BALTIJAS VADOŠO IZSTĀŽU RĪKOTĀJS

Piemērotākā formāta izvēle, ja sadarbojies ar influenceri!

Lai zīmola un influencera sadarbība būtu veiksmīga, ir svarīgi ne vien saprast, vai abām pusēm ir līdzīgas vērtības un vīzija par komunikācijas stilu, bet arī kopīgi atrast piemērotāko vēstījuma nodošanas veidu. Turklāt zīmoliem nevajadzētu paļauties tikai uz klasisku informācijas izvietošanu influencera radītā saturā, bet plašākas auditorijas uzrunāšanai izmēģināt arī citus risinājumus.

Jau 14. oktobrī gan satura radītāji, gan zīmolu pārstāvji varēs tikties Latvijā pirmajā influenceru mārketinga konferencē, kas būs daļa no biznesa tehnoloģiju pasākuma “RIGA COMM 2021” un notiks Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā. Bet šajā rakstā esam apkopojuši populārākos zīmola un satura radītāja sadarbības veidus.

Klasika: sponsorēts sociālo mediju saturs
Ļoti izplatīts sadarbības veids ir sponsorēti un ar zīmola pārstāvjiem saskaņoti sociālo mediju ieraksti influencera jeb satura veidotāja kontā. Šis risinājums ļauj precīzi kontrolēt, kur un kā parādās informācija par zīmolu, taču rūpīgi jāpārdomā, lai apmaksātais saturs neatgādina garlaicīgu reklāmas plakātu. Ideālajā gadījumā zīmolam jāļauj satura veidotājam pašam radīt autentisku saturu. Lai to varētu izdarīt, influencerim ir nepieciešamas zīmola satura vadlīnijas un iespējami precīzi kampaņas mērķi. Lai izvērtētu sadarbības efektivitāti, kā arī veicinātu pārdošanas apjomus, satura veidotājam zīmols var piešķirt speciālu atlaižu kodu.

Dāvana – pārsteigums satura radītājam
Negaidīts pārsteigums – glīti iesaiņota dāvana – ir vēl viens populārs veids, kā zīmoli mēģina panākt, lai tā produkti un vārds parādās influenceru kontā. Šāda pieeja var pamudināt satura veidotājus iekļaut zīmola produktus saturā, taču jāņem vērā, ka šajā gadījumā (ja vien par to neesat oficiāli vienojušies) influencerim nav pienākums zīmolu rādīt saviem sekotājiem. Turklāt, ja produkts viņam nešķitīs pietiekami labs, viņš var dalīties arī ar negatīvo. Tāpēc ir svarīgi vispirms izveidot kontaktu ar konkrēto satura veidotāju, komentējot vai kopīgojot viņu saturu, kā arī saprast, vai satura radītāja vērtības un informācijas prezentēšanas stils atbilst zīmolam. Dāvināšanas stratēģija ir piemērota grāmatu, apģērbu, kosmētikas un citu ikdienas patēriņa produktu zīmoliem.

Svaiga vēsma zīmola saturā – konta pārņemšana
Gana populārs un atraktīvs sadarbības formāts ir zīmola konta pārņemšana. Tā vietā, lai zīmols pats nemitīgi radītu saistošu saturu, zīmoli var veidot sadarbību ar influenceri, kurš noteiktu laiku rūpējas par informāciju, kas parādās zīmola kontā. Var īstenot pilnīgu konta pārņemšanu, kad influenceris iegūst piekļuvi zīmola kontam un pilnībā kontrolē to, vai arī sagatavo konta saturu (gan attēlus un video, gan tekstus), ko zīmola pārstāvji ievieto sociālajā tīklā satura radītāja vārdā.

Šo sadarbības veidu vajadzētu izvēlēties tikai ar zināmu, uzticamu un jau sadarbībā pārbaudītu influenceri. Pārņemšana notiek uz noteiktu laiku – dienu, nedēļu vai ilgāk. Sadarbības periods ir pilnībā atkarīgs no kampaņas idejas un sadarbības stratēģijas. Šī pieeja ir gan interesanta, gan izdevīga zīmolam, jo ietekmētāju saturs bieži vien ir efektīvāks par paša zīmola radīto saturu.

Zīmola vēstnešu programmas
Daudzi zīmoli sadarbību ar influenceriem paceļ vēl augstākā līmenī, lūdzot uzticamiem ietekmētājiem kļūt par zīmolu vēstnešiem (brand ambassadors). Šādas sadarbības gadījumā zīmola vēstneši ikdienā izmanto zīmola produktus un nepārtraukti tos popularizē. Tāpat vēstneši var pārstāvēt zīmolu dažādos pasākumos un piešķirt bezmaksas produktu dāvanas.

Arī šo sadarbības formu vajadzētu izmantot tikai ar iepriekš sadarbībā pārbaudītiem influenceriem. Tā kā šī ir ilgtermiņa sadarbība, nepieciešams ne tikai pārliecināties, ka satura radītāja uzskati, vērtības un estētika atbilst zīmolam, bet arī izstrādāt skaidras vadlīnijas un vienoties par to, ko tieši zīmols no vēstneša sagaida. Ir jāizveido plāns gan tiešsaistes saturam, gan klātienes aktivitātēm, tāpat arī zīmolam ar savu vēstnesi regulāri jāsazinās un jānosūta zīmola preces un bezmaksas paraugi, ko influenceris var dalīt savai auditorijai gan klātienes pasākumos, gan sociālajos medijos.

Kopīgas tiešraides ar satura radītāju
Tiešraides video vienmēr ir bijis un arī tagad ir aktuāls un plašu auditoriju piesaistošs formāts sociālajos medijos, kas ļauj parādīt zīmola raksturu un uzturēt saikni ar auditoriju. Iespējamie tiešraides formāti – intervijas, jautājumu un atbilžu sesijas, kopīgi vebināri, pamācību video, kā arī spēļu šovu formāta konkursi, kā arī jebkuri citi formāti, kas piesaista auditorijas uzmanību un ļauj īstenot zīmola mērķus.

Biznesa tehnoloģiju izstāde un konferences
Par aktuālajām tehnoloģijām un rīkiem biznesa attīstībai varēs uzzināt 14. un 15. oktobrī – ikgadējā biznesa un IT nozares pasākumā “RIGA COMM”, kur uzņēmuma resursu vadības, dokumentu vadības, personālvadības un drošības sistēmu izstrādātāji un piegādātāji, mākoņpakalpojumu, interneta un digitālā mārketinga pakalpojumu sniedzēji, WEB risinājumu un mobilo aplikāciju izstrādātāji, kā arī IKT produktu ražotāji piedāvās gatavus un personalizētus risinājumus dažādu nozaru un lieluma uzņēmumiem, pašvaldību iestādēm un organizācijām to efektīvai darbībai. Tehnoloģijām bagāto izstādes sadaļu papildinās plaša konferenču programma.

“RIGA COMM 2021” notiks klātienē apmeklētājiem ar Covid-19 sertifikātu
Ieeja pasākuma norises vietā, Izstāžu centrā – tikai ar derīgu ES sadarbspējīgu digitālo Covid-19 sertifikātu, personu apliecinošu dokumentu un izstādes biļeti. Vairāk info par apmeklēšanas noteikumiem.

Pasākumu rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 sadarbībā ar partneriem: “Cognizant”, “Intelligent Machines Riga”, “Riga TechGirls”, “SmartHR Latvija”, Latvijas Tirdzniecības rūpniecības kameru, “Mailigen by Pipedrive”, “Promoty”, Finanšu nozares asociāciju, “A.W.Olsen & Partners” u. c.


Norises vieta un laiks:
Starptautiskais izstāžu centrs Ķīpsalā (Ķīpsalas iela 8, Rīga)
14. oktobrī 10.00–17.00
15. oktobrī 10.00–17.00

Sekojiet “RIGA COMM” jaunumiem: facebook, linkedin, instagram un twitter.

360207356_10993.jpgTop