Jaunie “Audi Q8 e-tron” un “Audi Q8 Sportback e-tron” modeļi jau Latvijā!


Šogad “Auto 2023” apmeklētājiem tiks eksponēta jau agrāk izstādē prezentētā “Audi e-tron” modernizētā versija, kas ieguvusi jaunu nosaukumu – “Q8 e-tron”. Šis automobilis pieejams arī sportiskāka veidola virsbūves versijā “Sportback”.


Modernizētajam elektriskajam apvidniekam ir optimizēta piedziņa, uzlabota aerodinamika, uzlādes efektivitāte un akumulatora ietilpība, kā arī palielināta sniedzamības rezerve – līdz pat 600 kilometriem.

Vācijas premium automobiļu ražotājs “Audi” turpina paplašināt savu pilnībā elektrisko e-tron automobiļu saimi, un augstākās klases elektriskie SUV un krosoveri “Audi Q8 e-tron” un “Audi Q8 Sportback e-tron” jau ir pieejami Latvijā. Iepazīt jaunos premium klases SUV ir iespējams “Audi” centros “Moller Auto Rīga” un “Moller Auto Lidosta”. “Audi Q8 e-tron” sākuma cena ir 76 900 eiro, bet “Audi Q8 e-tron Sportback” ir pieejams no 79 500 eiro.

"”Audi Q8 e-tron” priekšgājējs “Audi e-tron” modelis 2022. gadā kļuva par pārdotāko “Audi” modeli Latvijā, nodrošinot “Audi” zīmolam otro vietu pārdotāko jauno elekotrauto konkurencē, ieskaitot pat apjoma modeļus. Tādēļ ar optimismu raugāmies arī uz e-tron modernizētās versijas pārdošanas rādītājiem šogad un tuvākajā nākotnē. Auto ir ieguvis ne tikai jaunu modeļa nosaukumu Audi Q8 e-tron un atjaunotu dizainu, bet arī ievērojami lielāku iespējamo nobraukumu ar vienu uzlādi, augstāku uzlādes efektivitāti, kā arī digitālos Matrix LED starmešus, kādus līdz šim tikām redzējuši darbībā tikai "Audi A8"," stāsta Ilgvars Ļubka, Audi zīmola vadītājs Latvijā un Lietuvā.

“Audi Q8 e-tron” un “Audi Q8 Sportback e-tron” ir optimizēta piedziņa, uzlabota aerodinamika, uzlādes efektivitāte un akumulatora ietilpība, kā arī palielināta nobraukuma rezerve – līdz 582 kilometriem (WLTP ciklā) SUV un līdz 600 kilometriem (WLTP ciklā) Sportback versijai.

Jauna seja, jauns nosaukums, jauna korporatīvā identitāte
Nosaucot šo modeli par Q8, Audi skaidri norāda, ka “Audi Q8 e-tron” ir augstākā līmeņa modelis elektrisko SUV un krosoveru klāstā. Jau no pirmā acu uzmetiena kļūst skaidrs, ka “Audi Q8 e-tron” un "Q8 Sportback e-tron" ir pilnībā elektriski modeļi. Tas ir iespējams, pateicoties jaunajam priekšas un aizmugures dizainam, kas konsekventi turpina Audi elektroauto dizaina valodu.

Lielāka jauda un garāki braucieni
Abiem virsbūves veidiem ir pieejamas trīs piedziņas versijas. Audi Q8 50 e-tron un Q8 50 Sportback e-tron ir bāzes modeļi, kas ar diviem elektromotoriem attīsta 250 kW jaudu palielinātas jaudas (boost) režīmā un 664 Nm griezes momentu, kā arī ļauj ar vienu uzlādi veikt līdz 491 km (SUV) un līdz 505 km (Sportback) WLTP ciklā. "Audi Q8 55 e-tron" un "Q8 55 Sportback e-tron" attīsta 300 kW jaudu boost režīmā un 664 Nm griezes momentu. Nobraukuma rezerve WLTP ciklā ir līdz 582 km SUV versijai un līdz 600 km Sportback versijai.

Akumulatori ir pieejami ar 2 veidu ietilpību: Q8 50 e-tron akumulatoram tās ir 89 neto kilovatstundas (95 bruto kWh), savukārt jaudīgākajām Q8 55 e-tron un SQ8 e-tron versijām ir 106 neto kWh (114 bruto kWh). Ir palielinājusies arī lietderīgā akumulatora ietilpība – lieljaudas uzlādes stacijā Q8 55 e-tron un SQ8 e-tron iespējams lādēt ar jaudu līdz 170 kW. Lielāko akumulatoru iespējams uzlādēt no 10 līdz 80 % aptuveni 31 minūtes laikā. “Audi Q8 e-tron” standarta aprīkojumā ir pieejama Plug & Charge funkcija. Turklāt vēlāk šogad klientiem Latvijā būs pieejams arī "Audi SQ8 e-tron".

Digitālie Matrix LED priekšējie lukturi
“Audi Q8 e-tron” papildu aprīkojumā iekļauti digitālie Matrix LED priekšējie lukturi. Braucot pa šoseju, orientiera apgaismojums iezīmē automobiļa atrašanās vietu joslā un palīdz vadītājam droši palikt arī šauras joslas vidū. Pieejamas vēl trīs jaunas funkcijas: pilnveidota satiksmes informācija, joslas apgaismojums ar virzienrādītāju un orientiera apgaismojums uz lauku ceļiem.

Maksimāla ietilpība un komforts
Ar 4,915 metru garumu, 1,937 metru platumu un 1,619 metru (Sportback modelim) vai 1,633 metru (SUV modelim) augstumu Q8 e-tron piedāvā maksimālu plašumu un komfortu. 2,928 metru garenbāze nodrošina daudz vietas arī aizmugurē sēdošo kājām. Bagāžas nodalījumam ir iespaidīgs 569 litru tilpums SUV versijā un 528 litri Sportback versijā.

Pārstrādāti materiāli
Eiropā un ASV pārdotie “Audi Q8 e-tron” būs sertificēti kā oglekļneitrāli. Dažu “Audi Q8 e-tron” komponentu izgatavošanā Audi izmanto arī pārstrādātus materiālus. Šie pārstrādātie materiāli samazina resursu patēriņu un nodrošina slēgtu, efektīvu un ilgtspējīgu materiālu aprites ciklu. “Audi Q8 e-tron” salonā pārstrādātie materiāli ir izmantoti siltuma un skaņas izolācijai, kā arī paklājiņiem. Dekoratīvais Tech Layer ielaidums virs displeja ir pieejams no jauna tehniska materiāla antracīta krāsā, kas daļēji izgatavots no pārstrādātām PET pudelēm. Izvēloties S line aprīkojuma paku, sporta sēdekļiem ir mākslīgās ādas un Dinamica mikrošķiedras materiāla apdare. Dinamica sastāvā ir līdz 45 % poliestera šķiedru, kas iegūtas no pārstrādātām PET pudelēm, lietotiem audumiem un šķiedru pārpalikumiem.

1245913199_12473.jpg
674118640_12473.jpg
1655551872_12473.jpg