Iepazīsties ar ”BIOR” pārtikas un veterinārmedicīnas laboratorijas pakalpojumiem


Valsts zinātniskais institūts “BIOR” ir vadošais pētniecības centrs Baltijā un galvenā pārtikas un veterinārmedicīnas laboratorija ar vairāk nekā 400 akreditētām metodēm. Valsts zinātniskā institūta laboratorijā “BIOR” veic vairāk nekā miljons analīžu gadā un tajā strādā 400 vadošie pētnieki un eksperti.

Izstādē “Riga Food 2022” varēs iepazīties ar ”BIOR” pārtikas un veterinārmedicīnas laboratorijas pakalpojumiem, veiktajiem pētījumiem un testēšanas pārskatu datu drošību un to, kā izvairīties no falsificētiem pārskatiem.

Visu dienu garumā būs iespēja ikvienam izstādes dalībniekam iepazīties ar “BIOR” laboratorijas piedāvātajiem pakalpojumiem, testēšanas iespējām, kalibrēšanu un medicīnas izmeklējumiem, t.sk. COVID-19.

Pandēmijas laikā institūts “BIOR” aktīvi iesaistījās un turpina darbu pie Covid-19 testēšanas. Testēšanas punktā Rīgā, Lejupes ielā 3 darba dienās ir iespējams veikt tai skaitā valsts apmaksātu parauga noņemšanu.

Institūta vadošie speciālisti izglītoja sabiedrību, īpaši skolēnus un viņu vecākus, izglītojamo testēšanas procesā, lai pandēmijas laikā nodrošinātu nepārtrauktu mācību procesu. Pērn tika radītas trīs izglītojošas video pamācības, kā pareizi veikt parauga noņemšanu Covid-19 testa veikšanai.

Tāpat institūts “BIOR” kopš pērnā gada veic oficiālu valsts monitoringu notekūdeņos SARS-CoV-2 klātbūtnes identifikācijai, lai savlaicīgi prognozētu slimības uzliesmojumus un izplatības tendences Latvijas pašvaldībās.

Latvija ir viena no nedaudzajām Eiropas valstīm, kurā Covid-19 pandēmijas laikā tika izstrādāta jauna pieeja notekūdeņu monitoringam, lai gūtu papildinformāciju par šo vīrusu.

Notekūdeņu monitoringam ir būtiska nozīme vīrusu epidemioloģijā. SARS-CoV-2 vīrusa izplatības analīze notekūdeņu savākšanas un attīrīšanas sistēmās sniedz papildu informāciju Slimību profilakses un kontroles centram un citām veselības iestādēm, lai varētu prognozēt un novērot vīrusa izplatības dinamiku.

Kontakti: 
Tālr.: 67620513
E-pasts: bior@bior.lv
www.bior.lv1047483220_11702.jpg