BALTIJAS VADOŠO IZSTĀŽU RĪKOTĀJS

Jau 10 gadus izstāde „Vide un enerģija” aicina saimniekot gudri un dzīvot zaļi!

Izdevīgi apkures un apgaismes risinājumi: siltumtehnika, zaļās enerģijas izmantošana un energoefektivitāte, videi draudzīgs elektrotransports un tehnoloģijas, notekūdeņu bioloģiskās attīrīšanas iekārtas... – par to visu un vēl daudz ko citu no 16. līdz 19. oktobrim varēs uzzināt Ķīpsalā, kur norisināsies izstāde „Vide un enerģija 2014”. Šogad izstāde atzīmē 10 gadu jubileju!

Izstādes “Vide un enerģija 2014” projekta vadītājs Gints Šāvējs akcentē, ka izstāde 10 gadu laikā ir kļuvusi par Baltijā lielāko pasākumu energoefektivitātes, infrastruktūras un vides tehnoloģiju jomā. „Izstāde ir ļoti svarīga darījumu un informācijas apmaiņas platforma Baltijas reģionā. Kuplais izstādes dalībfirmu un apmeklētāju skaits, kas šajos gados ir dubultojies, apliecina izstādes nepieciešamību un nozīmību,” norāda Gints Šāvējs.

Šogad izstādē piedalās 111 uzņēmumi un organizācijas no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Austrijas, Baltkrievijas, Beļģijas, Kanādas, Polijas, Somijas, Vācijas, Zviedrijas un citām valstīm.

Efektīvi risinājumi gan biznesam, gan mājsaimniecībām
Izstādē uzņēmēji ir aicināti smelties idejas jaunam biznesam, apzināt iespējas uzņēmējdarbības attīstībai un iepazīt plašāk, ko tad piedāvā jaunākās vides tehnoloģijas. Tāpat izstādē varēs uzzināt, kā jauno tehnoloģiju ienākšana ietekmē mūsu sadzīvi un ko no plašā iespēju klāsta varam ieviest savā ikdienā.

Vadošie nozares uzņēmumi izstādē piedāvās jaunākās energoefektīvās siltumapgādes un mājokļu siltināšanas tehnoloģijas, videi draudzīgas apkures sistēmas, ventilācijas un kondicionēšanas iekārtas, LED apgaismes risinājumus, notekūdeņu attīrīšanas tehnoloģijas un izdevīgākos risinājumus plašam interesentu lokam – sākot no iekārtām un projektiem lieliem uzņēmumiem un pašvaldībām un beidzot ar risinājumiem vidējiem un maziem uzņēmumiem. Būs arī izdevīgi piedāvājumi ikvienai mājsaimniecībai!

Savu produkciju un pakalpojumus izstādē demonstrēs tādi pazīstami uzņēmumi kā „August Latvia”, ,„BEK-Konsult”, „Eco-Innovations”, „Grandeg”, „Green Science”, „Lattelecom”, „Ragn Sells”, „Rīgas siltums”, „Robert Bosch”, „Sadales tīkls”, „Solar KEJ”, „Tauners”, „UPB Energy Latvia”, „Vides tehnika”, „Witraktor” un daudzi citi. Ar detalizētu izstādes dalībnieku piedāvājumu var iepazīties „Izstādes dalībnieku ziņās” šeit: www.bt1.lv/bt1/ee/?link=00000096

Uzzini, kā ērti un taupīgi pārvaldīt savus komunālos maksājumus!
Šogad īpašs akcents ir likts uz inovācijām – jaunas ūdeņraža tehnoloģijas un iekārtas siltuma un elektrības koģenerācijai un metāna (deggāzes) ražošanai, izmantojot ūdeni un CO2 gāzi. Tie ir arī viedie energotīkli un energoskaitītāji ar distances datu nolasīšanas iespējām.

Iedzīvotāji aizvien vairāk plāno un rēķina, kā taupīgāk un gudrāk lietot elektroenerģiju, kā samazināt komunālos maksājumus un kā ērtāk par tiem norēķināties. Tam palīgā nāk viedie skaitītāji un telemetrija – ierīces, kas palīdz ērtāk kontrolēt un pārvaldīt savu komunālo pakalpojumu izmaksas, reālo patēriņu, un attiecīgi tas sniedz iespēju ietaupīt. Ar šīm viedajām ierīcēm izstādē iepazīstinās mūsu vadošie uzņēmumi –AS „Sadales tīkls”, AS ”Rīgas siltums” un SIA „Lattelecom”.

Iepazīsti klātienē videi draudzīgos transporta līdzekļus!

Rūpējoties par vides ilgtspējību, mūsu ikdienā aizvien biežāk ienāk videi draudzīgs transports. Izstādē būs aplūkojama interesanta videi draudzīgu transporta līdzekļu ekspozīcija – Latvijas uzņēmumā „LGV Bikes” radītu elektrotransportlīdzekļa prototipu ar intriģējošu nosaukumu „Sienāzis” (Grasshopper), kas apvieno kalnu velosipēda un krosa motocikla īpašības, kā arī izmēģināt testa braucienā Latvijā radītos „Blue Shock Bike” elektrodivriteņus un vairākus „LGV Bikes” franču sadarbības partnera „Moustache Bikes” ražotos elektrovelosipēdus. Daži no pēdējiem ir aprīkoti ar daļēji integrētiem bagāžniekiem, slaveno Moustache stūri, „BOSCH” ražotu motoru un akumulatoru, kā arī ar 45 km/h Performance Speed sistēmu. Tāpat apmeklētājiem būs iespēja klātienē aplūkot un iegūt plašu informāciju par elektromobiļiem, tostarp arī jauno Volkswagen E-up!

Izstādē tiks demonstrēta arī Latvijas uzņēmuma „Green Science” ražotā uzlādes stacija, kura spēj nodrošināt vienlaicīgi divu elektromobiļu maiņstrāvas uzlādi lēnā vai vidēji ātrā uzlādes režīmā atbilstoši Mode 3 standarta drošības prasībām.

Semināri profesionāļiem un interesentiem
Lai interesenti un speciālisti būtu zinoši un labi informēti par aktualitātēm un jaunumiem nozarē, izstādes ekspozīciju papildinās daudzveidīga semināru programma par aktuāliem energoefektivitātes un ilgtspējīgas elektroenerģijas jautājumiem, kā arī citiem nozarei aktuāliem tematiem.

16. oktobrī interesenti ir aicināti uz semināru “Ilgtspējīgas elektroenerģijas attīstības iespējas Latvijā”, ko rīko Ekoenerģijas koalīcijas biedrorganizācijas Latvijā – Latvijas Dabas fonds, Latvijas Zaļā kustība un biedrība „Zaļā brīvība”. Ceturtdien notiks arī SIA ”Granit Salamandra Baltic” rīkotais seminārs “Aerosola ugunsdzēsība – efektīvs, videi draudzīgs ugunsdrošības risinājums”.

Enerģētikas dienās, 17. oktobrī, Ķīpsalā notiks starptautisks seminārs “Inovatīvi risinājumi un viedas tehnoloģijas ilgtspējīgai un drošai enerģētikai”, ko rīko Rīgas Enerģētikas aģentūra. Par energoefektivitātes ieguldījumu energoapgādes drošībā un reģionāliem risinājumiem energoapgādes drošībai, kā arī jaunām ūdeņraža tehnoloģijām, viediem energotīkliem un citiem aktuāliem jautājumiem pieredzē dalīsies un diskutēs Latvijas un ārvalstu pašvaldību uzņēmumu pārstāvji, uzņēmēji un nozares eksperti.

16., 17., un 18. oktobrī VARAM stendā no plkst. 11.00 visas dienas garumā notiks interaktīvas aktivitātes par tēmu “Oglekļa mazietilpīgas attīstības iespējas”. VARAM informēs par oglekļa mazietilpīgas attīstības iespējām pašvaldībām un komersantiem, kā arī par to, ko katrs iedzīvotājs var darīt, lai samazinātu siltumnīcefekta gāzu emisijas un pielāgotos klimata pārmaiņām. Interesenti varēs uzzināt aktuālo informāciju par pieejamo finansējumu siltumnīcefekta gāzu emisijas samazinošu projektu īstenošanai, kā arī iepazīties ar līdz šim paveikto. Ar izstādes pasākumu programmu var iepazīties šeit: www.bt1.lv/bt1/ee/?link=00400000

Izstādi „Vide un enerģija” organizē Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 sadarbībā ar Rīgas Enerģētikas aģentūru un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju. Vienlaikus Ķīpsalā notiks arī remonta, būvniecības un interjera izstāde “Māja. Dzīvoklis 2014”. Abas izstādes var apmeklēt ar vienu ieejas biļeti.

Vairāk: www.bt1.lv/ee. Sekojiet mums www.facebook.com/videenergija

Darba laiks
16.–18. oktobris 10.00–18.00
19. oktobris 10.00–17.00

Ieejas biļešu cenas:
Ieejas biļete – 5 EUR
Pensionāriem, invalīdiem – 4 EUR
Skolēniem – 3 EUR
Bērniem līdz 7 gadu vecumam – bez maksas
Ģimenes biļete (2 pieaugušie un 2 bērni līdz 18 gadu vecumam) – 12 EUR
Top