Rīgas Tehniskās universitātes Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Dizaina tehnoloģiju institūts


Dizaina tehnoloģiju institūts (DTI) nemitīgi ir virzīts uz dizaina pētniecību un ilgtspējīgu dizaina attīstību, nodrošinot inovatīvu dizaina produktu izstrādi un arvien jaunas tehnoloģijas materiālu ražošanā.


Šī gada RTU DTI stendā būs iespējams aplūkot 26 dažādus dizaina produktus – apģērbu kolekcijas, mēbeles, interjera aksesuārus, dažādus dizaina pētniecības un interjera projektus, ko radījuši DTI bakalaura un maģistra diplomandi. Vairāki no darbiem ir konkursanti Latvijas Dizaineru savienības rīkotajā konkursā "Dizaina arēna 2022".

Izstādes ietvaros būs iespējams uzzināt par studiju iespējam RTU Dizaina tehnoloģiju institūtā, aprunāties ar topošajiem dizaineriem, mācībspēkiem, zinātniekiem, uzzināt dizaina produkta izgatavošanas procesu.

Kāpēc studēt dizainu Rīgas Tehniskajā universitātē?

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) ir pirmā augstākā mācību iestāde Latvijā, kur jau kopš pirmā studiju gada – 1862 – liela nozīme tika pievērsta dizainam. Īstenojot senās tradīcijas un mūsdienu modernās tehnoloģijas tieši Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes (MLĶF) Dizaina tehnoloģiju institūtā (DTI) satiekas māksla, dizains, tehnoloģijas un zinātne, radot inovatīvus, atjautīgus un taustāmus produktus un pakalpojumus.
 
Mūsdienu pasaule nav iedomājama bez dizaina klātbūtnes visdažādākajos, ikdienā lietojamos un zinātnē izstrādātos, inovatīvos risinājumos, savukārt, dizaina risinājumi nav iedomājami bez mūsdienīgu tehnoloģiju, materiālu un konstrukciju klātbūtnes tajos. Šo aspektu mijiedarbība ar lietotājiem paver plašu un daudzšķautņainu darba un pētījumu lauku, kas risina aktuālos jautājumus par jaunu produktu un pakalpojumu nepieciešamību tirgū, to piemērotību lietotājiem un lietošanas videi.
 
DTI studējošie apgūst radīt apģērbu kolekcijas, pārvalda tekstila tehnoloģijas, izgatavo mēbeles un dizaina priekšmetus, iekārto interjeru, plāno ražošanu un pārdošanu, aktualizē dizaina nozīmi sociālajā jomā, rada dizaina zinātni.

Produktu un pakalpojumu projektēšana, izgatavošana un izstrādāšana atklāj jaunu pasaules skatījumu gan globālos, gan nacionālos mērogos. Izpratne par funkcionalitāti, estētiku, ergonomiku, konstrukcijām, kā arī izgatavošanas un ražošanas tehnoloģijām veido elastīgu, starpdisciplināru un profesionālu attieksmi darba vidē.

DTI studenti studiju procesā dizaina risinājumus veido gan digitālajā, gan fiziskajā vidē. Studējošie apgūst jaunākās rastra un vektorgrafikas programmas, modelē un rasē darba tirgū pieprasītākajās datorprogrammās, kurās vizualizē un testē savas idejas. Savukārt DTI laboratorijās izgatavo un testē jau taustāmus produktus un materiālus.

RTU paver lielisku iespēju sadarboties arī universitātes līmenī ar citām RTU fakultātēm, institūtiem un pētniecības laboratorijām, kur pieejama pētniecības un testēšanas infrastruktūra vienkopus – RTU studentu pilsētiņā Ķīpsalā.
 
Jau studiju procesā topošie dizaineri iegūtās zināšanas izmanto darbu izstrādē integrējot sabiedrībā nozīmīgu risinājumu izgatavošanā. Daudzi no šiem produktiem un pakalpojumiem tiek izstrādāti sadarbojoties gan ar mācībspēkiem, gan nozares profesionāļiem.
Studentu veikumu novērtē speciālisti institucionāli un starptautiskā mēroga izstādēs.
 
DTI apgūtās zināšanas un prasmes ir mūsdienīgas, darba tirgū pieprasītas un plašas, kas jaunajam profesionālim ļauj izvēlēties sev aktuālāko nozares nišu, kurā veiksmīgi startēt kā darbiniekam vai darba devējam!

DTI Dizaina salā piedalās no 2013. gada, reprezentējot labākos studentu studiju procesa un noslēguma darbus!
NĀC! UN IZVĒLIES SAVU DIZAINU!

Vairāk informācijas par RTU Dizaina tehnoloģiju institūtu:
facebook.com/KipsalasDizainaKods
instagram.com/rtu.dti

Vairāk informācijas par DTI studiju programmu "Materiālu tehnoloģija un dizains" šeit.


Kontakti:
DTI direktors Edgars Kirilovs
+371 2 6425745
edgars.kirilovs@rtu.lv1197023747_11955.jpg
787991287_11955.jpg
142248184_11955.jpg
1149007718_11955.jpg
281954064_11955.jpg
582775400_11955.jpg
1812773813_11955.jpg