BALTIJAS VADOŠO IZSTĀŽU RĪKOTĀJS

Izbaudi mūsdienu dejas un ekstremālo sporta veidu sintēzi “Riga Magic Dance”!

Pirmo reizi Latvijā – 10. un 11. maijā – Ķīpsalas hallē notiks dejiski ekstremāls uzvedums “Riga Magic Dance”, kas nojauks robežas starp mākslu un sportu, radīs neatkārtojamu emociju sprādzienu un ļaus izbaudīt mūsdienu dejas un ekstremālo sporta veidu sintēzi. Uzvedums ir Rīga 2014 – Eiropas kultūras galvaspilsētas – notikums.

“Riga Magic Dance” uz vienas skatuves apvienos vairāk nekā 300 spilgtākos mūsdienu deju, hiphopa, breika dejas, velotriāla, frīstaila, skeitborda, frisbija, sporta un ielu vingrošanas, improvizācijas un moderno tehnoloģiju talantus un meistarus, kuri mūsu acu priekšā metīs izaicinājumu savu spēju robežām. Deju un sportu vienotā uzvedumā meistarīgi savīs režisore Edīte Ābeltiņa un horeogrāfs Guntis Spridzāns.

“Šis ir vēl nebijis projekts Latvijā! Sportisti un dejotāji apvienosies un kopā izdzīvos stāstu, kas balstīts uz plašo un krāšņo cilvēka emociju gammu – vientulību, vilšanos, prieku, skumjām, dusmām, eiforiju un, protams, mīlestību,” stāsta uzveduma idejas autore un režisore Edīte Ābeltiņa.

„Riga Magic Dance” solās būt grandiozs un pārsteigumiem pilns šovs, turklāt ar pamatīgu devu humora un ironijas. “Dejosim hiphopu valša mūzikas pavadījumā! Apmeklētāji, aizturējuši elpu, varēs vērot, kā profesionāli dejotāji izpilda ekstrēmālus trikus, savukārt triālisti un skeiteri ļausies mūsdienu deju solim,” stāsta Latvijas hiphopa krustēvs, uzveduma mākslinieciskais vadītājs un koordinators Edmunds Veizāns.

Vairāk nekā 300 ekstrēmo sporta veidu un mūsdienu dejas lietpratēji
“Riga Magic Dance” uzstāsies Latvijas ekstrēmo sporta veidu spīdekļi – skeitborda lietpratēji Eduards Ņehajenko, Maksims Feofīlovs, Fricis Štrauss un Niklāvs Vētra no pazīstamā zīmola „Clockwise”, ekstrēmās skrituļslidošanas kustības attīstītāji Latvijā – Kaspars Alksnis, Raimonds Prūsis no leģendārās „Therolling.lv” komandas, Jānis Ķirpis no „Taktikas.lv”, „Karters” velotriālisti no Usmas brāļi Arvis un Ansis Dermaki, BMX meistari Viktors Kronbergs un Tomass Grīnbergs no Ventspils un daudzi citi.

Elpu aizraujošus mirkļus uzvedumā sola arī trikeri, batutisti un parkūristi no Vingrošanas olimpiskā centra, frisbijisti no „Ultimate Decision”, „Salaspils FK”, kā arī ielu vingrošanas komanda „Limitless”.

Uzvedumā uzstāsies breika dejotāji no breakdance komandām – „Camelot”, „Motion bang”, „Soul City Breakers”, dejotāji no Veizāna Deju skolas, deju grupām „Buras”, „The Hood”, „Lets Dance”, „Gheto Dance Academy”, „Bump”, „Demo” u. c. Netradicionālus un dažbrīd etnogrāfiskus ritmus uzvedumā ienesīs ritma apvienība „Pulsa efekts”.

Vēl nebijusi skatuve Ķīpsalā!
Uzveduma scenogrāfs Artūrs Arnis ieskicē, ka jau aprīļa sākumā Ķīpsalas hallē tiks būvēts iespaidīgs 1000 m² liels priekšnesuma laukums ar rampām, šķēršļu joslām, paaugstinājumiem un speciālu segumu. Lai ekstrēmo sporta veidu pārstāvji varētu pilnībā izpausties, tiks būvēts arī Latvijā lielākais tramplīns (flybox), ko nodrošinās „Monsterparks”. „Uzveduma deju laukumu var salīdzināt ar Olimpiskā sporta centra lielāko peldbaseinu. Tas būs vismaz 50 metrus garš un vismaz sešos līmeņos!” – tā Artūrs Arnis.

Pasākumā varēs uzzināt arī par hiphopa kultūras deju stiliem: hiphopu, house, locking, popping, breaking, waacking, voguing, dance hall u. c.

Sekojiet mums!
Mēģinājumi Ķīpsalā sāksies jau aprīļa vidū, tāpēc aicinām jūs sekot līdzi mākslinieku gaitām “Riga Magic Dance” sociālajos tīklos:
www.draugiem.lv/rigamagicdance
https://twitter.com/RigaMagicDance
https://www.facebook.com/magicdanceexpo

Uzveduma mājaslapa: www.bt1.lv/rmd

Biļetes
Uzveduma “Riga Magic Dance” biļetes var iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā un internetā www.bilesuparadize.lv. Biļešu cenas iepriekšpārdošanā – no EUR 5 līdz EUR 10. Bērniem līdz 7 gadiem, neaizņemot atsevišķu sēdvietu, ieeja bez maksas.

„Riga Magic Dance” ir Rīga 2014 – Eiropas kultūras galvaspilsētas – notikums. Uzvedumu rīko „BT 1 Music”.


121826171.jpg
280792236.jpg
842468261.jpg
165344238.JPG
853973388.jpg
600463867.jpgTop