Piektdiena, 27. septembris
Zaļās ekonomikas diena
Ceļojumi ilgtspējīgās inovācijās

Sestdiena, 28. septembris
Zaļā veselības diena
Zaļās idejas harmonijai

Svētdiena, 29. septembris
Zaļā ģimenes diena
Bioražas svētki

Jānis Brinkmanis, pasākuma direktors:
“Mums visiem ir darba pilnas rokas, risinot ikdienas problēmas. Bet ir reizes, kad jādomā plašāk. Kāda būs Latvijas zaļā ekonomika un mūsu dzīves vides kvalitāte nākamajos gados? Mēs zinām – Jums ir ko teikt, savukārt mums ir kas ierosināms apspriešanai! Visapkārt ir daudzi labi zaļā dzīvesveida piemēri, un mēs tos vēlamies parādīt, tāpēc jau šobrīd kopā ar atbalstītājiem pilnveidojam pasākuma programmu, ko publicēsim vasarā. Bet jau septembra nogalē zaļo ideju festivālā Ķīpsalā trīs dienās, halles trīs sektoros, trīs tēmu veidā to visu realizēsim – rādīsim, runāsim un darīsim, jo, kā saka, “trīs lietas – labas lietas”! Būsim kopā 2019. gada lielajā notikumā – zaļo ideju festivālā! Visi laipni aicināti!”

Jaunumi

“Green Expo Riga 2019” ir pirmā zaļās ekonomikas un dzīvesveida izstāde-festivāls Latvijā. Tā piedāvā plašas iespējas prezentēt zaļos zīmolus un ilgtspējīgi domājošus uzņēmumus, dabai un cilvēkiem draudzīgus produktus un pakalpojumus, kā arī izglītojošus un aizraujošus notikumus plašai sabiedrībai. Uzmanības centrā būs katra uzņēmuma un cilvēka personīgā rīcība, izvēloties videi un cilvēkiem draudzīgus produktus un pakalpojumus, kā arī zaļa un veselīga dzīvesveida popularizēšana.

“Green Expo Riga” ievadforums notika pērn novembrī un bija veltīts globālām un apjomīgām aprites ekonomikas idejām. Tas pierādīja, ka Latvijā ir nepieciešami zaļā dzīvesveida pasākumi!

Norises vieta: Starptautiskais izstāžu centrs Ķīpsalā
Organizē: Starptautisko izstāžu rīkotājsabiebrība BT 1 sadarbībā ar Latvijas zaļi domājošiem uzņēmumiem, organizācijām un cilvēkiem.

Piektdien, 27. septembrī – Zaļās ekonomikas diena
Ceļojumi ilgtspējīgās inovācijās, oriģinālas biznesa idejas, profesionāļu viedokļi

Sestdien, 28. septembrī – Zaļā veselības diena
Labie piemēri organizāciju, uzņēmumu, darbinieku un arī personīgajai harmonijai, izaugsmei un veselībai

Svētdien, 29. septembrī – Zaļā ģimenes diena
Ražas svētku un ģimenisko attiecību svinēšana, bioloģiskajās lauksaimniecībās izaudzētais, praktiskas gudrības zaļākai saimniekošanai un dzīvei

“Green Expo Riga” notiks trīs dienas, turklāt katra diena būs veltīta citai tēmai – ceļojumiem ilgtspējīgās inovācijās, zaļām idejām harmonijai, izaugsmei, veselībai un bioražas svētkiem.

Pateicoties plašajai tematikai, “Green Expo Riga 2019” plānotā apmeklētāju auditorija ir gan profesionāļi un uzņēmumu vadītāji, gan biedrību un zaļo nodibinājumu pārstāvji, iestāžu darbinieki, kā arī ģimenes ar bērniem. Katram būs ko redzēt un kur iesaistīties! Vienlaikus blakus hallē Ķīpsalā norisināsies mājokļa projektēšanas, remonta, energotaupošo un komforta tehnoloģiju izstāde “ComfortHome”, un abu pasākumu kopīgais apmeklējums būs 20 000 cilvēku.

Ieejas maksa uz abiem pasākumiem: 4 EUR, būs speciālās ģimenes un grupu atlaižu biļetes. Ar partneru līdzdalību tiks izplatīti vismaz 3000 ielūgumu.

Programmas tēmas būtu interesantas un noderīgas plašam apmeklētāju lokam: 27. septembrī – valsts iestāžu pārstāvjiem, profesionāļiem, uzņēmumu vadītājiem; 28. septembrī – videi draudzīga, veselīga un aktīva dzīvesveida piekritējiem; 29. septembrī – ģimenēm, visiem, kas novērtē bioloģisko pārtiku vai vienkārši vēlas sajust ražas svētku noskaņu. Pilna programma tiks publicēta vasarā.

Būs gan katras dienas centrālās aktivitātes, kur aicinām iesaistīties dalībniekus un apmeklētājus, gan arī vairākas atsevišķas sarunu un notikumu zonas. Sabiedrībā zināmas personības vadīs lekcijas, tiks organizētas sportiskas aktivitātes un norisināsies kultūras notikumi. Īpaši aicinām uzņēmumus, atbalstītājus un aktīvos dalībniekus izteikt savus priekšlikumus programmas papildināšanai!

Aicinām arī Jūs iesaistīties un rīkot sarunas, diskusijas, lekcijas, prezentācijas, meistarklases, degustācijas, kultūras un sporta aktivitātes atbilstoši pasākuma dienas tēmai. Katram dalībniekam ir jābūt gatavam satikt ļoti dažādu auditoriju – sākot no zaļās ekonomikas jomā izglītotiem cilvēkiem līdz pat skeptiķiem.

“Green Expo Riga” katrs dalībnieks varēs pārliecināties par sava zaļā vēstījuma saprotamību plašā auditorijā, testēt savus jaunos produktus vai zaļās ekonomikas pakalpojumu, jo auditorija ir gaidāma prasīga, zinoša, dažāda vecuma un pārstāvēs dažādas darbības jomas. Jaunuzņēmumiem tā ir lieliska iespēja pārbaudīt mērķauditorijas reakciju, savukārt pieredzējušiem – labs iegansts, lai atgādinātu plašai publikai par saviem labajiem zaļajiem darbiem un ilgtspējīgas attīstības stratēģiju, kā arī gūtu jaunus klientus. Piedalies!

Aicinām padomāt par sava stenda noformējuma un informatīvo materiālu draudzīgumu dabai. Iesakām izmantot atkārtoti lietojamus materiālus, pēc pasākuma vēlreiz izmantojamus uzrakstus, banerus, plakātus un bukletus. “Green Expo Riga” publika ir saprotoša, tāpēc labāk – vienkāršāk un bez lieka resursu patēriņa, bet ar lielāku izdomu un zaļo ideju izpratni ikkatrā solī. Ar savu piemēru, stenda dizainu un reklāmas materiāliem uzrunāsim apmeklētājus dabai draudzīgi!

Kādā veidā uzņēmumi vai organizācijas var piedalīties? Aicinām sazināties ar mums, lai vienotos par labāko individuāli piemēroto veidu:
- ar stendu, kā tas izstādēs ierasts;
- nodrošinot pārrunu telpu un veidojot tās saturu;
- izvirzot / nodrošinot ekspertus diskusijām un lekcijām uz centrālās skatuves.

“Green Expo Riga” šogad ir pieejamas “zaļās” atlaides, taču cena par standarta stendu ir vienāda abās blakus notiekošajās izstādēs. Pirms tiek piešķirta atlaide, tiek aprēķināta standarta cena, kāda būtu spēkā, ja iecerētā ekspozīcija neatbildīs atlaižu piešķiršanas zaļajiem kritērijiem.

Standarta cenu aprēķina saskaitot:
1) fiksēto dalības maksu 88 EUR +
2) stenda laukuma nomas cena –32–48 EUR par m2 iekštelpās (atkarībā no stenda atvērto malu skaita) vai 28 EUR par m2 ārpus halles +
3) ja nepieciešams – stenda standarta apbūve, ko nodrošina rīkotājs (stenda sienas, apgaismojums, uzraksts uz karnīzes), 16 EUR par m2.

Pēc kopējās dalības izmaksu aprēķināšanas piemēro atlaides par dalībnieka “zaļajām” aktivitātēm un piedāvāto saturu stendā.

Lai dotu iespēju prezentēt zaļo ideju konceptus plašākam interesentu lokam klātienē, “Green Expo Riga 2019” eksponentiem būs pieejamas “zaļās” atlaides. Atlaides piemēro organizators pēc noteiktiem kritērijiem un atlaižu saņēmēja rakstiska solījuma nodrošināt pasākuma laikā savā stendā atraktīvas un iesaistošas zaļās izglītības aktivitātes.

Atlaides tiek piemērotas par zaļajām aktivitātēm:
- zaļās izglītības projektiem;
- jaunuzņēmumiem ar ilgtspējīgu tehnoloģiju novitātēm vai zaļu produktu un pakalpojumu izstrādnēm;
- bioloģiskās lauksaimniecības pārstāvjiem;
- jaunu ilgtspējīgu produktu un pakalpojumu prezentēšanai, kas izstrādāti Latvijā;
- ārvalstu uzņēmumiem, kuri meklē sadarbības partnerus Latvijā, lai attīstītu dabai draudzīgu produktu ražošanu vai pakalpojumu ieviešanu;
- jauniešu izveidotiem projektiem, kas atbilst ilgtspējīgas zaļās ekonomikas kritērijiem;
- citiem dalībniekiem.

Izmantojiet atlaides! Lai saņemtu atlaides piedāvājumu, iesūtiet aprakstu par stendu un savām zaļajām idejām, ko plānojat prezentēt.

Kolīdz ir noslēgts līgums, sūtiet savus jaunumus publicēšanai! Gan lielam, gan mazam uzņēmumam ir ko teikt un rādīt, un zaļi domājošiem cilvēkiem interesē jaunumi! Jūsu ziņu ievietosim “Green Expo Riga” mājaslapā, izstādes Facebook, Instagram un YouTube kontos. Piedāvājam arī kopīgi rīkot konkursus un citas aktivitātes. Esiet atsaucīgi – veidosim noderīgu zaļās informācijas krātuvi kopā!

Vasarā pēc Līgo svētkiem sāksim veidot videointervijas un dalībnieku prezentācijas, lai septembrī ar tām uzrunātu potenciālos “Green Expo Riga” apmeklētājus. Būs iespēja izvietot arī dalībnieku reklāmas video uz ekrāniem hallē pasākuma laikā. Dalīsimies ar interesantu informāciju jau tagad! Esam atvērti jūsu idejām un priekšlikumiem!

Katrā pasākuma dienā būs konkrētai dienas tēmai pieskaņots atbilstošs gaismu, video un skaņu noformējums. Arī jūs vēlamies aicināt pieiet radoši, lai apmeklētāji ieraudzītu, ka zaļās idejas un ilgtspējīga ekonomika var būt gana krāsaina un atraktīva! Stenda noformējumā izmantojiet krāsainus, iedvesmojošus attēlus, interesantus un tēmai atbilstošus eksponātus, piemēram, smaržīgu ābolu kastes, visdažādākos ķirbjus, rudens ziedus, klājiet lauku virtuves galdu vai parādiet kārtīgi meistarotus ķebļus! Aicinām stendu veidot praktisku, izglītojošu, dabai draudzīgu un interaktīvu, ieplānojot tajā katras dienas tēmai pieskaņotas aktivitātes.

Katras dienas tēmai atšķirīgi tiks veidotas maināmās dizaina detaļas hallē un āra ekspozīcijā.

Halle ir iedalīta:
Daudzfunkcionālais sektors – mainīgo aktivitāšu zona ar tribīnēm malās: pirmajā dienā norisināsies lekcijas un prezentācijas; otrajā dienā būs sporta aktivitāšu paraugdemonstrējumi jauniešiem; trešajā dienā būs Miķeļdienas spēles.
Centrālais sektors – zaļās ekonomikas uzņēmumu stendiem; jāņem vērā vienotā trīs dienu programma, atceroties, ka atbilstoši katras dienas tēmai ir jāsagatavo papildu informācija un aktivitātes arī katrā individuālajā stendā.
Trešais sektors ir rezervēts zaļās izglītības, dabas biedrību un nodibinājumu pārstāvju prezentācijām. Ceram, ka septembra klimatiskie apstākļi ļaus iekārtot arī aktivitāšu un prezentāciju vietas āra teritorijā pie halles.

Tiek aicināti piedalīties visu tautsaimniecības nozaru uzņēmumi. Galvenais nosacījums dalībai – zaļi domājošs uzņēmums.

Šī gada tēmas un nozares:
- bezatlikumu saimniekošana;
- cirkulārās ekonomikas ražošanas piemēri;
- bioloģiskā lauksaimniecība un vietējā bioloģiskā pārtika;
- vietējie un dabai draudzīgi būvmateriāli un celtniecības metodes;
- pārdomāta apkure, elektrotaupība un siltināšana ģimenes saimniecībās;
- ekodizaina mēbeles, preces un pakalpojumi zaļi domājošām ģimenēm;
- zaļais urbānais transports zaļā pilsētvidē;
- zaļās inovācijas un tehnoloģijas;
- personīgās izaugsmes un zaļās izglītības pakalpojumi;
- veselīga dzīvesveida veicinoši pakalpojumi;
- zaļo investīciju piedāvājumi;
- kā arī citu nozaru pārstāvji ar zaļo produktu/preci/pakalpojumu/ideju.

27. septembrī, kas ir arī Pasaules tūrisma diena, ceļosim visapkārt pasaulei pēc zaļās pieredzes, pēc inovācijām un zaļajām praksēm. Iepazīsim dažādu nozaru videi draudzīgus inovatīvus risinājumus, zaļo jaunuzņēmumu tālejošos mērķus, atklāsim ilgtspējīgu uzņēmumu eksporta veiksmes apvāršņus un piedalīsimies ilgtspējīgu ideju meklējumos! Aicinām kļūt par pasākuma partneri un veidot ekspertu diskusijas ar ārvalstu uzņēmēju, jaunuzņēmumu, valsts institūciju, vadošo zaļās ekonomikas uzņēmumu, ārvalstu pārstāvniecību un Eiropas institūciju pārstāvjiem.

Vislietišķākā diena no visām trim pasākuma norises dienām. Orientēta uz profesionāļiem, atbildīgo institūciju ierēdņiem, uzņēmumu vadītājiem un zaļās ekonomikas politikas veidotājiem.

Tiek aicināti piedalīties visi zaļie uzņēmēji:
- ekoproduktu eksportētāji;
- energotaupošo risinājumu izstrādātāji;
- bezatlikumu tehnoloģiju ieviesēji;
- inovatori atjaunojamo dabas resursu efektīvā izmantošanā;
- zaļo finanšu instrumentu attīstītāji;
- nākotnes transporta un loģistikas ieviesēji;
- zaļo inovāciju piedāvātāji virtuālajā vidē.

28. septembrī iedvesmosimies dzīvei zaļā līdzsvarā pašiem ar sevi, gūsim iedvesmu no labiem organizāciju un uzņēmumu piemēriem, lai ilgtspējīgas idejas iemiesotos veselā un harmoniskā sabiedrībā.

Diena veltīta katram, kam rūp sava un līdzcilvēku izpratne par vides izglītību. Aktīvā atpūta dabā un tautas sporta nodarbības, sevis izzināšana fiziskajā un garīgajā dimensijā, vides kvalitātes problēmu risinājumi, komandas veidošana zaļā biznesa uzsākšanai, biedrību aktivitāšu prezentācijas un veselīga dzīvesveida prakses.

Tiek aicināti piedalīties:
- veselīga dzīvesveida speciālisti;
- pašvaldības ar labajiem piemēriem;
- veselības un izglītības institūcijas;
- sporta federācijas;
- ārstu biedrības;
- psihologu asociācijas;
- personiskās izaugsmes veicināšanas speciālisti;
- labas pārtikas speciālisti;
- tautas sporta biedrības;
- veselību veicinošu produktu un pakalpojumu ieviesēji;
- zaļā biznesa konsultanti;
- vides risinājumu inženieri;
- pilsētplānotāji;
- zaļās izglītības speciālisti.

29. septembrī kopā ar ģimeni priecīgi svinēsim ražas svētkus, baudīsim un pirksim bioloģiskajās lauksaimniecībās izaudzēto, gūsim praktiskas gudrības zaļākai saimniekošanai un dzīvei.
Iedvesmosimies no zaļās prakses piemēriem mājsaimniecībās un ģimenēs. Šī ir arī “zaļo” un ilgtspējīgo ģimenisko attiecību diena, tāpēc baudīsim kopā būšanu ar bērniem, iesaistīsimies tradicionālās un arī mūsdienīgās ražas svētku aktivitātēs. Ikviens atradīs ko interesantu vai noderīgu!

Tiek aicināti piedalīties:
- Bioloģiskās Lauksaimniecības asociācijas pārstāvji;
- tradicionālās kultūras un mākslas institūcijas;
- bioloģiskās pārtikas ražotāji un tirgotāji;
- ekorestorāni;
- pasīvo ēku būvnieki un arhitekti;
- ekodizaina pārstāvji;
- tradicionālo amatu pratēji.

Plānotie notikumi: degustācijas, prezentācijas par bioloģiskās lauksaimniecības ieguvumiem, izzinošas lekcijas, meistarklases, padomi – viss, kas saistīts ar tradicionālo viensētu labiekārtošanu, remontu un apsaimniekošanu, dārzniecību. Jaukas aktivitātes bērniem!


Ievadforums notika 2018. gada 21. novembrī. Esam pateicīgi visiem atbalstītājiem un dalībuzņēmumiem par atbalstu pirmā svarīgā pasākuma tapšanā!

Ievadforuma apmeklētāja anketas aizpildīja un elektroniskos ielūgumus saņēma 751 interesents. Papildus tika nosūtīti 835 ielūgumi atbalstītājiem un dalībnieku sadarbības partneriem. Ar lielāku vai mazāku stendu hallē piedalījās 20 eksponenti. Visas dienas garumā noritēja spraigas diskusijas, kurās piedalījās vairāk nekā 50 dažādu jomu vadošie eksperti. Skatīt vairāk

Kā nokļūt


No centra līdz pieturai “Ķīpsala”:
trolejbusi Nr. 5, 9, 12, 25
autobusi Nr. 13, 30, 37, 41, 53, 57
mikroautobusi Nr. 236, 237, 241
nakts autobuss Nr. N4

No pieturas “Ķīpsala” uz centru:
trolejbusi Nr. 5, 12, 25
autobusi Nr. 13, 30, 37, 41, 53, 57
mikroautobusi Nr. 236, 237, 241
nakts autobuss Nr. N4

Taksometrs „Baltic TAXI”, tālr.: 8500

Attālumi līdz :
Vecpilsētai: 1 km – 5 minūšu brauciens http://www.riga.lv

Lidostai: 10 km – 10 minūšu brauciens http://www.riga-airport.com

Dzelzceļa stacijai: 3 km – 5 minūšu brauciens http://www.ldz.lv

Autoostai: 3 km – 5 minūšu brauciens http://www.autoosta.lv

Ostai: 1 km – 5 minūšu brauciens http://www.tallink.lv