Atsauksmes par “Riga Food 2023”

Ints Vīksna

Ints Vīksna

Latvijas Tehnoloģiskā centra (LTC) valdes priekšsēdētājs

“Kā izstādes “Riga Food” veterāni, varam droši apgalvot, ka BT 1 veic nevainojamu darbu un šis ir pasākums, kurā jāpiedalās katram sevi cienošam pārtikas nozares uzņēmumam, ja tas vēlas veiksmīgi turpināt darboties Latvijas tirgū un arī lūkojas ārpus valsts robežām. Pat ja uzņēmumam nav laika vai iespējas piedalīties klātienē ar stendu, nu jau vairākus gadus ir iespējams piedalīties kontaktbiržā. Šis ir īpaši ērti aizņemtiem uzņēmējiem, jo hibrīdpasākums paredz iespēju rezervēt gan klātienes, gan tiešsaistes tikšanās. LTC organizētajā Inovācijas stendā vienmēr var satikt nozares līderus jauno produktu izstrādē un konsultēties par dažādiem problēmjautājumiem. Tāpat vienmēr esam atvērti un pretimnākoši jauno un topošo uzņēmēju atbalstam. Uz tikšanos izstādē “Riga Food 2024”!”

Artūrs Arnicāns

Artūrs Arnicāns

Latvijas Pavāru kluba prezidents

“Man bija patiess lepnums būt daļai no šī gada “Riga Food”! Bija sajūta, ka esam atgriezušies pirms Covid-19 laika, turklāt rādītāji bija vēl labāki – pārspējām gan cilvēku, gan piegādātāju apjoma, gan organizācijas ziņā.
Šogad ar lepnumu izstādē rīkojām Baltijas profesionālo skolu komandu konkursu “Zero Waste Challange”, konkursus “Latvijas gada pavārs 2023” un “Latvijas gada pavārzellis 2023”, kā arī noskaidrojām Latvijas pavāru, kurš sacentīsies par dalību pasaulslavenajā “Bocuse d’Or”. Gandarī, ka pirmo gadu kopā ar Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrību BT 1 rīkotais pārtikas kvalitātes konkurss “The Baltic Taste Award” raisīja tik plašu rezonansi.”

Andra Ūdre

Andra Ūdre

Agroresursu un ekonomikas institūta (AREI) Lauksaimniecības tirgus veicināšanas daļas projektu vadītāja

“Izstāde ”Riga Food 2023” bija neaizmirstams notikums, kas patīkami pārsteidza ar lielisku organizāciju un plašu dažādu jomu pārstāvju piedalīšanos. Ievērības cienīgs bija kupli pārstāvētais Latvijas nacionālais kopstends, kurā darbojās dažādi Latvijas pārtikas nozares uzņēmumi. Un lielā dalībnieku rosība izstādes apmeklētājiem raisīja neaizmirstamas gastronomiskas pieredzes. Ar lielo dalībnieku skaitu un pieaugošo starptautisko apmeklētāju interesi “Riga Food 2023” radīja labvēlīgu vidi eksporta attīstībai, izceļot Latvijas pārtikas nozares potenciālu arī ārpus valsts robežām.”

Ieva Treija

Ieva Treija

“Gemoss” īpašniece, vadītāja

“Riga Food” ir nozīmīga vieta, kur satikties ar esošajiem un potenciālajiem klientiem. Neku citur tik daudz pārtikas nozares cilvēkus vienuviet satikt nav iespējams! Uzņēmumiem ir būtiski izstādē veidot pievilcīgu stendu un sagatavot jaunumus, kurus atrādīt apmeklētājiem. Izstāde “Riga Food” mūsu – “Gemoss” kalendārā vienmēr ir nozīmīgs pasākums!

Dr. oec. Ingūna Gulbe

Dr. oec. Ingūna Gulbe

Agroresursu un ekonomikas institūta Lauksaimniecības tirgus veicināšanas daļas vadītāja, vadošā pētniece

Neatkarīgi no tā, vai piedāvājat svaigus vai saldētus produktus, konservus, bioloģiskus, diētiskus, bezglutēna vai vegāniskus produktus, “Riga Food” ir izstāde, kurā var uzlabot atpazīstamību, attīstīt jaunas biznesa attiecības un stiprināt esošās.
Covid-19 ieviesa savus ierobežojumus un daudzus procesus atsvieda atpakaļ par vairākiem gadiem. Tāpat kā visur pasaulē, arī izstāde “Riga Food” bija klusāka, bet sarežģīto pauzi izturēja un Baltijas lielākās pārtikas industrijas izstādes statusu nosargāja. Bet jau 2023. gadā “Riga Food” piedzīvoja kvantitatīvu un kvalitatīvu lēcienu – piedalījās daudz dalībnieku un bija daudz jaunumu. Piemēram, Sidra festivāls ar 12 Latvijas un 18 dažādu citu valstu sidrdaru ražojumiem, sidru konkurss un degustācijas, pirmoreiz norisinājās Baltijas garšas konkurss “Baltic Taste Award”, dažādi pavāru un bārmeņu konkursi, izglītojoši pasākumi, zinātnieku jaunatklājumu un uzlabojumu demonstrējumi u. c. Tā ir pārtikas nozares profesionāļu un gardēžu tikšanās vieta trīs dienu garumā ar lielāko rezonansi Baltijā. Arī valsts prezidents to novērtēja un pagodināja ar savu apmeklējumu.