BALTIJAS VADOŠO IZSTĀŽU RĪKOTĀJS

Digitālie rīki produktīvai attālinātai komunikācijai un komandu vadībai

Jau pirms pandēmijas mainījās strādāšanas paradumi, bet pēdējā gada laikā daudzas nākotnes darba tendences ir kļuvušas par ikdienu. Attālinātajam darbam kļūstot par realitāti, rodas nepieciešamība pēc jauniem risinājumiem, kas uzlabo komunikāciju, procesu vadību un virtuālās sapulces, kā arī pievērš lielāku uzmanību uzņēmumu iekšējai komunikācijai, komandas veidošanai un atmosfērai.

Iepazīties ar jaunākajām tehnoloģijām mūsdienīgai strādāšanai varēs 14. un 15. oktobrī biznesa tehnoloģiju izstādē un konferencēs “RIGA COMM 2021”, Ķīpsalā. Šajā rakstā esam apkopojuši jau esošās tehnoloģijas, kas var uzlabot tavu un tavas komandas darbu.

Rīki darbinieku labsajūtai, darba un privātās dzīves līdzsvaram
Komandas vadības risinājumu programmatūra “Bottle” palīdz kolēģiem sadarboties un pārzināt uzdevumus, kā arī pārvaldīt dažādus motivācijas elementus. Risinājuma izstrādātāji identificēja trīs galvenos faktorus, lai jebkura komanda būtu lieliska, un izveidoja produktu, kas ļauj par šiem faktoriem parūpēties. Tas ir rīks, kurā pārvaldīt un uzlabot komandas darbu un kultūru.

Neirozinātne ir pierādījusi, ka jaunas informācijas apgūšana ar spēļošanas elementiem un socializēšanos darbiniekiem ir daudz efektīvāka nekā ierastās mācību metodes un sapulces ar kolēģiem. Latvijā radītā platforma darbinieku iesaistes platforma “Efectio” spēļošanas veidā veicina darbinieku labsajūtu, kompetenču attīstību un komandas saliedēšanos, kā arī iedzīvina uzņēmuma vērtības ikvienā kolektīvā.

“Mursion” ir virtuālās realitātes risinājums emocionālās inteliģences un citu darba vietā būtisku sociālo prasmju simulācijai. Šī risinājuma mērķis ir padarīt vadītājus un darbiniekus empātiskākus.  “Mursion”, apvienojot mākslīgo intelektu un dzīvu cilvēku mijiedarbību, nodrošina iespaidīgu virtuālās realitātes apmācību. Izmantojot apmācītus profesionāļus, kas organizē mijiedarbību starp izglītojamajiem un mākslīgi radītiem tēliem, “Mursion” simulācijas rada reālistiskas situācijas un panāk būtiskus uzlabojumus komandā.

Lai novērstu izdegšanas sindromu indivīdiem un komandām, “Timeoff” ikdienas darba plānā palīdz atrast laiku, lai padotie varētu atjaunoties, mācīties, reflektēt par paveikto, plānot, kā arī būt radoši un ieviest inovācijas. Jebkuram amatam atpūta ir tikpat svarīga kā darbs, tāpēc “Timeoff” veidotāji uzskata, ka pret atpūtu jāattiecas tāpat kā pret darbu. Lai novērstu izdegšanu, atvaļinājuma un brīvo dienu uzkrāšanos, uzņēmums veido programmatūras rīku, kas palīdzētu uzņēmumiem īstenot tādus pasākumus kā obligātais atvaļinājums, mākslīgās brīvdienas un pat garīgās veselības dienas, lai nostiprinātu darbinieku labjūtību organizācijā.

Vēl ērtāka attālinātā komunikācija
“Yac” ir risinājums labākai komunikācijai un mazāk sanāksmēm. Tas ļauj apmainīties ar balss ziņojumiem un asinhroni kopīgot ekrānu. Tā vietā, lai ieplānotu tikšanos videoformātā vai nebeidzami apmainītos ar ziņām “Slack” vai citā platformā, saīsiniet šo sarunu līdz dažām balss ziņām vai asinhronām ekrāna kopīgošanas reizēm. “Yac” var lietot divu personu vai grupas saziņai.

Videosaziņas rīks “Loom” ieraksta un kopīgo ekrāna, kameras vai to abu videovēstījumus, ļaujot ātrāk un asinhroni nodot informāciju, salīdzinot ar e-pastu rakstīšanu vai tiešsaistes sapulces organizēšanu.

“Kona” palīdz vadītājiem arī attālināti sekot komandas emocionālajam noskaņojumam un vadīt komandu empātiski. Šis rīks fiksē komandas ikdienas garastāvokli, nosaka komandas locekļu darba stilus, kā arī veido komandas “veselības” pārskatus.

Cilvēki netiek galā ar daudzajām sapulcēm, e-pastiem, tērzēšanas rīkiem, portāliem un citām lietotnēm. “Soundbite” ir platforma labākai attālinātajai komunikācijai, kas ļauj viegli uztvert, efektīvi organizēt, gudri analizēt un droši kopīgot mutisko komunikāciju.

Produktivitāte un automatizācija
Paveikt svarīgākos darbus bez bailēm palaist garām kaut ko svarīgu (FOMO – fear of missing out; bailes kaut ko palaist garām), atgūt savā dzīvē darba un atpūtas līdzsvaru, kā arī veidot robežas saziņai ar komandu, lai izvairītos no izdegšanas, strādājot attālināti, ļauj “Holopod”. Šis risinājums automātiski atjaunina “Slack” statusu, bloķē paziņojumus un uztur sinhronizāciju ar komandu, ļaujot izplānot patiesi produktīvu darba dienu. Rīks ļauj ieplānot nepārtrauktas koncentrēšanās laikus, laiku sadarbībai un pašam sev.

“Clickup” uzskata, ka produktivitāte kopumā ir sabojāta, – ir pārāk daudz rīku, lai visai informācijai izsekotu, turklāt tie nereti ir katrs savā sistēmā. Tāpēc radās “ClickUp”, kura mērķis ir panākt, lai visa darba informācija atrodas vienā vietā, ļaujot cilvēkiem būt produktīvākiem un ietaupot vismaz 20 % laika, ko var veltīt citām lietām.

Dažu sekunžu laikā bez programmēšanas pārveidot esošos failus par interaktīviem, profesionāla izskata dokumentiem ļauj “Paperless”. Tas ir rīks, kas palīdz izveidot, pielāgot un nosūtīt dokumentus, kurus varēs nekavējoties aizpildīt un parakstīt, tā ietaupot laiku, samazinot kļūdas un automatizējot dokumentu darbplūsmu. Visi dokumenti ir elektroniski droši parakstīti un kriptogrāfiski pasargāti no izmainīšanas.

“Miro” ir sadarbības rīks – tiešsaistes tāfele, kas ļauj komandai jebkurā laikā un vietā radīt un sadarboties, padarot inovēšanu ātrāku. Šis digitālais risinājums ļauj uzlabot ideju “vētras”, izmantojot bezgalīgu audeklu ar dažādiem rīkiem un iepriekš izveidotām sagatavēm. “Miro” piedāvā visus rīkus lietotāja stāsta vai klientu ceļojuma kartes izveidei, mājaslapu karkasu veidošanai, sprinta plānošanai, retrospektīvām un citiem darba paņēmieniem. Tas ļauj labāk iesaistīt attālināti strādājošās komandas ideju radīšanā, darba procesos un lēmumu pieņemšanā, ļaujot strādāt asinhroni vai sinhroni tikpat viegli, it kā visi atrastos vienā telpā.

Par aktuālajām cilvēkresursu vadības (SMART HR) tehnoloģijām, rīkiem un metodēm arī šoruden – 14. un 15. oktobrī – varēs uzzināt ikgadējā biznesa un IT nozares pasākumā “RIGA COMM”, kur uzņēmuma resursu vadības, dokumentu vadības, personālvadības un drošības sistēmu izstrādātāji un piegādātāji, mākoņpakalpojumu, interneta un digitālā mārketinga pakalpojumu sniedzēji, web risinājumu un mobilo aplikāciju izstrādātāji, kā arī IKT produktu ražotāji piedāvās gatavus un personalizētus risinājumus dažādu nozaru un lieluma uzņēmumiem, pašvaldību iestādēm un organizācijām to efektīvai darbībai. Tehnoloģijām bagāto izstādes sadaļu papildinās plaša konferenču programma.

Pasākumu rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 sadarbībā ar partneriem: “Intelligent Machines Riga”, “Riga TechGirls”, “SmartHR Latvija”, Latvijas Tirdzniecības rūpniecības kameru, “Mailigen”, Finanšu nozares asociāciju u. c.


Sekojiet “RIGA COMM” jaunumiem: facebooklinkedininstagram un twitter.

1406655499_10821.PNGTop