BALTIJAS VADOŠO IZSTĀŽU RĪKOTĀJS

Koncertā “Deju pavasaris” Ķīpsalā sadancos 500 dejotāju

Uz skatuves prožektoru gaismās atkal atgriežas latviešu skatuviskā tautas deja! 2. aprīlī notiks koncerts “Deju pavasaris”, kurā iemīļotas un jaunas, vēl neredzētas horeogrāfijas izdancos aptuveni 500 dejotāji no Rīgas, Jelgavas un Siguldas. Daļa koncerta biļešu ieņēmumu tiks ziedoti Ukrainas cilvēku atbalstam.

“Lai arī pēdējo gadu notikumu iespaidā kuplā dejotāju saime polku vairāk dejojusi caur “Zoom” datora ekrānā nekā uz skatuves, entuziasms un mīlestība pret tautas deju ir saglabājusies nemainīga. Tikšanās prieks ar skatītājiem, citiem kolektīviem un deju draugiem ir viens no galvenajiem koncerta “Deju pavasaris” tapšanas iemesliem,” norāda koncerta mākslinieciskais vadītājs, tautas deju ansambļa “Līgo” vadītājs Jānis Purviņš.

Koncerta ideja ir balstīta pavasara izjūtās, kad mostas un atdzimst daba.

Lielkoncertā būs skatāmas gan gaidāmo Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku repertuārā iekļautās dejas, uz kurām, atsākot koncertus, kolektīvi liek galveno uzsvaru, gan arī citas iemīļotas dejas – “Es mācēju danci vest”, “Meitu māte”, “Es redzēju Rīgas pili” un “Uz Daugavas es dzīvoju”. Neskatoties uz pandēmiju, horeogrāfiem šis ir bijis ražīgs laiks un ir tapušas daudzas jaunas dejas. Tāpēc koncertā plašākam publikas vērtējumam tiks nodotas horeogrāfu Jāņa Ērgļa, Jāņa Purviņa, Ritas Spalvas, Alberta Kivlenieka, Dagmāras Bārbales, Diānas Gavares, Baibas Ķesteres, Māra Konstanta, Dāvja Ērgļa, Aigara Ondzuļa un Arta Puriņa jaunrades dejas.

Koncertā piedalās Tautas deju ansambļi “Dancis”, “Lielupe”, “Līgo”, “Rotaļa” “Teiksma”, “Vektors” ar dažādu paaudžu kolektīviem, jauniešu deju kolektīvi “Imanta”, “Vizbulīte”, kā arī “Teiksmas” studija.

Koncerta mākslinieciskais vadītājs – Jānis Purviņš.

Koncerts “Deju pavasaris” notiks 2. aprīlī plkst. 19.30.

Koncerts norisināsies pēc valstī noteiktajiem epidemioloģiskajiem noteikumiem.

Biļetes var iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā un internetā www.bilesuparadize.lv. Biļešu cena no 8 EUR līdz 15 EUR. Informācija par biļešu rezervēšanu pa e-pastu: music@bt1.lv. Ieeja stundu pirms koncerta.

Koncerta producents – "BT 1 Music".


Top