BALTIJAS VADOŠO IZSTĀŽU RĪKOTĀJS

Latvijas labākos jaunos automehāniķus noskaidros izstādē “Auto 2018”!

No 6. līdz 8. aprīlim izstādē “Auto 2018” Ķīpsalā notiks profesionālā meistarības konkursa “Jaunais automehāniķis 2018” fināls, kurā par iespēju nest Latvijas vārdu pasaulē sacentīsies 15 labākie jaunie automehāniķi. Pagājušajā gadā starptautiskajā konkursā Polijā pārliecinoši triumfēja Latvijas komanda!

“Nenoliedzami Latvijas jaunie speciālisti ir ļoti konkurētspējīgi! Ar katru gadu pieaug ne tikai viņu prasmju kvalitāte, bet arī Eiropas labāko rūpnīcu interese par mūsu speciālistiem. Konkurss tiek augsti novērtēts arī starptautiskā līmenī, kas jaunajiem speciālistiem paver iespēju jau konkursa laikā satikt savu nākamo darba devēju! Šogad 13 darba stacijas uzstādīs pasaulē zināmi zīmoli, kā, piemēram, “Bosch”, “Valeo”, “Delphi”, ”Volvo”,” uzsver konkursa rīcības komisijas priekšsēdētājs, SIA „Inter Cars Latvija” filiāles vadītājs Aldis Vasiļevskis.

Konkursa “Jaunais automehāniķis 2018” finālā no 42 konkursantiem, kas pārstāvēja 17 mācību iestādes, iekļuva un savu meistarību praktiskos uzdevumos Ķīpsalā demonstrēs 15 labākie mehāniķi no deviņām skolām: Priekuļu tehnikuma, PIKC “Rīgas Valsts tehnikuma”, Daugavpils tehnikuma, Jelgavas tehnikuma, PIKC “Liepājas Valsts tehnikuma”, Ventspils tehnikuma, Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma, PIKC “Rīgas Tehniskās koledžas” un Kandavas lauksaimniecības tehnikuma “ST Cīrava”.

Jaunākās tehnoloģijas un dažādas sarežģītības uzdevumi

Pirmo reizi konkursa vēsturē jaunajiem automehāniķiem Ķīpsalā būs 15 darba vietas, no kurām 13 iekārtos auto detaļu ražotāji un vadošie autoservisa iekārtu un aprīkojuma tirgotāji: “Bosch”, “Valeo”, “Delphi”, ”Volvo”, “Denso”, “SKF”, “Schaeffler”, “Elring”, “TRW”, “Lemförder”, “Febi”, “Contitech”, “Scania” u. c. Tā jaunajiem automehāniķiem būs lieliska iespēja iepazīt un strādāt ar jaunākajām tehnoloģijām, iekārtām un instrumentiem.

Finālistiem rotācijas kārtībā būs jāveic dažādas sarežģītības uzdevumi, piemēram, kravas automašīnu remonts, dzinēja siksnas nomaiņa, kardānu remonts, vadības bloku un sistēmu diagnostika, gultņu pareiza izvēle un montāža.

Konkursantus vērtēs ekspertu komisija: ekspertu komisijas priekšsēdētājs, “Inter Cars Latvija” tirdzniecības filiāles “Rumbula” vadītājs Aldis Vasiļevskis, “Inter Cars Latvija” Iepirkumu un loģistikas nodaļas vadītājs Egils Blaubergs, PIKC “Rīgas Tehniskā koledža” direktora vietnieks Jānis Nipers, PIKC “Rīgas Tehniskā koledža” autonodaļas vadītāja Sanita Eihmane un izstādes “Auto” vadītājs Gints Šāvējs.

Vēro jaunos automehāniķus darbībā arī tu!
Finālsacensības notiks no 6. līdz 8. aprīlim izstādē “Auto 2018” Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā. Konkursa norisi un modernās iekārtas darbībā varēs vērot ikviens izstādes apmeklētājs. Uzvarētāju apbalvošana notiks 8. aprīlī plkst. 17.00.

Vērtīgas balvas
Finālisti sacentīsies ne tikai par labākā jaunā automehāniķa titulu, bet arī par vērtīgām balvām, kas sniegs iespēju pilnveidoties profesionāli. Divi labākie nacionālā konkursa uzvarētāji kopā ar pedagogiem dosies uz Varšavu, lai Latvijas godu pārstāvētu konkursa “Jaunais automehāniķis 2018” starptautiskajā finālā. Savukārt skolas, kuru audzēkņi izcīnīs godalgotās vietas, tiks apbalvotas ar “Inter Cars Latvija” specbalvām: 1. vieta – 1000 eiro dāvanu karte, 2. vieta – 700 eiro dāvanu karte un 3. vieta – 500 eiro dāvanu karte iekārtu vai instrumentu iegādei autoremonta mācību programmas tehniskajam nodrošinājumam. Vairāk par konkursu: www.jaunaisautomehanikis.lv

Konkursu rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 un SIA “Inter Cars Latvija” sadarbībā ar PIKC ”Rīgas Tehniskā koledža”, “Scania” Baltijas mācību centru, SIA “Volvo Truck Latvia”.

Kā zināms, no 6. līdz 8. aprīlim Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā notiks Baltijā lielākā autoindustrijas izstāde “Auto 2018”, kuru veido četras tematiskās sadaļas plašam interešu lokam:
• jauno automobiļu izstāde „Auto”;
• transporta un industriālās tehnikas izstāde „Transporta tehnika”;
• auto remonta instrumentu, servisa iekārtu, rezerves daļu, apkopes līdzekļu, aksesuāru izstāde “Auto mehānika”
• lielākais autotūninga šovs Austrumeiropā “Auto Exotica”.

Vairāk: www.bt1.lv/auto
Seko jaunumiem Facebook: www.facebook.com/autoizstade.kipsala
Top