BALTIJAS VADOŠO IZSTĀŽU RĪKOTĀJS

Atzīti speciālisti vadīs seminārus „Riga Photo Show 2014”!

Indriķis Stūrmanis, Gunārs Binde, Andrejs Zemdega, Oļegs Zernovs, Aleksandrs Grebņevs, Gatis Rozenfelds, Vladimirs Svetlovs, Žanna Dubska... tie ir tikai daži no foto un video nozarē atzītiem speciālistiem, kuri izstādē „Riga Photo Show 2014” no 14. līdz 16. novembrim dalīsies ar savu pieredzi un atklās dažādus aroda noslēpumus.

Visās trīs izstādes dienās divās zālēs notiks atzītu speciālistu vadīti semināri gan profesionāļiem, gan amatieriem, gan tiem, kas fotografē tikai savam ģimenes albumam. Nāc, klausies un pilnveido gan radošās, gan tehniskās prasmes!

Binde aicina izmantot sen aizmirstus objektīvus
Mēs katru dienu nepārtraukti lasām par jaunajām tehnoloģijām un zinātnes sasniegumu ieviešanu, izstrādājot vienkāršus sadzīves produktus. Savukārt Latvijas fotogrāfijas grands Gunārs Binde runās par lietām un fotografēšanas metodēm, kas ir aizmirstas, varbūt daudziem pat nezināmas, bet ir izmantojamas arī šajā digitālajā laikmetā. Seminārs „Sen aizmirstu objektīvu lietojums mūsdienu digitālajā fotogrāfijā" notiks svētdien plkst. 12.00.

Lai top skaistas bērnu fotogrāfijas!
Bērnu fotogrāfijas ikvienā ģimenē ir ļoti nozīmīgas, jo tās vienmēr būs kā atmiņu liecības un tiks aplūkotas gadiem ilgi. Tēti, mammas un citi interesenti! „Canon” aicina uz semināru, kurā sniegs noderīgus padomus un ieteikumus, kā pašu spēkiem dažādos apstākļos un situācijās iegūt skaistas un izteiksmīgas bērnu fotogrāfijas. Semināru 15. novembrī plkst. 13.00 vadīs izstādes lieldrauga „IB Serviss – Canon Biznesa Centrs” pārstāvis Ilgvars Valters.

Kā top sieviešu kailfoto žurnāliem?

Vai esi pamanījis gaumīgos kailfoto žurnālos „Klubs”, „Playboy” un „FHM”? Noteikti esi! Toms Norde, kas ir daudzu šo fotogrāfiju autors, izstādē „Riga Photo Show 2014” vadīs semināru, kurā atklās, kā top šīs fotogrāfijas. Sestdien plkst. 16.00 dodies uz semināru un uzzini, kā Toms nonācis līdz šim žanram, kā top fotogrāfijas un kādi ir priekšnosacījumi, fotografējot tieši žurnālam. Tāpat būs iespēja dzirdēt interesantus atgadījumus no darba ikdienas!

Atklāj komercfotogrāfijas noslēpumus!
Baltijā lielākās fotoziņu aģentūras „F64” vadītājs fotogrāfs Gatis Rozenfelds aicina uz semināru, kurā atklās dažādus komercfotogrāfijas veidošanas trikus. Būs iespēja izzināt specifiku darbā ar klientu, sagatavošanos fotosesijai, tās norisi un darbu pēc tam. Seminārs notiks svētdien, 16. novembrī, plkst. 11.00.

Fotobankās ne tikai fotogrāfijas, bet arī video!
15. novembrī plkst. 14.00 Grieķijā dzīvojošais latviešu fotogrāfs Andrejs Zemdega, kas strādā vienā no pasaules lielākajām fotobankām "iStockphoto", vadīs semināru „Videobankas un fotobankas”. Uzzini, kā fotobankās mainās foto un video pieprasījums – ko klienti vēlas, kāpēc lietotājs kādā mājaslapā uzturas ilgāk un kādēļ Google kādu mājaslapu mīl vairāk nekā citas. Savukārt 16. novembrī plkst. 13.00 fotogrāfs Dainis Dērics dalīsies savā pieredzē un atklās, kādi ir fotogrāfa galvenie priekšnosacījumi veiksmīgai darbībai fotobankās.

Satiec mākslas filmas „Izlaiduma gads” kinooperatoru!
Īsta medusmaize videospeciālistiem būs šobrīd tik populārās mākslas filmas „Izlaiduma gads” kinooperatora Aleksandra Grebņeva vadītais seminārs „Kā izvēlēties objektīvu savai filmai?”. Kinooperators piektdien plkst. 14.00 sniegs vērtīgus padomus objektīva izvēlē, balstoties ne tikai uz savu lielo pieredzi dokumentālajā kino, kur pazīstamākā no filmām ir „Ģimenes lietas”, bet arī uz pieredzi spēlfilmu un reklāmu veidošanā.

Praktiski semināri par Adobe Photoshop CC un Lightroom 5
Arī "Digital guru" pasniedzēji Ķīpsalā vadīs praktiskus seminārus fotogrāfiem. 15. novembrī plkst. 10.00 Ivs Zenne aicina uz semināru „Fotogrāfiem nozīmīgākie un biežāk izmantotie 2014. gada jaunumi programmā Adobe Photoshop CC”, lai pilnveidotu savas iemaņas darbā ar šo programmu. Savukārt 16. novembrī plkst. 10.00 Valdis Ošiņš stāstīs par darba plūsmas specifiku dažādu žanru fotogrāfu darbā, apstrādājot un organizējot attēlus ar Adobe Lightroom 5.

Viss par kāzu fotografēšanu
Izstādes trešajā jeb noslēdzošajā dienā plkst. 15.00 Latvijas Kāzu fotogrāfu asociācijas biedri – fotogrāfi Artūrs Romanovskis un Kristīne Grīnvalde – sīki un smalki runās par kāzu fotogrāfa darbu. Kristīne semināra apmeklētājus informēs par kāzu fotogrāfa atbildības būtiskākajiem aspektiem – atbildību, uzsākot kāzu fotogrāfa gaitas un fotografējot kāzu dienu, par kvalitatīva produkta nodošanu jaunlaulātajam pārim, kā arī par juridiskajām attiecībām. Toties Artūrs atklās visus kāzu fotografēšanas procesa etapus – no pirmskāzu fotosesijas līdz pat mičošanai.

Dalības maksa uz katru semināru ir 3,00 EUR. Tie, kuri vēlas apmeklēt vairākus "Riga Photo Show 2014" seminārus, Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā varēs iegādāties daudzdienu biļeti par 17,00 EUR. Detalizētāku semināru programmu skatiet mājaslapā.

"Riga Photo Show" rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1. Vairāk: www.rigaphotoshow.lv. Seko līdzi jaunumiem: www.facebook.com/rigaphoto.show

„Riga Photo Show 2014” darba laiks:
14. novembrī 10.00–18.00
15. novembrī 10.00–18.00
16. novembrī 10.00–17.0
Top