BALTIJAS VADOŠO IZSTĀŽU RĪKOTĀJS

Parādi pasaulei labākos produktus! Pārtikas kvalitātes konkurss “The Baltic Taste Award” Rīgā

7. septembrī Baltijas lielākajā pārtikas industrijas izstādē “Riga Food 2023” Ķīpsalā pirmo reizi Baltijā notiks prestižs pārtikas kvalitātes konkurss “The Baltic Taste Award”, kur Latvijas, Lietuvas un Igaunijas valstu uzņēmumi saviem produktiem varēs iegūt objektīvu vērtējumu un veicināt to atpazīstamību, savukārt patērētāji – uzzināt, kuri no tiem ir labākie un gardākie.

Konkursa mērķis ir noskaidrot kvalitatīvākos pārtikas produktus, izcelt labākos starptautiskā mērogā, veicināt ražotāju un viņu produktu atpazīstamību, publicitāti un noietu, kā arī paaugstināt ražoto produktu kvalitāti.

“Konkurss “Baltic Taste Awards” sniegs iespēju gan lieliem un vidējiem Baltijas valstu pārtikas produktu ražotājiem, gan zemnieku saimniecībām un mājražotājiem nodot savus produktus profesionāļu “aklajai” degustācijai un saņemt ne tikai objektīvu viedokli un vērtējumu, bet arī komentārus un ieteikumus produkta uzlabošanai. Profesionālās žūrijas sastāvā būs Eiropas vadošie šefpavāri, bārmeņi, someljē un arī pārtikas tehnologi,” – norāda “Pavāru kluba” biedre, pavāru konkursu rīkotāja Svetlana Riškova. Viņa uzsver, ka šis konkurss veicinās Baltijas valstu pārtikas produktu atpazīstamību, kvalitātes uzlabošanu, kā arī ekspertu saikni starp ēdināšanas uzņēmumu profesionāļiem un produktu ražotājiem.

“Esam gandarīti, ka tieši mēs un tieši izstādē “Riga Food” organizējam Baltijā pirmo tik augsta līmeņa kvalitātes konkursu. Līdz šim esam koncentrējušies uz konkursiem nacionālā mērogā, bet nu ir pienācis laiks mūsu ražotāju izcilos produktus parādīt arī Eiropā atzītiem ekspertiem. Visaugstāk novērtētākie produkti iegūs arī plašu publicitāti,” stāsta konkursa “The Baltic Taste Award” vadītāja Aiga Kupre.

“The Baltic Taste Award” iegūtās medaļas liecinās par augstu kvalitāti, kas ēdināšanas uzņēmumiem, uzticoties profesionāļu viedokļiem, ļaus ieviest savās ēdienkartēs kvalitatīvus un izcilus produktus. Konkurss veicinās kvalitatīvāko izejvielu piedāvājumu ēdināšanas uzņēmumiem. Savukārt ikvienam patērētājam marķētie produkti dos iespēju vieglāk orientēties plašajā piedāvājumā un izvēlēties izcilākos savai ikdienai un svinībām.

Konkursam varēs iesniegt produktus, kuru vērtēšana notiks šādās kategorijās:

  1.  maize un miltu izstrādājumi, 
  2.  piens un piena produkti, 
  3.  gaļa un gaļas produkti, 
  4.  zivis un zivju produkti, 
  5.  medus,
  6.  ogu, augļu un dārzeņu produkti, tostarp, saldumi, šokolāde un rieksti; 
  7. bezalkoholiskie dzērieni (t.sk. ūdens, sulas, kafija, tēja); 
  8.  raudzēti dzērieni (alus, vīns, stiprinātie vīni, sidrs);
  9.  stiprie alkoholiskie dzērieni, 
  10.  vegānie produkti.
Starptautiska un profesionāla žūrija
Baltijas valstu uzņēmumu iesniegtos produktus izvērtēs starptautiska žūrija – gan šefpavāri, gan dzērienu speciālisti, gan pārtikas tehnologi ar lielu pieredzi konkursu vērtēšanā. Produktus katrā kategorijā vērtēs pieci žūrijas locekļi.

Šobrīd savu dalību žūrijas sastāvā ir apstiprinājuši:

Žūrijas locekļi aiz slēgtām durvīm veiks “aklo” degustāciju, vērtējot produktus pēc dažādiem kritērijiem un sniedzot īsu rakstisku komentāru par produkta izraisītajām garšu sajūtām, nepieciešamajiem uzlabojumiem un pielietojumu. Žūrijas viedoklis turpmāk lieliski noderēs produkta pilnveidošanai un uzlabošanai.

Pirms konkursa un konkursa laikā žūrijas locekļiem nebūs pieejama informācija ne par produktu, ne ražotāju un netiks rādīts arī produkta iepakojums, kas izslēdz lobēšanas iespēju un garantēs objektivitāti. Savukārt uzreiz pēc vērtēšanas visus konkursam iesniegtos produktus varēs apskatīt atsevišķā ekspozīcijā izstādē “Riga Food 2023”.

Uzvarētāju paziņošana, publicitāte produktiem
Pārtikas kvalitātes konkursa uzvarētāju paziņošana notiks 2023. gada 9. septembrī izstādēes “Riga Food 2023” viesistabā. Labākie saņems kvalitātes konkursa “The Baltic Taste Award” zelta, sudraba un bronzas medaļas, kuru dizainu mārketinga nolūkos varēs lietot uz produkta iepakojuma, lai parādītu produkta augsto kvalitāti. Lai veicinātu konkursa uzvarētāju atpazīstamību un publicitāti starptautiskā mērogā, pēc konkursa tiks organizēta mārketinga kampaņa interneta resursos visās trīs Baltijas valstīs. Turklāt visaugstāk novērtētie produkti tiks eksponēti arī mediju pasākumā, kurā žurnālisti, influenceri, pavāri, ražotāji varēs ar tiem iepazīties un nodegustēt. Pasākums sniegs papildu publicitāti un atpazīstamību!

Piesaki dalību un parādi savu produktu pasaulei!
Aicinām Latvijas, Lietuvas un Igaunijas pārtikas ražotājus līdz 20. augustam pieteikt savus labākos, izcilākos un gardākos produktus dalībai jaunajā un prestižajā pārtikas kvalitātes konkursā “The Baltic Taste Award”. Dalības maksa par vienu produktu līdz 23. jūnijam ir 90 eiro, sākot no 24. jūnija līdz 20. augustam dalības maksa ir 130 eiro. Reģistrējies šeit 

Pieteikuma anketa
download Pārtikas kvalitātes konkursa “The Baltic Taste Award” nolikums
download Konkursa vērtējuma tabula

Konkursu organizē “Pavāru klubs”, Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1, Agroresursu un ekonomikas institūts sadarbībā ar Zemkopības ministriju.

1780894151_12440.jpg
1939554860_12440.jpg
902583320_12440.jpg
1531440311_12440.jpgTop