BALTIJAS VADOŠO IZSTĀŽU RĪKOTĀJS

Viesturs Tīle iecelts par Atzinības krusta virsnieku

Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrības BT 1 valdes priekšsēdētājs Viesturs Tīle par nopelniem Latvijas labā tiks apbalvots ar Atzinības krustu, 2013. gada 10.oktobrī lēmis Ordeņa kapituls.

Atzinības krusts Viesturam Tīlem tiks pasniegts Latvijas valsts apbalvojumu svinīgajā ceremonijā 18. novembrī.

"Pour les honn?tes gens" ("Godaprāta ļaudīm")... – tāda ir Atzinības krusta devīze. Ar Atzinības krustu apbalvo par izcilu Tēvijas mīlestību un par sevišķiem nopelniem valsts, sabiedriskajā, kultūras, zinātnes, sporta un izglītības darbā.

Saņemot ziņu par augstā valsts apbalvojuma piešķiršanu, Viesturs Tīle pauž: „Tas ir patīkams pārsteigums un pagodinājums. Gandarī, ka ir novērtēts darbs nacionālā un starptautiskā biznesa attīstības veicināšanā, kas ietekmē visas Latvijas labklājību un attīstību”.

Viesturs Tīle jau 19 gadus vada Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrību BT 1, kas šo gadu laikā ir kļuvusi par nozīmīgāko izstāžu rīkotāju Baltijas valstīs, ar kura projektiem rēķinās uzņēmēji visā pasaulē. Ik gadu Viestura Tīles vadībā BT 1 rīko vairāk nekā 30 starptautiskas izstādes, kas aptver Latvijas tautsaimniecībai nozīmīgākās nozares.

Viņa personisko ieguldījumu biznesa attīstības procesos atzinīgi un augstu ir novērtējuši gan biznesa, gan sadarbības partneri. 2008. gadā Viesturs Tīle ieguva Rīgas balvu nominācijā “Attīstības projekts” par jaunāko tehnoloģisko sasniegumu popularizēšanu un starptautiskās sadarbības veicināšanu starp zinātniekiem, uzņēmējiem un potenciālajiem sadarbības partneriem ārvalstīs, organizējot starptautiskas izstādes.

Viesturs Tīle ir dzimis 1953. gadā. Augstāko izglītību ieguvis kā inženieris enerģētiķis Rīgas Politehniskajā institūtā. Iepriekš strādājis ari par elektrotehnikas un matemātikas skolotāju un direktora vietnieku Rīgas 3. vidusskolā, vēlāk – Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas izpildkomitejā par Kultūras un sporta nodaļas vadītāju.

Viesturs Tīle ir spilgta un radoša personība, kura mīlestība uz dejas mākslu un Latvijas kultūru caurauž visu viņa dzīvi un karjeru. No 1979. līdz 1994. gadam viņš vadījis Tautas deju ansambli „Teiksma”. Šajā radošajā posmā Viesturs Tīle strādājis arī kā horeogrāfs, iestudējot latviešu tautas dejas.

Viesturs Tīle vienmēr ir atvērts jaunai pieredzei un jaunām vēsmām. Viņš Latvijā ir ienesis arī pasaules mūziklu pieredzi. 2005. gadā tika producēts un latviešu valodā iestudēts pasaulslavenais mūzikls „Mūzikas skaņas”, kam sekoja divi „Vestsaidas stāsta” iestudējumi. Grandiozākais un mākslinieciski augstvērtīgākais no Viestura Tīles producētajiem mūzikliem Latvijā bija mūzikls „Les Miserables”. Viesturs Tīle ir saņēmis arī Rīgas pilsētas balvu kultūrā “Baltais zvirbulis” par muzikālo projektu veidošanu Ķīpsalā.

Viesturs Tīle ir arī aktīvs sabiedrisko procesu dalībnieks un savas valsts patriots – viņš 2010. gadā tika apbalvots ari ar 1991. gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīmi.

431304931.JPGTop