BALTIJAS VADOŠO IZSTĀŽU RĪKOTĀJS

Aicinām uz iemīļotajiem Rīgas Ziemassvētku koncertiem

Kā ik gadu Ziemassvētkos, 25. un 26. decembrī, Ķīpsalas hallē notiks iemīļotie Rīgas Ziemassvētku koncerti, kur sirds labestību un prieku dāvās izcili mūziķi – šarmantā operdziedātāja Elīna Šimkus, lieliskais džeza dziedātājs Daumants Kalniņš un tenors Jānis Kurševs. Koncertos piedalīsies arī izcilais Latvijas Kultūras akadēmijas jauktais koris “Sōla”, pieredzes bagātais Vidzemes kamerorķestris, pūšamo instrumentu ansamblis “Live Brass” un Daumanta Kalniņa instrumentālā grupa. Pie diriģenta pults stāsies Kaspars Ādamsons un Andris Veismanis.

Talantīgi mūziķi, klasiskās un populārās mūzikas sintēze, vērienīgums – tas raksturo Rīgas Ziemassvētku koncertus, kas gluži kā Ziemassvētku tirdziņš Doma laukumā ir neatņemama svētku daļa Rīgā Ziemassvētku laikā. Jau 11 gadus īpaši veidotās Ziemassvētku programmas, pulcējot kopā izcilus māksliniekus, tostarp aktierus Ditu Lūriņu, Juri Žagaru, Gundaru Āboliņu, operdziedātājus Sonoru Vaici, Egilu Siliņu, Ingu Pētersonu, Lieni Kinču, solistus Martu Kristiānu Kalniņu, Ingu Ulmani, Andri Ērgli, Lieni Šomasi, mūziķus – vijolniekus Raimondu Ozolu un Evu Bindari, flautisti Ditu Krenbergu, vokālo grupu „Framest”, Rīgas Doma zēnu kori un daudzus, daudzus citus, klausītājiem dāvā sirsnīgas un patiesas emocijas.

"Ziemassvētku rosība ik gadu sākas pāragri. Mēs pārāk skrienam, pārāk cenšamies un Ziemassvētku vakarā jau esam noguruši. Lai tā nenotiktu, es aicinu izbaudīt skaisto rudeni, nepaskriet garām novembrim un Ziemassvētkus izdzīvot vairāk sirdī un mazāk apdāvināšanas rosībā. Novēlu atrast laiku, lai pabūtu kopā ar sev mīļiem cilvēkiem, uz mirkli aizmirst ikdienas rūpes un steigu, nepievērst tik lielu vērību dāvanām, lietām un mantai, bet apdāvināt savu dvēseli, izbaudot muzikālus Ziemassvētkus skaistā koncertā," aicina Elīna Šimkus.

Šogad Rīgas Ziemassvētku koncerta 1. daļā skanēs klasiskās mūzikas pērles – F. Hendeļa, Dž. Pučīni, M. A. Šarpentjē skaņdarbi, pasaulslavenā igauņu komponista A. Pērta aizkustinošā „Igauņu šūpuļdziesma”, kā arī iemīļotas Ziemassvētku dziesmas komponista Valta Pūces aranžējumā. Savukārt 2. daļā klausītājiem gaidāma tikšanās ar Daumanta Kalniņa un viņa kvinteta radītām kompozīcijām un dziesmu aranžijām, kuras īpaši šim koncertam papildinās Vidzemes kamerorķestris un jauktais koris “Sōla”. Līdztekus mazāk dzirdētām melodijām svētku noskaņu papildinās vairākas labi zināmas Ziemassvētku dziesmas – ‘’Jingle Bells’’, Pār mazo ciemu ielejā’’, kā arī pasaules slavu ieguvusī Džoša Grobana dziesma “You Raise Me Up” un populārākā īru Ziemassvētku dziesma ‘’Fairytale of New York’’. Daudzveidīgo muzikālo partitūru papildinās Ievas Kemleres veidota horeogrāfija.

Koncerta radošā komanda: mākslinieciskais vadītājs Rūdolfs Bērtiņš, horeogrāfe Ieva Kemlere un scenogrāfs Artūrs Arnis.

Koncertu sākums 25. decembrī plkst. 15.00 un 26. decembrī plkst. 12.00 un 17.00.

Biļetes iepriekšpārdošanā: “Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā vai tīmekļa vietnē www.bilesuparadize.lv. Biļešu cena iepriekšpārdošanā – 7,50–25 EUR! Pērkot „Ģimenes biļeti” (4 līdz 8 personām) – 10 % atlaide. Informācija par biļešu rezervēšanu, grupu atlaidēm un pieteikumiem pa tālr.: 67067500 vai e-pastu: music@bt1.lv

Koncertu producents – “BT 1 Music” sadarbībā ar Rīgas domi

Vairāk: www.bt1.lv/ziemassvetki
Sekojiet mums: www.facebook.com/rigasziemassvetkukoncerts un www.draugiem.lv/rzk


Top