BALTIJAS VADOŠO IZSTĀŽU RĪKOTĀJS

Profesiju pielaikošana un izzinošas aktivitātes – izstādē “Skola 2023”!

Vēlies būt policists, žurnālists, ārsts vai varbūt konditors? Izmēģini dažādas profesijas, aprunājies ar karjeras konsultantu un uzzini visu par mācību iespējām šajā nedēļas nogalē – no 3. līdz 5. martam – izglītības izstādē “Skola 2023” Ķīpsalā. Izvēlies savu nākotnes profesiju!

Dažādas izglītības iestādes jauniešiem piedāvās izmēģināt roku vienā vai otrā arodā un gādās, lai izstādes apmeklējums būtu ne vien izzinošs, bet arī prieku raisošs.

Iejūties policista un ārsta lomā!

Valsts policijas koledžas stendā varēs iejusties policista ādā, uzspēlēt XVR simulatoru un izmēģināt šaušanas ierīci SKATT, kā arī satikt kinologu un dienesta suni, bet ārpusē pie halles – hipologus un dienesta zirgus. Liepājas Jūrniecības koledža apmeklētājiem piedāvās uzvilkt hidrotērpu, bet Smiltenes tehnikums iepazīties ar vetārsta darba instrumentiem. Ja tuvāka sirdij šķiet palīdzība cilvēkiem – Rīgas Stradiņa universitāte piedāvās veikt injekcijas mulāžai, urbt zobus un sniegt pirmo palīdzību. Turpat varēs arī piedalīties studentu medija “Skaļāk!” vadītajā pop-up studijā, gūt ieskatu podkāstu veidošanas aizkulisēs un iepazīt tehnoloģijas, kuras topošie mediju speciālisti izmanto mācību procesā. Savukārt “Hotel School” piedāvās piedalīties kulinārijas meistarklasēs.

Izbaudi virtuālo realitāti un vēro robotus!

Rīgas Tehniskā universitāte izstādē aicinās apmeklēt virtuālās realitātes zonu, kā arī doties ekskursijās uz tepat kaimiņos esošajām RTU fakultātēm un laboratorijām Ķīpsalas studentu pilsētiņā. Aplūkot un izmēģināt sumo robotus, 3D printeri, LED lampu instalācijas un citus jaudīgus programmas “Elektronikas inženierija” studentu veidojumus varēs Ventspils Augstskolas stendā, bet ISM Universitāte Viļņā izstādē piedāvās saņemt braucienu uz savu jauno universitātes kampusu Viļņā jau šopavasar pilnībā bez maksas. Izmanto!

Uzzini par ES atbalsta programmām!

Ieklausīties iedvesmas stāstos, iepazīt dažādu izglītības programmu un projektu dalībnieku pieredzi un uzzināt par Eiropas Savienības atbalsta programmu piedāvātajām iespējām skolēniem, skolotājiem, profesionālās izglītības audzēkņiem un pedagogiem, augstskolu studentiem un mācībspēkiem varēs Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) stendā. Tostarp arī “Erasmus+” programmas jaunums – skolēnu mobilitāte, kas ļauj iegūt pirmo starptautisko mācību pieredzi. Ja vēlies izmantot šo iespēju – vaicā zinošajiem VIAA konsultantiem!

Izmēģini veiksmi!

Izstāde “Skola” ir īsts piedzīvojums, kur dalībnieki piedāvā arī dažādus konkursus un loterijas. “Turības” stendā trīs laimīgie apmeklētāji balvā iegūs elektroskūteri, bet ikviens varēs uzspēlēt augstskolas 30. gadu jubilejai veltīto lielformāta spēli “Cirks”. Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte aicinās pārbaudīt piemērotību kādai no universitātes piedāvātajām pamatstudiju programmām un izmēģināt veiksmi laimes ratā. Arī autoskola “Einšteins” aicinās iegriezt laimes ratu, kurā visas lozes būs pilnas. Savukārt jauniešu programmēšanas skola “Datorium” digitālā kvestā aicinās pārbaudīt savu vērību un zināšanas par izstādes “Skola 2023” dalībniekiem. Pareizo atbilžu autoriem – balvas!

Uz sarunu ar karjeras konsultantu!

Ja vēl neesi izlēmis, par ko īsti vēlies kļūt, tad aicinām uz sarunu ar karjeras konsultantu, ko apmeklētājiem izstādē piedāvās Latvijas Karjeras attīstības atbalsta asociācija. Izstāžu centra vestibilā būs iekārtoti divi karjeras konsultantu kabineti, kur speciālisti 30 minūšu garā sarunā palīdzēs apzināt tavas stiprās puses – talantus, intereses, spējas, prasmes – un aplūkos profesijas, kurās tās labāk realizēt.

Un tas vēl nav viss!

Daudz izzinoša un aizraujoša piedāvās arī pārējie izstādes “Skola 2023” dalībnieki. Ogres tehnikums aicinās izmēģināt mežizstrādes simulatoru, Novikontas Jūras koledža – kuģa vadīšanas simulatoru, bet Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas stendā kopā ar draugiem tikt pie kopīga foto par atmiņu no “Skola 2023”.

Trīs dienas Ķīpsalā varēs iepazīties ar izglītības iespējām, konsultēties ar studentiem, pasniedzējiem un karjeras konsultantiem un piedalīties aizraujošās aktivitātēs. Lai izvēle motivē! “Skola 2023” rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1. Vairāk par izstādi: www.bt1.lv/skola

Vienlaikus Ķīpsalā notiks arī “Latvijas Grāmatu izstāde 2023”. Izstādi var apmeklēt bez maksas ar “Skolas 2023” ieejas biļeti. Vairāk: www.bt1.lv/bt1/lbf

Norises vieta:

Starptautiskais izstāžu centrs, Ķīpsalas iela 8, Rīga

Darba laiks:
3.–4. marts 10.00–18.00
5. marts 10.00–17.00

Biļetes:
Skolēnu grupas biļetes* (10+) – 3 EUR
Biļetes iepriekšpārdošanā: https://www.bt1.lv/skola/buy.php
Biļešu cena izstādes laikā – 5 EUR
Bērniem līdz 7 gadu vecumam – bez maksas


Lai iegādātos grupas biļetes ar bankas pārskaitījumu, līdz 24. februārim uz e-pastu: janis.dansons@bt1.lv ir jānosūta uz mācību iestādes veidlapas noformēts grupas saraksts, kurā norādīts skolēnu, skolotāju skaits un rekvizīti.

Ja izstādes laikā Izstāžu centra kasēs vēlaties iegādāties grupas biļetes, tad kasē ir jāiesniedz uz mācību iestādes veidlapas noformēts grupas saraksts. Grupas pavadošajam pedagogam izstādes “Skola 2023” apmeklējums ir bez maksas! Tālrunis informācijai: 265111581372646673_12287.jpg
1780800894_12287.jpg
1848587250_12287.jpg
1963742202_12287.jpg
1951725324_12287.jpg
1379018952_12287.jpg
486182436_12287.jpg
510304092_12287.jpg
1831804083_12287.jpgTop