BALTIJAS VADOŠO IZSTĀŽU RĪKOTĀJS

Edmunds Veizāns saputro sporta veidus!

Aktīvi strādājot pie dejiski ekstremālā uzveduma „Riga Magic Dance”, hiphopa krusttēvs Edmunds Veizāns, kurš ir arī viens no projekta vadītājiem, atlasot māksliniekus, pieļāva pamatīgu kļūdu – saputroja ekstrēmos sporta veidus.

Lai realizētu „Riga Magic Dance” horeogrāfa Gunta Spridzāna ideju par trikiem uz līdzenas zemes valša mūzikas pavadījumā, kam nepieciešami profesionāli flatland izpildītāji, pārpratuma vaininieks Edmunds Veizāns uzaicināja uzvedumā piedalīties sportistus no triāla kluba „Karters.lv”. Izrādās, uzaicinātie sportisti ir pasaules un Baltijas čempioni velotriālā – brāļi Ansis un Arvis Dermaki. Pārpratums atklājās tikai pirmajā mēģinājumā, kad uzaicinātos sportistus šokēja horeogrāfa prasītais – viņš gaidīja trikus uz zemes, nevis velotriālu. Vai uzveduma scenārijs tiks pārplānots? Mākslinieciskie vadītāji patlaban komentārus nesniedz!

Konsultējoties ar ekstrēmā velo/moto sporta ekspertu Jāni Lāci, noskaidrojās, ka triāla galvenā būtība ir dažādu šķēršļu pārvarēšana, ko var veikt ar divriteni, vienriteni, motociklu un pat ar mašīnu. Triāls ir tas velosports, kurā izmanto riteņus bez sēdekļiem, – mod (mazais ritenis) un stock (lielais ritenis).

„Brāļi Dermaki uzstājās „Latvijas Zelta talanti 2012” ar mod riteņiem, bet es pats konkursā uzstājos ar stock riteni,” skaidro „Greentrial” komandas vadītājs Jānis Lācis un piebilst: „Klasiskais BMX ir tas, ar ko nodarbojas Māris Štrombergs, – braukšana pa trasi uz ātrumu, savukārt BMX flatland ir triku izpilde ar BMX riteni uz līdzenas zemes bez tramplīniem. Vēl ir frīstails – dažādu triku izpilde, lecot pa tramplīniem, ko veic uz dirtiem (smilšu tramplīniem) vai skeitparkā gan ar BMX riteni, gan ar MTB jeb kalnu velosipēdu.”

„Šie ekstrēmie sporta veidi ir ļoti specifiski, tāpēc nav nekāds pārsteigums, ka esmu tos saputrojis. Pat bērnībā neesmu sēdējis un kur nu vēl braucis ar BMX vai MTB! Un arī tagad tikai noskatos uz „Monsterparku” un VEF skeitparku, kad eju uz savu deju skolu,” taisnojas Edmunds Veizāns.

Mūsdienu deja, hiphops, breiks, velotriāls, frīstails, skeitbords, frisbijs, ielu vingrošana, parkūrs, inlains, lēcieni uz batuta, trikings – tie ir tikai daži no deju un ekstrēmā sporta veidiem, kuru sintēzi varēs vērot „Riga Magic Dance”. Tos visus vienotā uzvedumā meistarīgi kopā savīs režisore Edīte Ābeltiņa un horeogrāfs Guntis Spridzāns.

Kā zināms, uzvedums „Riga Magic Dance” notiks 10. un 11. maijā Ķīpsalā, un tajā piedalīsies vairāk nekā 300 spilgtākie meistari. Uzvedums ir Rīga 2014 – Eiropas kultūras galvaspilsētas – notikums. Uzvedumu rīko „BT 1 Music”. Vairāk: www.bt1.lv/rmd

Tā kā uzvedumā ir apvienoti tik daudz dažādu deju un ekstrēmā sporta veidu, tad pārpratumi ir neizbēgami un info par tiem sekos!

Sekojiet mums!
Mēģinājumi Ķīpsalā sāksies jau aprīļa vidū, tāpēc aicinām jūs sekot līdzi mākslinieku gaitām “Riga Magic Dance” sociālajos tīklos:
www.draugiem.lv/rigamagicdance
www.twitter.com/RigaMagicDance
www.facebook.com/magicdanceexpo

Biļetes
Uzveduma “Riga Magic Dance” biļetes var iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā un internetā www.bilesuparadize.lv. Biļešu cenas iepriekšpārdošanā – no 5 EUR līdz 10 EUR. Bērniem līdz 7 gadiem, neaizņemot atsevišķu sēdvietu, ieeja bez maksas.

84503173.jpgTop