BALTIJAS VADOŠO IZSTĀŽU RĪKOTĀJS

Atklāj afrikāņu bizīšu noslēpumus – pirmo reizi “Braiding Festival 2022” Ķīpsalā!

Jau rīt, 14. oktobrī, izstādē “Baltic Beauty 2022” pirmo reizi Latvijā norisināsies matu pinumu festivāls “Braiding Festival 2022”. Būs praktiski semināri bizīšu pīšanā, frizūru konkursi gan iesācējiem, gan pieredzējušiem meistariem, bet noslēgumā – iedvesmojošs šovs “Braids Style”. Pirms steidz uz Ķīpsalu, apgāžam piecus mītus par afrikāņu bizīžu pīšanu.

Mītus apgāž festivāla organizatore, bizīšu pīšanas meistare – Marija Jermolajeva (#afromarry)

1. #mīts: bizīšu pīšana bojā matus!

Tieši pretēji! Afrikāņu frizūras atvieglo ikdienas matu kopšanu – daudz retāk ir jāmazgā mati, kādu laiku nav jāķemmē, turklāt tās pasargā no saules un vēja negatīvās ietekmes. Tālākā plauktā var nobīdīt arī “karstos” matu instrumentus, ar kuriem sievietes ikdienā ļoti bieži aizraujas, – matu gofrētāju, taisnotāju vai loku veidotāju. Turklāt atkarībā no izvēlētā pinuma veida ar šādu frizūru var nostaigāt, sākot no divām nedēļām līdz pat diviem mēnešiem.

2. #mīts: afrikāņu bizītes piestāv tikai jauniešiem!
Matu pinumu kultūrā ir ļoti dažādas frizūras un matu pīšanas tehnikas, kuras ir iespējams variēt, tādēļ frizūru var pielāgot dažādiem vecumiem, stila pārstāvjiem un ieņemamajam statusam sabiedrībā. Teju ikviens neatkarīgi no profesijas – vai ir biroja darbinieks, strādā ražošanā vai ir publiska persona – varēs atrast sev piemērotāko. Matu pinumu frizūras izmaina cilvēka vizuālo tēlu, padarot to unikālu, spilgtu un pamanāmu, un līdz ar jauno frizūru izmainās arī cilvēka pašapziņa.

3. #mīts: Latvijā afrikāņu bizītes nav populāras!
Matu pinumu māksla Latvijā ar katru gadu gūst aizvien lielāku popularitāti gan bērnu un jauniešu, gan arī pieaugušo vidū. Es pati ik mēnesi uzpinu 40 šāda tipa frizūras, tātad gadā –pie manis vien teju 500 cilvēku tiek pie bizītēm.

4. #mīts: bizītes var pīt tikai bieziem matiem
Bizītes var pīt gan no saviem matiem, gan arī tās papildināt ar sintētisku materiālu, sauktu par kanekalonu. Afrikāņu bizītes, box braids, dreadlocks, Taizemes bizes, bīnes – pinumu veidu patiešām ir daudz , tādēļ var piemeklēt visatbilstošāko pēc klienta vēlmēm, matu struktūras utt. Bizīšu skaits ir atkarīgs arī no matu biezuma un daudzuma.

5. #mīts: bizītes var sapīt tikai pieredzējuši meistari
Ne gluži! Pirmo reizi Latvijā – tieši izstādē “Baltic Beauty 2022” – kopā pulcēsies nozares vadošie un topošie meistari, lai ar šo kultūru iepazīstinātu plašāku publiku un sniegtu iespēju gan meistariem, gan arī iesācējam apgūt matu pīšanas mākslu. Festivāla mācību semināri būs par dažādām tēmām un dažādiem pītgribētāju līmeņiem. Būs semināri gan profesionāļiem, lai iedvesmotos un papildinātu savas prasmes ar jaunām pīšanas tehnikām, gan māmiņām, kuras
vēlas iemācīties pīt bizītes un veidot stilīgas frizūras savām meitām.

Iemācies pīt afrikāņu bizītes!
14. oktobrī matu pinumu festivālā norisināsies semināri, kur pieredzējuši meistari dalīsies pieredzē un demonstrēs dažādus bizīšu pinuma veidus. Plkst. 11.00 sāksies seminārs “Bērni un afrikāņu bizītes”, ko vadīs meistares Olga Feldmane un Marija Jermolajeva. Seminārā būs arī atļauta videofilmēšana, lai mājās varētu atkārtot redzēto. Savukārt plkst. 13.30 interesenti aicināti apmeklēt semināru “Afrikāņu bizīšu nianses vai kas ir jāzina, lai izveidotu kreatīvu afrikāņu frizūru”, kurā varēs noskaidrot – cik ilgi var nēsāt afrikāņu frizūru, kā to pareizi kopt un kādus materiālus labāk izvēlēties. Semināru vadīs meistares Olga Fedenko, Veronika Kuzņecova, Kristīne Ivanova.

Bizīšu pīšanas konkursi
Vēl festivālā no plkst. 16.00 līdz plkst. 18.00 norisināsies divi konkursi – iesācējiem “Afrikāņu frizūras – ikdienas stils”, iesācējiem ar pieredzi un meistariem “Afrikāņu frizūras – kreatīvais stils”. Konkursā “Afrikāņu frizūras – ikdienas stils” dalībnieki demonstrēs savas prasmes un vēlmi apgūt kaut ko jaunu. Konkursa dalībniekiem uz sava modeļa vai manekena vajadzēs atkārtot iepriekš demonstrētus afrikāņu frizūru elementus. Savukārt konkursā “Afrikāņu frizūras – kreatīvais stils” dalībnieki varēs parādīt savu stilu un prasmi afrikāņu frizūras izveidē.

Košs šovs “Braids Styles”

Festivāla izskaņā plkst. 18.30 izstādes apmeklētāji varēs vērot iedvesmojošu šovu “Braids Styles”, kurā pieredzējuši meistari demonstrēs dažādas afrikāņu frizūru variācijas gan īpašiem svētkiem, gan ikdienai. Smelies iedvesmu arī tu! “Baltic Beauty 2022” apmeklētājiem ieeja bez maksas.

Viss nepieciešamais bizīšu pīšanai

Visas trīs “Baltic Beauty 2022” dienas – no 14. līdz 16. oktobrim – pīšanas meistari gaidīs interesentus savā stendā hallē “Matu skaistuma pasaule”, kur varēs atrast visu nepieciešamo afrikāņu bizīšu pīšanai: bizes, pīšanas un kopšanas līdzekļus un plašu materiālu izvēli.
Un vēl – ja vēlies ļauties pārvērtībām pati vai ar pārvērtībām iepriecināt bērnu, tad apmeklē Braiding ekspozīciju, jo pīšanas meistari un absolventi labprāt uzpīs kādu no afrikāņu frizūrām!

Vairāk par “Braiding Festival 2022”: https://ej.uz/tgun

Viss skaistumkopšanai vienuviet!
Jau šajā nedēļas nogalē, no 14. līdz 16. oktobrim, Ķīpsalā notiks Baltijas vērienīgākie skaistuma industrijas svētki – izstāde “Baltic Beauty 2022”, kur pašu aktuālāko – kosmētikas produktus, tehnoloģijas, procedūras un darba metodes – skaistumkopšanā prezentēs vairāk nekā 240 uzņēmumu no 15 pasaules valstīm. Šogad izstādē notiks trīs konferences, forums, septiņas meistarklases un 35 profesionālie konkursi. Vairāk: www.bt1.lv/bb

Sekojiet “Baltic Beauty” aktualitātēm sociālajos tīklos:
www.facebook.com/Izstāde-Baltic-Beauty
www.instagram.com/exhibitionbalticbeauty

Vieta:
Starptautiskais izstāžu centrs, Ķīpsalas ielā 8

Darba laiks:
14.–15. oktobrī 11.00–20.00
16. oktobrī 11.00–17.00

Biļetes:
Ieejas biļete – 5 €
Pensionāriem, skolēniem, invalīdiem – 3 €
Bērniem līdz 7 gadu vecumam – bez maksas
Ieejas biļete derīga vienreizējam apmeklējumam jebkurā izstādes dienā.
Autostāvvieta – 5 €
Iepriekšpārdošana internetā: www.bt1.lv/bb/buytickets.php38913075_11887.jpg
1502825542_11887.jpg
1956952719_11887.jpg
886418765_11887.JPG
1360674314_11887.JPG
457136748_11887.JPG
1104438623_11887.JPG
239251787_11887.JPGTop