BALTIJAS VADOŠO IZSTĀŽU RĪKOTĀJS

Ķīpsalā noskaidros labākos floristus!

Aromātiski ziedi, apdarināti zari un radošas kompozīcijas jau šajā nedēļas nogalē – no 27. līdz 29. aprīlim – būs apskatāmas izstādē “Dārzs un dzīvesstils 2018”, kur notiks Latvijas atklātais floristu konkurss “Pavasara elpa 2018”. Par labākā florista godu cīnīsies sava amata meistari no visām trim Baltijas valstīm!

Radošuma paraugdemonstrējums

Floristu konkursā intrigas netrūks, jo dalībniekiem ir zināms vien pirmais no trim uzdevumiem – jāizveido pušķis, kam dots nosaukums “Salna pavasarī”. Savukārt pārējos divos konkursa posmos floristi sacentīsies skaistāko un interesantāko dekoru veidošanā. Rādot labākās prasmes un radošākās pieejas, 90 minūšu laikā dalībniekiem būs jāizveido apburoši darbi, ar ko iekarot kompetentas žūrijas atzinību. Starp citu, dekoru darināšanā vismaz pusei materiālu ir jābūt no dabas, tāpēc katrs izstādes apmeklētājs varēs iedvesmoties no floristu veikuma un kādu ideju aizņemties arī savam pirmajam pašrocīgi darinātajam dekoram!

Prasmes rādīs arī bērni un jaunieši!
Kamēr darbosies speciālisti, 27. aprīlī savu meistarību rādīs arī 1.–12. klašu skolēni un jaunieši līdz 25 gadu vecumam. Jaunajiem censoņiem konkurss noritēs divās kārtās. Pirmajā kārtā dalībniekiem ir jāsagatavo mājasdarbs – tematiska kompozīcija “Laiks pavasarim!”, kurā jāizmanto dzīvi ziedi. Savukārt otrā kārta ir paredzēta kā pārsteigums, jo būs jāsagatavo darbs no iepriekš nezināmiem, organizatoru sagatavotiem materiāliem. Arī izstādes apmeklētāji varēs novērtēt, kādā tehnikā un kādus radošos risinājumus ir izmantojuši bērni. Visaugstāk novērtēto darbu nosaukumus un to autorus varēs uzzināt tajā pašā dienā, 27. aprīlī, plkst. 16.30.

Starptautiska žūrija
Žūrijas sastāvā ir kompetenti florista amata meistari: konkursa priekšsēdētāja ir Ritas Garaissilas Ziedu kārtošanas skolas vadītāja Aija Žagariņa (Latvija), žūrijas locekļi – vairāku starptautisku konkursu laureātes Agra Maulāne un Indra Jaundāldere no Latvijas, kā arī meistars Sigits Kaminsks no Lietuvas. Tehniskās žūrijas vadītāja ir ilgadējā floristikas pasniedzēja Ilze Bāne. Otrajā izstādes dienā – 28. aprīlī – žūrija izvērtēs un paziņos, kurš no deviņiem dalībniekiem kļūs par uzvarētāju! Savukārt par bērnu un jauniešu veikumu savu atzinumu izteiks augsti novērtēti florista amata meistari – Baiba Grīnberga un Ginta Nordmane, kā arī floristikas skolotāja Ieva Medne. Visus konkursantu darbus vienuviet varēs apskatīt arī trešajā izstādes dienā – 29. aprīlī.

Viss darbam un atpūtai!
Trīs dienas izstādē “Dārzs un dzīvesstils” Ķīpsalā ikviens varēs uzzināt, kas aktuāls dārza iekārtošanā un kopšanā, kādi instrumenti nepieciešami jaunajai sezonai un kā iekārtot atpūtas stūrīti tā, lai tajā gribētos pavadīt katru brīvo brīdi! Starp izstādes dalībniekiem būs gan dārza tehnikas, instrumentu un piederumu, gan dārza mēbeļu, šūpoļu, lapeņu un bērnu rotaļu laukumu ražotāji un izplatītāji, kas palīdzēs izvēlēties labāko risinājumu tieši tavam dārzam! Visās izstādes dienās sagaidāms arī bagātīgs stādu un sēklu birums, ko iegādāties savam piemājas dārzam par labām cenām.

Tāpat izstādē notiks dažādas lekcijas un semināri, kas nebūt nav paredzēti tikai speciālistiem! Jebkurš, kas jau sen sapņo par sava dārza iekopšanu, varēs uzklausīt pieredzējušu dārzkopju ieteikumus, lai kārotais izdotos un jau drīzumā varētu priecāties par paša iekopto dārziņu. Nāc un iedvesmojies arī tu! Semināri notiks latviešu un krievu valodā, un tos var apmeklēt ikviens izstādes apmeklētājs bez papildu maksas. Skatiet programmu: www.bt1.lv/darzs/visit.php#events

Izstādes darbalaiks:
27. aprīlī 12.00–19.00
28. aprīlī 10.00–18.00
29. aprīlī 10.00–17.00

Seko līdzi informācijai par dalībniekiem, to jaunumiem un atlaidēm mājaslapā: www.bt1.lv/darzs/ un www.facebook.com/Darzsundzivesstils/.

Izstādi “Dārzs un dzīvesstils” rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1, bet floristu konkursus – Latvijas Floristu apvienība.

Ieejas biļešu cenas:
Ieejas biļete – 2,00 EUR
Ģimenes biļete (2 pieaugušie un 2 bērni līdz 18 gadu vecumam) – 5 EUR
Bērniem līdz 7 gadu vecumam – bez maksas
Autostāvvieta – 2 EUR

Izstāžu centra Ķīpsalā autostāvvietā un biļešu kasēs ir iespējams norēķināties tikai skaidrā naudā.
Top