekā 15 gadus ir Baltijas Modes federācijas prezidente un kopš 2004. gada „Riga Fashion Week” jeb „Rīgas modes nedēļas” galvenā producente. Anita Sedliņa bijusi modes un stila žurnāla „Pastaiga” modes redaktore, šobrīd neatkarīga modes žurnāliste, kas raksta žurnāliem „Pastaiga”, „OK!” u. C.

Gandrīz neviens Latvijas modes žurnāla vāks nav tapis bez stilistes Olgas Kolotovas un fotogrāfa Oļega Zernova! Un kā tad bez viņu līdzdalības šajā konkursā?! „Habitus Baltija” žūrijā Olga iejutīsies ne pirmo reizi, bet vienam no Baltijas labākajiem modes fotogrāfiem Oļegam tas būs kas nebijis. Šobrīd Olga ir izdevniecības „Rīgas Viļņi” modes direktore un „Riga Fashion & Photo School” līdzdibinātāja, savukārt Oļegs ir pirmais un pagaidām vienīgais Mākslinieciskās meistarības pirmās pakāpes ordeņa kavalieris.

Indra Miklāva ir apģērbu un aksesuāru dizainere un kopš 2012. gada – kreklu un blūžu zīmola „I’M Your Shirt” līdzīpašniece un dizainere. Starp citu, tieši „Habitus Baltija” Indra uzsāka savu dizaineres karjeru – 2007. gadā par kolekciju “Black Label”, kas tapa sadarbībā ar Arti Štamgūtu, un 2008. gadā par vīriešu apģērbu kolekciju “Āda” saņēma „Grand Prix”.

„Habitus Baltija 2015’’ dalībnieku tērpu kolekciju oriģinalitāti un izstrādājumu kvalitāti vērtēs starptautiska žūrija 11 cilvēku sastāvā. Vairāk par žūrijas locekļiem: http://ej.uz/kbpc

Kā zināms, 17. aprīlī Ķīpsalā notiks starptautiskais jauno modes mākslinieku konkurss „Habitus Baltija 2015”, kur kopumā būs skatāmas 44 tērpu kolekcijas, ko radījuši 46 modes mākslinieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Polijas, Horvātijas, Krievijas, Turcijas un Baltkrievijas. Pasākuma programma: http://ej.uz/sxt9

Konkursu organizē Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju. „Habitus Baltija 2015” oficiālais auto – „Renault”, oficiālais gardums – „Skrīveru mājas saldējums”, oficiālā kafija – „CoffeInn”, oficiālais dzēriena pārstāvis – „Līgatnes vīna darītava”. Atbalsta: Rīgas Tūrisma attīstības birojs, Gētes institūts, Ziemeļu Ministru padomes birojs Latvijā, „Mūsa Motors Rīga”, „Buržuja brokastis”, „Electra”, Birutas Mageles Starptautiskā stilistu skola, „Gosh” ,„Paul Mitchell”, modeļu aģentūra „Vacatio”, „Travel & Right”, „RīgaTV 24”, „Wolfstudio”.

Konkurss notiek vienlaikus ar starptautisko izstādi “Baltic Fashion & Textile RIGA”. „Habitus Baltija 2015” modes skates var apmeklēt ar izstādes ieejas biļetēm. Vairāk: http://ej.uz/7kmn

Sekojiet mums!
www.facebook.com/HabitusBaltija

1944574486_4735.jpg
137309873_4735.jpg
313560050_4735.jpg
1714416126_4735.jpeg
1705417888_4735.jpg
671887379_4735.jpg
1801073684_4735.JPG
743253029_4735.JPGTop