BALTIJAS VADOŠO IZSTĀŽU RĪKOTĀJS

Konkurss „Dzintara avangards” pārsteigs ar trakulīgām modes idejām!

Pirmoreiz jauno modes mākslinieku konkursa „Habitus Baltija” laikā – 5. aprīlī notiks modes dizaina konkurss „Dzintara avangards”, kurā savus kreatīvos un avangardiskos tērpus prezentēs 20 jaunie modes mākslinieki no 9 pasaules valstīm. Konkurss ir Rīga 2014 – Eiropas kultūras galvaspilsētas – notikums.

Konkursā „Dzintara avangards” jaunie dizaineri prezentēs avangardiskus tērpus – gan sievietēm, gan vīriešiem, kuros ir iemiesojuši savas neparastās un trakulīgās dizaina idejas par tēmu dzintars. Konkursantu darbi simbolizē programmas „Rīga 2014” tematiskās līnijas un iemieso „Dzintara ādere” idejas.

„Tīri simboliski ir tā sanācis, ka konkursā piedalās dalībnieki no Latvijas, Lietuvas, Polijas, Čehijas, Slovākijas, Vācijas... No valstīm, caur kurām senāk vēsturiski gāja dzintara ceļš,” stāsta “Habitus Baltija 2014” projekta vadītāja Linda Lejiņa, kura norāda, ka konkursā apmeklētāji varēs skatīt 21 tērpu kolekciju.

Par konkursa galveno balvu – 500 EUR – sacentīsies arī Latvijas jaunās modes mākslinieces – Jeļena Aleksandravičūte no Rīgas Tehniskās universitātes, Evija Berga un Marika Džule no Latvijas Mākslas akadēmijas.

Tērpu kolekcijas vērtēs starptautiska žūrija, ko vadīs dizaina un modes mākslas augstskolu tīkla Eiropas Dizaina institūta Romā pārstāvis, profesors Džovanni Otonello (Itālija). Tāpat žūrijā strādās pasaules modes aprindās augsti novērtēti un atzīti dizaineri – Pēters Ingversens (Dānija), Pols Maršāns (Francija), Lara Aranjo Džilji (Itālija), pazīstamas zīmola veidošanas un mārketinga ekspertes – Džūdita Tolija (Lielbritānija), Viktorija Diasa (Lietuva), un Hetere Melvila (Lielbritānija), kā arī baltkrievu dizainers, „Habitus Baltija 2011” uzvarētājs Leors Gofmans (Baltkrievija). No Latvijas pārstāvjiem konkursu vērtēs zīmola „Red Salt” dizainere Indra Salceviča, žurnāla “L`Officiel Latvija” modes redaktore Olga Kolotova un žurnāla “Pastaiga” modes redaktore un blogere Anita Sedliņa.

Pasākumu vadīs šarmantais dziedātājs un dīdžejs, „Latvijas stila un modes balvas 2013” ieguvējs Markus Riva.

Modes cienītāji, pazinēji, dizaineri un viņu talanta cienītāji, tiekamies 5. aprīli Ķīpsalā, lai baudītu dzintara avangardu jauno modes mākslinieku izpildījumā!
Sestdien, 5. aprīlī

14.30–15.30 „Dzintara avangards” modes skate
16.30–18.00 Apbalvošanas ceremonija un laureātu modes skates

Uzziņai!
Konkursā „Dzintara avangards” varēja piedalīties dizaina un mākslas skolu un augstskolu studenti un jaunie modes mākslinieki, kuri ir absolvējuši skolu ne vēlāk kā pirms trīs gadiem, un arī jauno modes mākslinieku konkursa „Habitus Baltija 2013” dalībnieki. Vairāk informācijas: http://ej.uz/np3m

„Habitus Baltija 2014” modes skates var apmeklēt ar izstādes “Baltic Fashion & Textile RIGA 2014” ieejas biļetēm. Norises vieta: Starptautiskais izstāžu centrs Ķīpsalā, Ķīpsalas ielā 8

Top