Fotoizstāde “Nogāzt Goliātu” Latvijā


Fotoiztāde “Nogāzt Goliātu” ir stāsts par to, kā pilsoņu kopiena nelielā pilsētā Dienvidtiroles Alpos Itālijā nobalsoja par pesticīdu aizliegumu un kļuva par pirmo pilsētu pasaulē, kas aizliedza pesticīdu izmantošanu. 


Tas nav stāsts par vienkāršu pesticīdu aizliegumu, bet plašāks skatījums uz ekosistēmu mijiedarbību un bioloģiskās daudzveidības saglabāšanu. Gadsimtiem ilgi audzētie graudaugi tiek nomainīti uz jaunām monokultūrām, nesot līdzi daudz plašāku pesticīdu izmantošanu un radot vides un veselības apdraudējumu iedzīvotājiem.

Šo stāstu ir apkopojuši prof. Filips Akermans Leists (Philip Ackermann-Leist) no ASV un Mihaēls de Rahevilcs (Michael de Rachewiltz) no Dienvidtiroles. Fotostāsts tiek izteikts ar vietējo iedzīvotāju palīdzību, kas piešķir savu nozīmi problēmai un tās risinājumiem, tālāk idejas ir transformētas mākslas darbos, lai rosinātu diskusijas. 

Fotoizstāde “Ņogāzt Goliātu” ir tapusi kustības “Ilgtspējības leksikons” (The Lexicon of Sustainability: www.thelexicon.org) ietvaros, kas apvieno leksikogrāfus, pētniekus, māksliniekus, filmu veidotājus un ilgtspējas ekspertus, lai ar īpašiem mākslinieciskiem paņēmieniem izstāstītu stāstus par ilgtspēju. 

Izstādi Latvijā organizē biedrība “Ekodizaina kompetences centrs” ar Ziemeļvalstu Ministru padomes atbalstu projekta “Ilgtspējīga, veselīga lauksaimniecība” NGSLV-563 ietvaros.1101504440_9481.jpg
14576362_9481.jpg
240522885_9481.jpg
191145131_9481.jpg