Izstāde "Skola" pulcē lielu skaitu studētgribētāju
13. martā Ķīpsalā veiksmīgi noslēdzās gada nozīmīgākais izglītības pasākums Latvijā – starptautiskā izglītības izstāde “Skola 2022”, kas notika vienlaikus ar “Latvijas Grāmatu izstādi 2022” un izstādi “PetExpo 2022”. Trīs dienās izstādes Ķīpsalā pulcēja 22 915 ieinteresētu apmeklētāju.
Kaut arī šogad izstāde “Skola” pandēmijas dēļ bija mazāka nekā ierasts – tajā piedalījās 42 dalībnieki no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas –, tās saturs bija ļoti daudzveidīgs un pārdomāts ar plašu pasākumu programmu. Gandarī, ka mēs saņēmām tikai pozitīvas apmeklētāju atsauksmes, turklāt daļa jauniešu norādīja, ka ir liels prieks tikties klātienē, jo ilgstošie ierobežojumi apgrūtinājuši karjeras izvēles iespējas.
Trīs dienās, no 11. līdz 13. martam, apmeklētāji aktīvi interesējās par augstskolu, koledžu, tehnikumu un citu mācību iestāžu piedāvājumu, kā arī par izglītības iespējām ārvalstīs. Jaunieši aktīvi iztaujāja mācībspēkus un studentus par studiju programmām, budžeta vietām, studiju apmaiņas un prakses iespējām, kā arī ārpusstudiju aktivitātēm. Tāpat jaunieši aktīvi izmēģināja dažādu profesiju meistarstiķus, tikās ar karjeras konsultantiem, apmeklēja aizraujošus “Datorium” tehnoloģiju skatuves notikumus un darbojās “uzvediba.lv” meistarklasēs.
Skolotāji un vecāki gan klātienē, gan arī tiešraidē varēja klausīties semināru, kā runāt ar bērniem par karu un citām ļoti nopietnām tēmām. Uz Atvērtās skatuves izstādes dalībnieki prezentēja savus aktuālos piedāvājumus, ko varēja vērot arī tiešraidē. Skatīt 11. marta tiešraidi: >>> Skatīt 12. marta tiešraidi: >>>
Nākošā starptautiskajā izglītības izstādē “Skola 2023” Ķīpsalā notiks no 3. līdz 5. martam.
Sekojiet līdzi sociālajos tīklos: www.facebook.com/izstade.skola un www.instagram.com/izstade_skola