Ar vairākām auto pirmizrādēm un lielu apmeklētāju interesi jaudīgi aizvadīta izstāde “Auto 2022”!


1. maijā ar kopīgu auto signalizēšanu veiksmīgi noslēdzās Baltijas lielākais autodzīves notikums – starptautiskā autoindustrijas izstāde “Auto 2022”, kas šogad apmeklētājus pārsteidza ar iespaidīgām Baltijas mēroga auto pirmizrādēm un demonstrēja, kā izskatās elektrificēta un ilgtspējīga nākotne.

Jaunākos spēkratus, elektroauto, tūninga šedevrus, sporta auto, autoservisu aprīkojumu, instrumentus un citus autoindustrijas jaunumus izstādē demonstrēja 119 uzņēmumi no septiņām valstīm – Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Polijas, Vācijas, Zviedrijas un Somijas. Šogad izstādi trīs dienās apmeklēja 22 564 interesenti, kas ir gandrīz par pusi vairāk nekā 2021. gadā.

Iespaidīgas auto pirmizrādes

Šogad izstāde iepriecināja ar vairākām iespaidīgām Baltijas mēroga pirmizrādēm! Vislielāko apmeklētāju sajūsmu izpelnījās neticami jaudīgais un sportiskais itāliešu superauto “Maserati MC20”, kam priekšroku dod arī populārais futbolists Deivids Bekhems.
Bagātīgi ar pirmizrādēm priecēja arī Francijas autoražotāji – Baltijas pirmizrādes izstādē piedzīvoja “Citroen C5 X”, “Citroen C5 Aircross”, “Citroen E-Berlingo” un “Citroen Ami”. Savukārt “ŠKODA Latvija” ekspozīcijā norisinājās “Enyaq Coupé iV” un “Fabia Monte Carlo” Baltijas pirmizrādes. Vēl Baltijas debiju Ķīpsalā pieredzēja elektriskā kupeja krosovers “Nissan Ariya”, “Renault Megane E-Tech” un jaunās paaudzes “Jeep Grand Cherokee”, kas bija ieradies tieši no ASV.
No Vācijas autoražotāju jaunumiem izstādē varēja iepazīt kupejas tipa apvidus automobili “Volkswagen Taigo” un mikroautobusu “VW Multivan”, kas jaunajā paaudzē pieejams arī hibrīda modifikācijā. Latvijas pirmizrāde norisinājās arī jaunajam “Dacia Jogger” un modernizētajam “Audi A8”.

Jaunākie elektriskie auto modeļi
Elektrificētā nākotne ir neizbēgama! – apliecināja izstādes “Auto 2022” eksponāti. Tieši izstādē Latvijā pirmo reizi prezentēja “Mercedes-EQ” elektriskās automašīnas. “Mercedes-EQ” ekspozīcijā varēja iepazīties ar autobūves jaunākajiem elektriskās inteliģences sasniegumiem – “Mercedes-EQS”, “Mercedes-EQA”, “Mercedes-EQB” un “Mercedes-EQE”. “Līdz 2025. gadam elektriskie automobiļi veidos jau 15–25 % no kopējā “Mercedes-Benz AG” pārdošanas apjoma,” uzsvēra “Mercedes” vēstnieks Latvijā Jānis Dambītis.
Lai arī “Citroen” stendā būtiskākā pirmizrāde bija jaunajam “C5 X” modelim, visvairāk apmeklētāju uzmanību piesaistīja šīs markas mazākais elektromobilis “Ami”, kas ir viens no vislētākajiem elektroauto Eiropas tirgū! Savukārt “Eleport” ekspozīcijā varēja apskatīt “Ford Mustang” jauno versiju “Mach-E”, kas ir šī leģendārā amerikāņu muskuļauto simtprocentīgi elektriskā krosovera versija. Arī “Škoda” jaunākais elektromobilis “Enyaq Coupé iV”, kas sportiskajā “RS” modifikācijā ir visdārgākais Čehijas autoražotāja sērijveida modelis, Baltijas tirgum debitēja tieši izstādē.
Ne vienmēr elektromobilis nozīmē, ka tā enerģijas rezervju atgūšanai nepieciešams pieslēgties pie elektriskās ligzdas. Ir elektromobiļi, kuru elektroenerģija tiek ražota ar ūdeņradi! Tāds, piemēram, ir jaunais “Hyundai Nexo”, kas arī Latvijā debitēja izstādē.

Izstādes apmeklētāji par jaunajiem auto varēja uzzināt ne tikai pie dīleru pārstāvjiem, bet arī interesējošos jautājumus uzdot auto ekspertam, žurnālistam Normundam Avotiņam.

Aktuālais Latvijas autosportā
Iepazīt autosportu Latvijā izstādē piedāvāja Latvijas Automobiļu federācija (LAF) – apmeklētājiem bija iespēja vērot paraugdemonstrējumus un satikt pazīstamus latviešu autosporta braucējus: Mārtiņu Sesku, Jāni Baumani, Nikolasu Bertānu, Ervinu Grenci, Ronaldu Baldiņu, Edgaru Kroģeri un Danielu Lāci. LAF ekspozīcijās varēja apskatīt drifta, rallijkrosa, autokrosa un rallija disciplīnu automašīnas, kā arī trofi reida jeb bezceļu disciplīnu spēkratus.

Viss nepieciešamais auto apkopei
Sadaļā “Auto mehānika” aktuālo nozarē piedāvāja tādi pazīstami uzņēmumi kā “Eleport”, “Ehrle”, “Auto Palete”, “Animo”, “Kurbads”, “Rags”, “Signeda” u. c. Izstādes apmeklētāji varēja iepazīties ar auto apkopes līdzekļiem, pretkorozijas apstrādes iespējām, iekārtām un tehniku autoveikaliem, automazgātavām, servisiem un elektrouzlādes stacijām.
Interesenti varēja apskatīt ceļošanai piemērotus kemperus un mikroautobusus, kā arī kvadriciklus un elektroskūterus.

Autotūninga šovs
Reaktīvā turbīna aizmugurē un elektriski atverams stikla kupola jumts – tieši tāds ir spilgti zaļais “Saab” jeb “Wasaabi”, kas šogad bija viens no apspriestākajiem “Auto Exotica” eksponātiem. Autotūninga šovs Ķīpsalā pulcēja jaudīgākos tūninga projektus, ātrus sacīkšu automobiļus un restaurētus klasiskos spēkratus! Ar vēl nebijuši plašu ekspozīciju – 12 automobiļiem – izstādē bija pārstāvēta populārā jauniešu kustība “CC Nation”. Interesenti varēja novērtēt komūnas vadītāja spēkratu “BMW Individual”. Trīs dienas Ķīpsalā savus spēkratus atrādīja gan pēdējo gadu laikā strauju popularitāti guvušo “youngtimer” spēkratu fani, īpaši no 70. un 80. gadiem, gan arī padomju auto entuziasti, kas bija sarūpējuši visu Zaporožjes autorūpnīcas populārāko modeļu evolūciju vienuviet. Savukārt klasisko auto cienītāji “WhatCar.lv” stendā varēja novērtēt restaurēto 50. gadu “Jaguar Mark VIII” četrdurvju automobili, kā arī sportisko “Porsche 911 GT3” un “Toyota GR Yaris”.

“Auto Exotica Awards 2022”
Izstādē tika noskaidroti un apbalvoti konkursa “Auto Exotica Awards 2022” uzvarētāji. Titulu “Car Of The Event” saņēma jaudīgais un sportiskais itāliešu superauto “Maserati MC20” (“Luxury Motors Latvia”). Šoreiz pie titula “Best Show Car” tika divi auto: spilgti zaļais “Saab”, ko dēvē par “Wasaabi”, un “Kryptonite”. Par vismuskuļotāko tika atzīts “Dodge Challenger” (“Signeda Latvia”), kas saņēma titulu “The Muscle Car”. Savukārt titulu “Best Car Audio” pārliecinoši izcīnīja “Sound Pit”, bet par “Best Friend of Auto Exotica” atzina “Kristena Drift Team”. LAF ekspozīcijā apskatāmais Edgara Kroģera “BMW F22” tika atzīts par “Best Drift Car”, bet “Kesel Motorsport” demonstrētais “Nissan GT-R” par “Best Japan Tuning Car”. Kustība “CC Nation” saņēma “Best Stance Tuning Car” kausu par “BMW E39 M5”. Par labāko drifta ekspozīciju izstādē tika atzīts “3B Motorsports” stends, kur interesenti varēja apskatīt autosportistu Reiņa Ozoliņa un Toma Jankovska drifta spēkratus – “Nissan 200sx S13” ar 2JZ dzinēju, kas attīsta 750 zirgspēkus, un “BMW E82” ar atmosfērisku “Mercedes V12” dzinēju. Kausu “Most Unique Restored Car” saņēma “RetCar” par ZIM, savukārt “Ukrainian Car Industry Heritage” – “Latvijas Antīko automobiļu klubs”.

Interesanti visai ģimenei!
Lielie un mazie izstādes apmeklētāj brauca ar “ActivePark” drifta kartingiem un vēroja Baltijas labākās ekstrēmo velošovu komandas “Greentrials” profesionālos šovus ar velosipēdiem un motocikliem.

Nākamā izstāde “Auto 2023” notiks 2023. gadā no 28. līdz 30. aprīlim Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā.

Izstādi “Auto 2022” organizēja Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1, atbalstīja bremžu tehnoloģiju ražotājs “Textar”.

Vairāk: www.balticmotorshow.com
Seko mums “Facebook”: www.facebook.com/autoizstade.kipsala
“Instagram”: www.instagram.com/balticmotorshow
Linkedin: www.linkedin.com/company/the-international-motor-show-auto352511544_11610.jpg
1858945946_11610.jpg
306659522_11610.jpg
1269202092_11610.jpg
374665363_11610.jpg
1372666156_11610.jpg
19037195_11610.jpg
64515190_11610.jpg