"JPMK" CLT ražotne


CLT plātnes ir krusteniski savstarpēji līmētu dēļu paneļi ātrai, ekoloģiskai un tīrai būvniecībai. Par tiem izstādē "Māja I 2024" uzzini vairāk uzņēmuma "Jēkabpils PMK" stendā.

CLT (Cross Laminated Timber) – Mūsdienīgākā uz ekoloģiju tendēta krusteniski līmēta koka būvniecības tehnoloģija.
Eiropā jau vairāk  nekā 20 gadus būvuzņēmēji veiksmīgi darbojas CLT tehnoloģijas nozarē, kura atbilst visiem mūsdienu arhitektūras un dizaina standartiem. Šobrīd Eiropas būvniecības aktualitātē ir eko-būves un CLT tehnoloģija – kā neviena cita rada tiešāko atbalstu ekoloģiskai būvniecībai.

Šie paneļi tiek izgatavoti no skujkoku sugām – egles un priedes – kas satur sveķus kuros sastopami fitoncīdi – bioloģiski aktīvas vielas, kas atrodas priežu un egļu sulā un nomāc patogēno baktēriju, sēņu un vienšūņu augšanu. Tādos apstākļos bērni ātrāk attīstās, cilvēki gados dzīvo ilgāk, bet cilvēki kas piekopj aktīvu dzīves veidu, dara to vēl aktīvāk!

Uzzini vairāk par CLT paneļiem:
• Paneļi neizsalst kā betons, bet ir tik pat monolīts materiāls
• Tiem piemīt ļoti labas siltumnoturības īpašības, jo materiāls ir ļoti blīvs
• Tie izmantojami ne tikai starpsienu pārsegumos, bet arī starpstāvu pārsegumos kā nesošās konstrukcijas. Tie var būt arī atsevišķi kā starpstāvu pārsegumi arī citu tehnoloģiju būvēs
• Ļoti labas skaņas izolācijas īpašības. Vairāk nekā 50% labāk apslāpē skaņas attiecībā pret paralēli līmētās koksnes paneļiem. (izmanto koncertzāļu būvniecībā)
• CLT materiālam gandrīz nav degšanas īpašību tā blīvuma dēļ. Ugunsnelaimes gadījumā, aizdegas tikai acīmredzamais koksnes slānis, tas skaidrojams ar skābekļa grūtāku piekļuvi katrai nākošajai plātnes kārtai, lēnām apogļojoties plātne saglabā savas nesošās īpašības līdz 2h
• Tie tiek izmantoti papildus stāvu izbūvei jau esošajām ēkām, neveidojot pārmērīgu noslogojumu pamatiem attiecībā pret citiem tam nolūkam izmantojamiem materiāliem
• Viegla un ātra montāža, tiem piemīt nepārprotama izturības un drošības rezerve
• CLT paneļi seismiski stabili
• Grauzēju ietekme uz CLT paneli ir minimāla jo krusteniski līmētās tehnoloģijas dēļ, kaitnieks nespēj izgrauzt perpendikulāro koksnes slāni
• CLT plātnēm piemīt kombinētās apdares iespējas, gan no iekšpuses, gan ārpuses

Izmantojot CLT būvniecībā iegūst vairāk lietderīgas platības. Arhitektiem un pasūtītājiem ir iespēja izvēlēties gandrīz jebkādu arhitektūras stilu. Šo paneļu tehnoloģiju izmanto gan privāto, gan daudzstāvu sabiedrisko ēku būvniecībā – koncertzāles, valsts iestādes, bērnudārzu un citu ēku būvniecībā jo to būvniecība un ekspluatācija ir ekoloģiskāka un cilvēki tajās jūtas komfortablāk.

CLT – “organiskais betons”

Uzņēmums ir plašs profila rūpniecisku, dzīvojamo, administratīvo ēku celtniecības un renovācijas darbu veicējs, kā pagastu, uzņēmumu un māju ceļu būvdarbu veicēju un vadītāju ne tikai Jēkabpilī, bet arī citās Latvijas pilsētās un novados.

https://clt.jpmk.lv/
Instagram.com/jpmk_clt/
Facebook.com/jpmkclt
Tiktok.com/@jpmk_clt_factory

1854877852_13397.jpeg
725780514_13397.jpeg
698223522_13397.jpg
891691651_13397.jpeg
225081301_13397.jpg
216182064_13397.jpeg