BALTIJAS VADOŠO IZSTĀŽU RĪKOTĀJS

Studenta dizaina darbu atzinīgi novērtē arī ārsti!

5. oktobrī izstādē “Design Isle 2018” apbalvoja konkursa “Latvijas Dizaineru savienības balva 2018” uzvarētājus. Labāko dizaina darbu sarakstā ir arī studenta Patrika Leo Palina izstrādātā dziednieciska interjera vīzija Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas īslaicīgajam sociālajam pakalpojumam “Atelpas brīdis”. Tam praktisku lietojumu saskata arī bērnu slimnīcas ārsti!

“Bērniem ar autiskā spektra traucējumiem ir svarīgi, lai telpa nebūtu sensori pārstimulējoša, tajā pašā laikā ir jābūt iespējai realizēt sensoro interesi, ko sniedz dažādas tekstūras un vides objekti. Jaunais dizainers, izstrādājot savu darbu, šos aspektus ir ņēmis vērā. Ideju par krāsu gammu, multisensorās istabas iekārtojumu, koplietošanas telpu plānojumu ar zonējumu un “zīmējamās” sienas varētu lietot, plānojot jaunās BKUS Bērnu psihiatrijas klīnikas telpas Torņakalnā,” norāda Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas psihiatrs Ņikita Bezborodovs.

Dziednieciskās interjera vīzijas izstrādātājs ir Ekonomikas un kultūras augstskolas students Patriks Leo Palins (darba vadītāja ir arhitekte Nora Saulespurēna). “Dizaina pamatā ir maksimāla fiziski ārstnieciska un psihiski dziednieciska ietekme apvienojumā ar organizētu maņu stimulāciju, izmantojot īpašu aprīkojumu – burbuļu caurules, šķiedru optiskās un ultravioletās gaismas, projektorus, kā arī gaismekļus ar maināmu krāsu un spilgtumu. Sensorās integrācijas telpa iekārtota, lai sekmētu tajā paredzēto fizisku rehabilitāciju un sociālās mijiedarbības prasmju attīstīšanu,” skaidro Patriks Leo, kurš savu darbu iesniedza “Latvijas Dizaineru savienības balvai 2018” augstskolu darbu kategorijā “Interjera dizains”.

“Latvijas Dizaineru savienības balvas 2018” ieguvēji!
Šogad konkursa “Latvijas Dizaineru savienības balva 2018” finālā iekļuva 149 iesniegtie darbi, bet apbalvoja 30 labākos. Studentu un skolēnu konkursā par labākajiem darbiem kategorijā “Interjera dizains” atzina Rīgas Tehnoloģiju akadēmijas studentes Natālijas Brokānes izveidoto interjera dizaina risinājumu industriālās arhitektūras mantojumam mūsdienu kultūrvidē Rēzeknē un Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas skolnieces Sintijas Kagaines veidotais funkcionālais interjera dizains florista dzīvoklim. Savukārt profesionāļu konkursa uzvarētāji ir Rita un Kārlis Lauderi, kuri izvedidojuši dizainu Dr. Gasiņa privātklīnikai, Māris Važa ar interjera dizainu uzņēmuma “Squalio” biroja telpām un Ēriks Karlsons, kurš ir izstrādājis vīziju dzīvokļa dizainam pie jūras. Vairāk par konkursa laureātiem: http://design.lv/lv/gada-balva-dizaina/lds-balva-2018

Visi Latvijas Dizaineru savienības konkursā pieteiktie profesionāļu, studentu un skolēnu darbi no šodienas, 5. oktobra, līdz pat 7. oktobrim ir apskatāmi izstādē “Design Isle 2018” Ķīpsalā. Savukārt 6. oktobrī plkst. 16.45 interesenti aicināti uz “dizaina ielas” ballīti.

Mēbeles un dizains Ķīpsalā!
Visās trīs izstādes dienās varēs iegādāties dažādus interjera priekšmetus, konsultēties ar nozares speciālistiem un atrast savam mājoklim piemērotākos dizaina aksesuārus. Vienlaikus Ķīpsalā notiek arī izstāde “Baltic Furniture 2018”, kurā var iepazīt jaunākās mājas un biroja mēbeļu kolekcijas. Vairāk: www.mebelesundizains.lv

“Design Isle” rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 sadarbībā ar Latvijas Dizaineru savienību.

Biļetes uz izstādi var iegādāties internetā: http://designisle.lv/buytickets.php

Seko līdzi jaunumiem arī sociālajos tīklos:
www.facebook.com/izstade.designisle un www.instagram.com/design_isle!

Izstādes darbalaiks:
5. un 6. oktobrī 10.00–19.00
7. oktobrī 10.00–17.00

Papildu informācija:
Lauma Abramoviča, BT 1 sabiedrisko attiecību projektu vadītāja
Tālr.: +371 29883736, e-pasts: lauma.abramovica@bt1.lv

Inese Libere, BT 1 mediju koordinatore
Tālr.: +371 29450037, e-pasts: inese.libere@bt1.lv

Top