BALTIJAS VADOŠO IZSTĀŽU RĪKOTĀJS

Fintech risinājumi – noderīgi ikvienam uzņēmumam

Zibenīgi naudas pārskaitījumi, izdevīgāka naudas konvertācija, ātrāka un lētāka ieguldīšana pūļa finansēšanas platformās un vērtspapīru tirgos, ērtāka pakalpojumu apmaksāšana no mobilajām ierīcēm, automātiska izdevumu un rēķinu pārskatīšana un analīze – šie ir tikai daži no ieguvumiem patērētājam, ko sniedz fintech jeb finanšu tehnoloģiju risinājumi. Par aktuālo finanšu tehnoloģiju nozarē varēs uzzināt arī “RIGA COMM 2021” Fintech konferencē oktobrī.

Jauno tehnoloģiju spēja uztvert un apstrādāt datus reāllaikā maina to, kā notiek bizness, kā tiek uztverti produkti un pakalpojumi un kā patērētāji piedalās šajā procesā. Finanšu tehnoloģijas attīsta ekonomiku un sabiedrību, radot taisnīgākus, caurspīdīgākus un iekļaujošākus finanšu pakalpojumus, kā arī veicina konkurenci, dodot patērētājiem lielāku izvēli.

Fintech jau kādu laiku ir modes vārds finanšu pasaulē, un tas ir būtiski ietekmējis dažādas jomas, tostarp banku, apdrošināšanas un investīciju. Telekomunikācijas, datu analīzes, kriptogrāfijas, kriptovalūtas un citu mašīnmācīšanās tehnoloģiju kombinācija strauji un būtiski maina visu banku nozari ātrāk un ievērojamāk nekā jebkad agrāk. Jaunie risinājumi ļauj veikt darījumus, izmantojot mobilo tālruni vai planšetdatorus, uzlabo darbības efektivitāti, drošību un klientu pieredzi, kā arī samazina uzņēmējdarbības izmaksas.

FinTech nav tikai naudas digitalizēšana, bet arī datu monetizācija
Uzņēmumiem ir iespēja savākt lielu datu apjomu – pircēju sniegto informāciju, pārdošanas apjoma, mājaslapu apmeklējuma datus un daudz citu datu veidus. Tomēr uzņēmumiem ir jāmāk izmantot šos datus savā labā, lai tie būtu noderīgi biznesam. Jaunie tehnoloģiju risinājumi ļauj uzņēmumiem pārvērst lielos datus (big data) par nozīmīgiem datiem.

FinTech palīdz visu lielumu uzņēmumiem saprast un pārvaldīt savāktos datus, izveidojot rīkus un procesus, kas tos pārvērš nozīmīgos, izmantojamos datos. Tādā veidā uzņēmumi var analizēt modeļus, tendences vai sakarības. Turklāt tehnoloģiskie risinājumi ļauj ērti iegūt pārskatus, kas palīdz vieglāk izsekot jaunajai informācijai un veidot efektīvāku stratēģiju.

Noderīgi arī maziem uzņēmumiem
Novatoriskie fintech risinājumi var ievērojami palīdzēt ne tikai lielām organizācijām, bet arī mazajiem uzņēmumiem, nodrošinot labāku naudas plūsmu, uzlabojot apgrozāmā kapitāla pārvaldību un stabilāku vai drošāku finansējumu. Turklāt, salīdzinot ar bankām, fintech risinājumi bieži vien ir lētāki un drošāki.

Inovatīvie fintech produkti mazajiem un vidējiem uzņēmumiem dod piekļuvi dažādām finansēšanas iespējām – kreditēšanai tirgū (peer-to-peer), tirgotāju un e-komercijas finansēšanai, rēķinu finansēšanai, tiešsaistes piegādes ķēdes finansēšanai un tiešsaistes tirdzniecības finansēšanai.

Jaunākās digitālā mārketinga tendences arī šoruden – 14. un 15. oktobrī – varēs uzzināt ikgadējā biznesa un IT nozares pasākumā “RIGA COMM”, kur uzņēmuma resursu vadības, dokumentu vadības, personālvadības un drošības sistēmu izstrādātāji un piegādātāji, mākoņpakalpojumu, interneta un digitālā mārketinga pakalpojumu sniedzēji, web risinājumu un mobilo aplikāciju izstrādātāji, kā arī IKT produktu ražotāji piedāvās gatavus un personalizētus risinājumus dažādu nozaru un lieluma uzņēmumiem, pašvaldību iestādēm un organizācijām to efektīvai darbībai. Tehnoloģijām bagāto izstādes sadaļu papildinās plaša konferenču programma.

Pasākumu rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 sadarbībā ar partneriem: “Intelligent Machines Riga”, “Riga TechGirls”, “SmartHR Latvija”, Latvijas Tirdzniecības rūpniecības kameru, “Mailigen”, Finanšu nozares asociāciju u. c.

Norises vieta un laiks:

Starptautiskais izstāžu centrs Ķīpsalā (Ķīpsalas iela 8, Rīga)

14. oktobrī 10.00–17.00
15. oktobrī 10.00–17.00

Sekojiet “RIGA COMM” jaunumiem: facebook, linkedin, instagram un twitter.


1250187484_10820.PNGTop