BALTIJAS VADOŠO IZSTĀŽU RĪKOTĀJS

10 interesanti fakti par 10 “RIGA COMM” gadiem

Pirms desmit gadiem, kad “Microsoft” ieviesa operētājsistēmu Windows 8 un “Apple” izlaida iPhone 5, kad populāri kļuva planšetdatori un “Instagram” sasniedza pirmos 100 miljonus lietotāju, norisinājās arī pirmais “RIGA COMM”. Tuvojoties desmitajam biznesa tehnoloģiju pasākumam “RIGA COMM”, piedāvājam nedaudz atskatīties pagātnē.

“Šo gadu laikā ir mainījušās ne tikai tehnoloģijas un to lietošanas paradumi indivīdiem un organizācijām, bet arī pats pasākums. “RIGA COMM” uzmanīgi seko nozares aktualitātēm un ik gadu pasākuma saturu pielāgo apmeklētāju un uzņēmumu vajadzībām,” uzsver “RIGA COMM” projekta vadītājs Andris Breške.

Viesojās pasaulē jaunākais lietotņu izstrādātājs no Īrijas
Par vienu dienu pasaules jaunākā Mac lietotņu izstrādātāja dzīvē varēja uzzināt pirmajā “RIGA COMM”, kad pasākumā viesojās 12 gadus vecais Harijs Morans no Korkas Īrijā. Pildot uzdoto mājasdarbu, pusaudzis izstrādāja savu pirmo lietotni – spēli "PizzaBot". Lai arī sākotnēji “Apple” pārstāvji neticēja lietotnes izstrādātāja vecumam, viņa desiņu iznīcināšanas spēle kļuva tik populāra, ka tā “Apple” topā bija apsteigusi pat “Angry Birds” un “Call of Duty”.

Pirmā iespēja izmēģināt “Google Glass” brilles
Gadu vēlāk – “RIGA COMM 2013” – apmeklētājiem bija unikāla iespēja iepazīt un izmēģināt “Google Glass” brilles. Ar tā laika tehnoloģiju brīnumu iepazīstināja mobilo un tīmekļa lietotņu izstrādātājs, temperamentīgais argentīnietis Maksimiliano Firtmans. Zīmīgi, ka pašmāju tehnoloģiju eksperts un blogeris Kristaps Skutelis tolaik jauno tehnoloģiju raksturoja ar vārdiem: “Šobrīd tas ir retums, bet pēc pieciem gadiem būs ikdienišķa lieta.”

Eiropas un globālie inovāciju eksperti
Ik gadu daudzus “RIGA COMM” apmeklētājus piesaista dažādas tematikas konferences par tehnoloģiju lietojumu biznesā un uzņēmumu konkurētspējas uzlabošanai. Regulāri uz četrām vai piecām skatuvēm ar savām zināšanām un pieredzi ir dalījušies dažādu jomu eksperti no daudzām valstīm, piemēram, zviedru izcelsmes futurologs Magnuss Lindkvists, gadžetu hakeris Niks Zonemans, iedvesmojošais un provokatīvais biznesa profesionālis Pīters Fisks, kā arī tehnoloģiju ģēnijs un vizionārs Fils Zimmermens.

Pirmo reizi Latvijā ieradās cilvēks kiborgs
“RIGA COMM 2014” piedalījās vienīgais oficiāli atzītais cilvēks kiborgs – Neils Herbisons. Pie viņa galvas ir pievienota kibernētiskā acs jeb acsborgs, kas ar ķirurģiskas iejaukšanās starpniecību tika pielikta, lai Neils varētu saredzēt, tas ir, sadzirdēt krāsas (tās tiek nodotas ar skaņas signāliem), kas līdz tam nebija iespējams iedzimta defekta dēļ. Konferencē Neils Herbisons stāstīja par dzīvi kiborgu laikmetā un kā mūsdienu tehnoloģijas iedzimtus defektus ļauj pārvērst efektos, dāvājot iespēju cilvēkam pilnvērtīgi baudīt dzīvi.

Dažādas izstādes zonas Latvijas IKT nozares attīstīšanai
Laika gaitā “RIGA COMM” ir bijušas dažādas izstādes zonas, bet visa centrā vienmēr ir bijusi digitālā transformācija un tehnoloģijas. Tā, piemēram, 2014. gadā “RIGA COMM” bagātināja “IT Job Market”, kas palīdzēja satikties darba devējiem un darba meklētājiem, progresīvi risinājumi bija atrodami Startup zonā, bet “Riga 3D Show” zonā varēja atklāt 3D pasauli – no printēšanas tehnoloģijām līdz paplašinātās realitātes 3D objektiem. Netika aizmirsta arī izklaide! Spēļu jeb Gaming zonā apmeklētāji varēja vērot neatkarīgo spēļu demonstrācijas, uzzināt spēļu tapšanas aizkulises un lietojumu biznesā, kā arī izmēģināt tās. Savukārt iepazīties ar IT un elektronikas nozares inovācijām tradicionāli var Latvijas Tehnoloģiskā centra un Eiropas Biznesa atbalsta tīkla Latvijā organizētajā Inovācijas stendā un biznesa inkubatoru ekspozīcijā “Magnetic Latvia”, ko rīko Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra. Vairākus gadus izstādi bagātināja arī liela patērētāju elektronikas ekspozīcija, ko veidoja IKT risinājumu, plaša patēriņa elektronikas un telekomunikāciju preču vairumtirdzniecības uzņēmums “ALSO Latvia”.

Neparasti gadžeti no visas pasaules
Pirms pieciem gadiem visiem darītājiem – inženieriem, izgudrotājiem un tehnoloģiju entuziastiem – bija iespēja “RIGA COMM” Gadžetu zonā parādīt un testēt pašu konstruētās un izstrādātās ierīces. Tajā varēja aplūkot un izmēģināt gudro lietussargu, kas ziņo par gaidāmo lietu un atgādina par sevi, ja pazaudēts, viedo piekaramo atslēgu, kuru var atslēgt bez atslēgas, tālvadības ierīces, sensorus, 3D brilles, putnveida dronus, valkājamās videokameras un citas inovācijas.

Īpašs atbalsts maziem un vidējiem uzņēmumiem
Lai palīdzētu uzņēmumiem jaunākās tehnoloģijas un risinājumus ieviest savā uzņēmumā, vairākus gadus “RIGA COMM” tika īstenots konsultāciju projekts Latvijas mazajiem un vidējiem uzņēmumiem. Tā bija iespēja vienuviet un īsā laikā saņemt IT uzņēmumu ieteikumus tieši sava uzņēmuma konkrētai vajadzībai vai problēmai, kā arī klātienē pārrunāt šos ieteikumus un salīdzināt dažādu IT uzņēmumu pieejas.

Jaunākās inovācijas prezentēja vadošie Ķīnas iekārtu un elektronikas ražotāji
2018. gadā “RIGA COMM” notika arī Ķīnas iekārtu un elektronikas ražotāju izstāde. 1068 m² plašajā tehnoloģiju ekspozīcijā piedalījās 49 prestižākie Ķīnas uzņēmumi no Pekinas, Šanhajas, Ninsjas autonomā reģiona, Sjiaņas un Šeņdžeņas, demonstrējot novatoriskas tehnoloģijas un produktus, viedās pilsētas pakalpojumus, elektroenerģētikas, enerģētikas, robotikas u. c. produktus un pakalpojumus.

Latviešu radītu produktu un pakalpojumu debijas
Nav noslēpums, ka “RIGA COMM” ir vieta, kur Latvijas uzņēmumi, sevišķi jaunuzņēmumi, izmēģina un testē savus jaunākos risinājumus. Tā arī 2019. gadā Inovācijas stendā bija viena no pirmajām iespējām iepazīties ar digitālās veselības startapa “Exonicus” izstrādāto tehnoloģiju “Trauma Simulator” – virtuālās realitātes programmatūru neatliekamās palīdzības apmācībai, bet digitālās veselības jaunuzņēmums “Vigobot” prezentēja digitālo terapiju insulta pacientu rehabilitācijai “Vigo”.

No maza IT notikuma līdz vērienīgai biznesa tehnoloģiju izstādei un konferencei
Desmit gadu laikā “RIGA COMM” ir audzis un attīstījies ne tikai tādos kvantitatīvos parametros kā dalībnieku skaits, pārstāvētās valstis un apmeklētāju skaits, bet arī satura un konferenču tematu kvalitātē un kvantitātē. Ja pirmajos gados pasākums bija neliels, maz pazīstams un vēl tikai meklēja savu pareizo formātu, tad tagad “RIGA COMM” ir nozīmīgs biznesa un IT nozares pasākums, kur izstādes sadaļā tiek piedāvāti jau gatavi, kā arī personalizējami IKT risinājumi dažādu nozaru un lieluma uzņēmumiem. Savukārt plašais konferenču piedāvājums sniedz noderīgu informāciju visiem nozares profesionāļiem un interesentiem.

Paldies visiem mūsu sadarbības partneriem, dalībniekiem un apmeklētājiem! Mēs ticam, ka kopīgiem spēkiem, veicinot nozares attīstību, Latvijai ir visas iespējas kļūt par līderi IKT jomā.


Biznesa tehnoloģiju izstāde un konferences
Par aktuālajām tehnoloģijām un rīkiem biznesa attīstībai varēs uzzināt 14. un 15. oktobrī – ikgadējā biznesa un IT nozares pasākumā “RIGA COMM”, kur uzņēmuma resursu vadības, dokumentu vadības, personālvadības un drošības sistēmu izstrādātāji un piegādātāji, mākoņpakalpojumu, interneta un digitālā mārketinga pakalpojumu sniedzēji, WEB risinājumu un mobilo aplikāciju izstrādātāji, kā arī IKT produktu ražotāji piedāvās gatavus un personalizētus risinājumus dažādu nozaru un lieluma uzņēmumiem, pašvaldību iestādēm un organizācijām to efektīvai darbībai. Tehnoloģijām bagāto izstādes sadaļu papildinās plaša konferenču programma.

“RIGA COMM 2021” notiks klātienē apmeklētājiem ar Covid-19 sertifikātu
Ieeja pasākuma norises vietā, Izstāžu centrā – tikai ar derīgu ES sadarbspējīgu digitālo Covid-19 sertifikātu, personu apliecinošu dokumentu un izstādes biļeti. Vairāk info par apmeklēšanas noteikumiem.

Pasākumu rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 sadarbībā ar partneriem: “Cognizant”, “Intelligent Machines Riga”, “Riga TechGirls”, “SmartHR Latvija”, Latvijas Tirdzniecības rūpniecības kameru, “Mailigen by Pipedrive”, “Promoty”, Finanšu nozares asociāciju, “A.W.Olsen & Partners” u. c.

Norises vieta un laiks:
Starptautiskais izstāžu centrs Ķīpsalā (Ķīpsalas iela 8, Rīga)
14. oktobrī 10.00–17.00
15. oktobrī 10.00–17.00

Sekojiet “RIGA COMM” jaunumiem: facebooklinkedininstagram un twitter.1218308878_10994.jpg
632573502_10994.jpg
284931640_10994.jpg
1549007544_10994.jpg
448384822_10994.jpg
1251088711_10994.jpg
734760886_10994.jpg
303503463_10994.jpg
732827857_10994.jpg
1938433386_10994.jpg
590107354_10994.jpg
117082000_10994.jpg
416804568_10994.jpg
1556456203_10994.jpg
1813374560_10994.jpg
893365833_10994.jpgTop