BALTIJAS VADOŠO IZSTĀŽU RĪKOTĀJS

Labāko darbinieku atalgojuma pārvaldības programmatūru TOP 10

Organizācijās darbinieku atalgojuma filozofija tiešā veidā ietekmē darbinieku apmierinātības rādītājus – tā secināts pēc 2022. gadā Amerikā veiktās darba ņēmēju aptaujas, ko veicis cilvēkresursu vadības tehnoloģiju nodrošinātājs “Quantum Workplace”.

Šis raksts īpaši noderēs cilvēkresursu vadības (HR) speciālistiem, kuri ir atbildīgi par darbinieku sniegumu un cilvēkkapitāla pārvaldību (HCM), un sniegs ieskatu galvenajās funkcijās, kritērijos un jau konkrētos rīkos, kuriem būtu jāpievērš uzmanība, veicot savām vajadzībām piemērotu HR programmatūras izvēli.
Ja uzņēmums veic nepārdomātu pamatatalgojuma plānošanu, tas riskē neiegūt talantīgus un spējīgus potenciālos darbiniekus. Kā rāda aptaujas rezultāti – līdz pat 52% kandidātu apgalvo, ka konkurētspējīgs atalgojums joprojām ir visspēcīgākais motivācijas elements. Ja organizācijas joprojām paļaujas uz mantotajiem atlīdzības pārvaldības risinājumiem, tad efektīvu atlīdzības plānu izstrāde var būt pamatīgs izaicinājums.
Organizācijas, kas vēlas pāriet uz modernu un personalizētu programmatūru, lai racionalizētu procesus un nodrošinātu taisnīgu darba samaksas pārvaldību, ir plašas izvēles priekšā. Kura šobrīd un kāpēc ir labākā atlīdzības pārvaldības programmatūra jūsu uzņēmumam?

10 labākās darbinieku atalgojuma pārvaldības programmatūras:
1. Decusoft Compose – labākā izvēle elastīgai atlīdzības pārvaldībai;
2. Xactly – īpaši piemērots darbiem ar komisijas ienākumiem;
3. Balanced Comp – vislabākais rīks finanšu nozarei;
4. Payfactors – piemērots tirgus salīdzinošās novērtēšanas stratēģijām;
5. Workday – piedāvā plašas datu integrācijas iespējas;
6. Spiff – lieliski piemērots pārdošanas komandām;
7. CompTrak – ērtākais risinājums pārejai no jau esošām sistēmām;
8. Maestro – piemērots brokeru-dīleru un reģistrētu ieguldījumu konsultantu kopienām;
9. COMPview — lielisks rīks labāko darbinieku atpazīšanai;
10. Varicent ICM — labākā programmatūra motivējošo atlīdzību pārvaldībai.

Atlīdzības pārvaldības programmatūras salīdzināšanas kritēriji
Piedāvājam kritērijus, kuriem jāpievērš īpaša uzmanība, izvēloties labāko atlīdzības pārvaldības programmatūru:
1. Lietojamība. Vai kompensācijas rīks ir viegli apgūstams visu prasmju līmeņu personāla speciālistiem? Vai izstrādātājs piedāvā labu tehnisko atbalstu un apmācību?
2. Integrācijas. Vai atlīdzības pārvaldības platformu var savienot ar citām CRM, ERM un HRIS sistēmām? Vai tie piedāvā papildu integrācijas, lai racionalizētu jūsu darbplūsmas?
3. Vērtība. Vai kompensācijas pārvaldības rīku cena ir piemērota nepieciešamajām funkciju kopām? Vai izmaksas ir pielāgojamas dažādām situācijām, piemēram, ja jums ir nepieciešami papildu lietotāji, funkcijas vai glabātuves vieta?
4. Lietotāja saskarne jeb interfeiss (UI). Vai dažādie kompensācijas veidi ir viegli pieejami un labi izstrādāti? Vai lietotājiem ir ērti lietot programmatūras funkcijas, viegli uztvert informāciju un iegūt detalizētu pārskatu.

Atlīdzības pārvaldības programmatūras galvenās funkcijas
Labākajām atalgojuma pārvaldības sistēmām ir jānodrošina HR komanda ar talantu piesaistes, prognozēšanas, pareizo rādītāju fiksēšanas, darbinieku ievadīšanas un, iespējams, pat laika izsekošanas funkcijām. Tālāk ir norādītas vairākas funkcijas, kuras rekomendējam ņemt vērā, novērtējot dažādas atlīdzības pārvaldības programmatūras.
1. Pārskati
Uzņēmuma vadībai un/vai personāla vadītājiem būtu jāizstrādā sava uzņēmuma atalgojuma stratēģija, pamatojoties uz cilvēkresursu informācijas sistēmas (HRIS) ģenerēto informāciju.
2. Automatizācija
Vai varat automatizēt dažus (vai visus) atlīdzības pārvaldības datus, atalgojuma programmu un ilgtermiņa stimulus reāllaika centrālajā datu bāzē, samazinot laiku, kas nepieciešams kompensācijas procesu administrēšanai.
3. Pašapkalpošanās
Ja atlīdzību pārvaldības programmatūra nodrošina pašapkalpošanās funkciju, tad darbinieku pieprasījumus par atalgojumu, var risināt automātiski, samazinot administratīvo slogu.
4. Kopējās atlīdzības pārvaldība
Labai atlīdzības pārvaldības programmatūrai būtu jānodrošina personāla vadībai visaptverošs risinājums, tostarp, uzņēmuma darbinieku motivācijas, budžeta plānošanas un pārvaldības rīkus.

Detalizētu ieskatu par augstāk minētajiem atlīdzības pārvaldības rīkiem skatīt Tima Reitsma (People Managing People) veidotajā pārskatā šeit.
Top