Jānis Brinkmanis, pasākuma direktors:
“Mums visiem ir darba pilnas rokas, risinot ikdienas problēmas. Bet ir reizes, kad jādomā plašāk. Kāda būs Latvijas zaļā ekonomika un mūsu dzīves vides kvalitāte nākamajos gados? Mēs zinām – Jums ir ko teikt, savukārt mums ir kas ierosināms apspriešanai! Visapkārt ir daudzi labi zaļā dzīvesveida piemēri, un mēs tos vēlamies parādīt, tāpēc jau šobrīd kopā ar atbalstītājiem pilnveidojam pasākuma programmu, ko publicēsim vasarā. Bet jau septembra nogalē zaļo ideju festivālā Ķīpsalā – rādīsim, runāsim un darīsim, jo, kā saka, “trīs lietas – labas lietas”! Būsim kopā 2019. gada lielajā notikumā – zaļo ideju festivālā! Visi laipni aicināti!”
Programma

Divas dienas, 27. un 28. septembrī uz “Green Expo Riga” skatuves sabiedrībā zināmi cilvēki, eksperti un speciālisti dalīsies pieredzē, iepazīstinās ar dažādu nozaru videi draudzīgiem inovatīviem risinājumiem, piedalīsies diskusijās un dažādu ekoideju apspriešanā, kā arī sniegs padomus veselīgai dzīvošanai, saimniekošanai un strādāšanai.

Piektdiena, 27. septembris

11:00 Novadu reforma

Reģionālā un novadu reforma. Kā pagastos attīstīt savstarpēji papildinošu un modernu zaļās ekonomikas jomu kopumu, kas veicinātu iedzīvotāju vēlmi dzīvot novados. Kā veicināt nišas produktus un pakalpojumu radīšanu visā Latvijas teritorijā? Kooperācija, specializācija, inovācijas, atbalsts mazajām un vidējām ģimenes saimniecībām, kreditēšana, infrastruktūras modernizācija.

Diskusijas dalībnieki: Valsts pārvaldes, finanšu nozares, politiskās jomas un pašvaldību pārstāvji. Dalībnieku saraksts tiks papildināts.


13:00 Latvijas zaļās ekonomikas attīstība

Inovācijas zaļās ekonomikas jomās. Ko mēs varam piedāvāt pasaules eksporta tirgiem, izmantojot Latvijas resursus apvienojumā ar dabai un cilvēkiem draudzīgu, mūsdienīgu saimniekošanu? Vai Latvijā ir veikta zaļās ekonomikas jomu izpēte, lai noskaidrotu spēcīgākās? Kurās jomās ieguldīt, lai panāktu izaugsmi un konkurētspēju pasaules tirgos? Valsts programmas ieskicējums dažāda termiņa plānošanas skatījumā. Labie piemēri, mācību iestādes, klasteri, zaļās investīcijas.

Diskusijas dalībnieki: Augstāko mācību iestāžu, klasteru, politiskās jomas pārstāvji. Dalībnieku saraksts tiks papildināts.


15:30 Atkritumu apsaimniekošanas perspektīvas

Atkritumu savākšanas koncepti. Atjaunojamo dabas resursu izmantošana zaļās ekonomikas nozarēs. Cirkulārā ekonomika. Vai atkritumu uzskaites, savākšanas, pārstrādes cikla nepieciešamā modernizācija, ņemot vērā mūsdienu tehnoloģiskās iespējas, var kļūt arī par tautsaimniecības procesu izpratnes pamatu? Vai tas veicinās izpratni par resursu taupīšanu mājsaimniecībās un pārstrādes uzņēmumos, pieejamo atjaunojamo dabas resursu izmantošanu, Latvijā radīto tehnoloģisko aizvietotāju izmantošanu, enerģijas taupīšanas metodēm, viedo tehnoloģiju ieviešanu u. c. aspektiem?

Diskusijas dalībnieki: Atkritumu apsaimniekošanas nozares eksperti, sabiedrisko organizāciju un pašvaldību pārstāvji. Dalībnieku saraksts tiks papildināts.

Sestdiena, 28. septembris

11:00 Zaļās tradīcijas

Tradicionālā dzīves vide un saskarsmes kultūra Latvijas novados. Vai jaunais nav labi aizmirsts vecais? Latvijas novadu vēsturiskā struktūra un vēsturiskie saimniekošanas veidi. Tradīciju izmantošana mūsdienās. Vai tradīcijām ir nozīme mūsdienīgā bioloģiskajā lauksaimniecībā, vietējo produktu ražošanā, amatniecībā, ekotūrismā, reģionālajā kultūras tūrismā un citās zaļās ekonomikas jomās? Latvijas zaļais tēls produktu un pakalpojumu eksporta veicināšanā.

Diskusijas dalībnieki: Latvijā zināmi viedokļu līderi, permakultūras, Latvijas Pašvaldību savienības, politiskās jomas u.c. pārstāvji, uzņēmēji. Dalībnieku saraksts tiks papildināts.


13:00 Bioloģiskā lauksaimniecība

No bioloģisko lauksaimniecību sākotnējām atbalsta metodēm uz bioloģisko lauksaimniecības eksportspējīgo produktu ražošanas un nišas produktu inovāciju veicināšanu. Valsts atbalsts kooperācijai un jaunu galaproduktu radīšanai. Atbalsts specializētajām ģimenes saimniecībām bioloģiskās saimniekošanas nostiprināšanai visos Latvijas novados, izstrādājot: pašvaldību intereses veicināšanas programmu, viensētu saglabāšanas programmu, zemes platību konversijas programmu pakāpeniskai pārejai uz bioloģisko saimniekošanu. Laba Latvijas pārtika lielveikalu mazumtirdzniecības tīklos. Slow-food kustības piemērs ārvalstīs.

Diskusijas dalībnieki: Valsts pārvaldes, finanšu nozares, politiskās jomas, pašvaldību, bioloģiskās lauksaimniecības un slow food pārstāvji. Dalībnieku saraksts tiks papildināts.

15:00 Zaļā veselība

Izglītota sabiedrība, zaļā domāšana un veselīgs dzīvesveids – priekšnoteikums līdzsvarotas, ilgtspējīgas Latvijas attīstībai. Kā ikdienā ieviest paradumus, lai zaļā un sevis apzināšanās domāšana kļūtu par palīgu gan skolā, gan ģimenē, katrā uzņēmumā un iestādē. Veselā miesā – vesels gars jeb dažas lietas ir vienkāršas, ikvienam saprotamas, ja par tām stāsta cilvēki, kuri paši ikdienā ievēro zaļas dzīves un sevis pilnveidošanas principus. Veselīgs uzturs, eko skolas, fiziskās aktivitātes ikvienam. Valstiskās un sabiedriskās programmas veselības veicināšanai. Kā izvēlēties dabai draudzīgākus pārvietošanās līdzekļus? Kā radīt cilvēkiem draudzīgāku dzīves vidi un vēlmi plašākai sabiedrībai uzturēt un rūpēties par kopējo dzīves telpu? Kā veicināt vēlmi to izmantot aktīvām nodarbēm dabā, sakoptā pilsētvidē, novadu centros, tā radot veselīgu un līdzsvarotu sabiedrību un iespēju attīstīties zaļai ekonomikai.

Diskusijas dalībnieki: sabiedrībā zināmi psihoterapeiti, ārsti, augstāko mācību iestāžu pārstāvji. Dalībnieku saraksts tiks papildināts.


Plāns

Jaunumi

Ievadforums notika 2018. gada 21. novembrī. Esam pateicīgi visiem atbalstītājiem un dalībuzņēmumiem par atbalstu pirmā svarīgā pasākuma tapšanā!

Ievadforuma apmeklētāja anketas aizpildīja un elektroniskos ielūgumus saņēma 751 interesents. Papildus tika nosūtīti 835 ielūgumi atbalstītājiem un dalībnieku sadarbības partneriem. Ar lielāku vai mazāku stendu hallē piedalījās 20 eksponenti. Visas dienas garumā noritēja spraigas diskusijas, kurās piedalījās vairāk nekā 50 dažādu jomu vadošie eksperti. Skatīt vairāk

Darba laiks un biļetes

Starptautiskais izstāžu centrs Ķīpsalā
27., 28. septembrī 10.00–18.00

Ieeja:
“Green Expo Riga 2019” zaļo sarunu skatuvi varēs apmeklēt, apmeklējot izstādi “ComfortHome 2019”.
“ComfortHome 2019” ieejas biļete – 4 EUR
Ģimenes biļete (2 pieaugušie +2 bērni no 16 līdz 18 gadu vecumam) – 10 EUR

“ComfortHome 2019” biļetes nopērkamas pie ieejas, apmeklējot pasākumu, vai arī iepriekš BT 1 mājaslapā. Pērc biļetes šeit!

Kā nokļūt


No centra līdz pieturai “Ķīpsala”:
trolejbusi Nr. 5, 9, 12, 25
autobusi Nr. 13, 30, 37, 41, 53, 57
mikroautobusi Nr. 236, 237, 241
nakts autobuss Nr. N4

No pieturas “Ķīpsala” uz centru:
trolejbusi Nr. 5, 12, 25
autobusi Nr. 13, 30, 37, 41, 53, 57
mikroautobusi Nr. 236, 237, 241
nakts autobuss Nr. N4

Taksometrs „Baltic TAXI”, tālr.: 8500

Attālumi līdz :
Vecpilsētai: 1 km – 5 minūšu brauciens http://www.riga.lv

Lidostai: 10 km – 10 minūšu brauciens http://www.riga-airport.com

Dzelzceļa stacijai: 3 km – 5 minūšu brauciens http://www.ldz.lv

Autoostai: 3 km – 5 minūšu brauciens http://www.autoosta.lv

Ostai: 1 km – 5 minūšu brauciens http://www.tallink.lv