BALTIJAS VADOŠO IZSTĀŽU RĪKOTĀJS

“Māja I” iesaka: kā iegūt skaistu grīdu?

Ja vēlies, lai grīda izskatītos labi ne tikai ieklāšanas brīdī, bet arī priecētu vēl daudzus gadus, grīdas seguma izvēlē uzmanība jāpievērš ne vien dizainam un cenai, bet arī mitrumizturībai, virsmas izturībai un pat jūsu dzīvesveidam. Iedvesmojies un atrodi savam mājoklim piemērotāko grīdas segumu jau 12.–15. martā būvniecības izstādē “Māja I 2020” Ķīpsalā!

Izvērtē, kāda veida grīdas segums būs piemērotākais
Grīdas seguma izvēlē pats svarīgākais ir saprast, vai vēlies dabīgo grīdas segumu vai sintētisko. Dabīgs grīdas segums sniedz patīkamas sajūtas un dabisko pamatnes siltumu, bet tam ir nepieciešamas lielākas rūpes, tāpat tas ir vieglāk sabojājamas. Turpretī sintētiskie grīdas segumi ir izturīgāki un praktiskāki. Salona “Tūkstoš grīdu” pārstāve Elīna Kautiņa iesaka godīgi izvērtēt savu dzīvesveidu un paradumus, lai vēlāk grīdas kopšana neradītu liekas problēmas.

Skaistas, bet viegli kopjamas grīdas – mūsdienu prasība
Šobrīd tik aktuālās vinila grīdas un PVC segumi ietilpst sintētisko grīdas segumu grupā, tie ir mitrumizturīgi un viegli kopjami. Arī kvalitatīva, mitrumizturīga lamināta kopšana neprasa lielas rūpes. Vislielākās rūpes prasa dabiskie grīdas segumi – dažādu veidu parketi, dabiskie linoleji un korķa grīdas. Papildu uzmanība, piemēram, parketa pārklāšana ar aizsargvasku, nav obligāta, bet ir ieteicama. Kvalitatīvu grīdas segumu ražotāji apzinās, ka cilvēkiem ikdienā nav tik daudz laika, ko veltīt grīdas seguma kopšanai, tādēļ jau ražošanas procesā apstrādā materiālus ar kvalitatīvām lakām, eļļām, kā arī impregnē savienojumu vietas.

Ikdienā – sausā tīrīšana, izmanto pavisam nedaudz ūdeni
Ikdienas grīdu uzkopšanas noslēpums ir sausā uzkopšana. Ikdienā slaukiet grīdu ar slotu, putekļu mopu, sūciet grīdu ar putekļsūcēju vai arī izmantojiet sausās uzkopšanas i-robotus. Jo mazāk mitruma, jo mazāks kaitējums grīdas segumam. Tas, protams, nenozīmē, ka grīdu nedrīkst mazgāt, bet tas jādara tikai tad, kad patiešām ir nepieciešams. Veicot mitro uzkopšanu, nedrīkst izmantot lielu ūdens daudzumu – lupatai jābūt viegli mitrai, nevis slapjai. Mazgājot grīdu, ūdenim pievieno tikai grīdas veidam atbilstošu mazgāšanas līdzekli. Ja tāds nav iegādāts, tad labāk mazgāt ar tīru ūdeni.

Papildu rūpes ļauj paildzināt grīdas mūžu
Tas, cik bieži ir nepieciešamas pamatīgākas rūpes par grīdu, ir atkarīgs no grīdas seguma veida. Sintētiskajiem grīdas segumiem – vinila grīdām, PVC, flīzēm – papildus rūpes nepieciešamas vien tad, kad tās kļuvušas ļoti netīras. Savukārt dabiskos grīdas segumus ieteicams reizi gadā pārklāt ar aizsarglīdzekli. Grīdu eksperte atzīst, ka papildu rūpes cilvēki bieži vien atliek, bet tas ļauj grīdas seguma mūžu paildzināt pat vairākas reizes.

Izvēlies videi un sev drošus grīdas kopšanas līdzekļus!
Jau kopš pirmā grīdas uzkopšanas līdzekļa radīšanas ražotāji ir domājuši, kā tos uzlabot, padarīt labākus un efektīvākus. Mūsdienu laikmeta svarīgākā iezīme ir dabiskums, ekoloģija un cilvēku veselība. Šie arī ir svarīgākie aspekti, kam uzmanību pievērš atbildīgi produktu ražotāji.

Kopšanas līdzekļa izvēli nosaka seguma pārklājums
Pats pirmais kritērijs kopšanas līdzekļu izvēlē ir grīdas seguma veids. Ja tas ir parkets, tad svarīgi arī zināt, kāds ir tā pārklājums – lakots, eļļots utt. Par kopšanas līdzekļu iegādi vispirms jākonsultējas ar grīdas pārdevēju, jo viņš vislabāk zina, kuram līdzeklim ar kuru materiālu ir vislabākā saderība. Iegādājoties grīdas kopšanas līdzekli citur, veiciet nelielu eksperimentu mazāk redzamā grīdas vietā, lai pārliecinātos, ka tas nebojā grīdu.

“Māja I” ir vadošā būvniecības industrijas izstāde Baltijas valstīs, kuru jau 34. reizi rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1.

Vairāk informācijas:
www.izstademaja.lv, facebook.com/izstademaja un instagram.com/izstademaja1/

Ieejas biļešu cenas:
Ieejas biļete – 5 EUR. Ģimenes biļete (2 pieaugušie un 2 bērni līdz 18 gadu vecumam) – 12 EUR. Bērniem līdz 15 gadu vecumam ieeja bez maksas. Biļetes var iegādāties internetā.36357531_10170.jpg
1646302766_10170.jpg
602310193_10170.jpg
1220198986_10170.jpg
3847590_10170.jpg
1351450727_10170.jpg
203761844_10170.jpg
1971520856_10170.jpgTop