BALTIJAS VADOŠO IZSTĀŽU RĪKOTĀJS

Oktobris – Rīgas enerģētikas dienu laiks

Kā ik gadus oktobra mēnesim, arī šogad ir sagatavota plaša programma Rīgas enerģētikas dienu 2014 norisei. Enerģētikas dienas atklās 3.oktobrī ar Rīgas pašvaldības aģentūras „Rīgas enerģētikas aģentūra” (REA) Energoefektivitātes informācijas centra organizēto atvērto durvju dienas pasākumu pie renovētās daudzdzīvokļu mājas Lielvārdes ielā 115. Māja atrodas kooperatīva „Bāka2” teritorijā, kur māju pudurī renovētas jau 9 ēkas, no tām pēdējo beidz šogad, un par tās renovācijas gaitu cita starpā dzirdēsim Enerģētikas dienu noslēgumā 31.oktobrī.

Centrālais Enerģētikas dienu notikums ir starptautiskā izstāde „Vide un Enerģija 2014” izstāžu kompleksā Ķīpsalā, kas šogad atzīmē jubileju, jo notiek jau 10 reizi. No tām aktīvs izstādes atbalstītājs pēdējos 7 gadus ir arī REA, kas vienmēr piedalās ar stendu un konsultācijām par energoefektivitātes un ar atjaunojamo energoresursu izmantošanas jautājumiem izstādes apmeklētājiem, kā arī organizē galvenos 1-2 seminārus izstāžu kompleksa konferenču telpās. Šogad paredzēts interesants starptautiskais seminārs piektdien, 17.oktobrī ar kopējo tēmu – „Inovatīvi risinājumi un viedas tehnoloģijas ilgtspējīgai un drošai enerģētikai”. Kā katru gadu, arī šogad izstādei un semināram ir jauni, inovatīvi akcenti. Tās, pirmkārt, ir jaunas ūdeņraža tehnoloģijas un iekārtas siltuma un elektrības koģenerācijai, tostarp gan mikrokoģenerācijai, gan arī jaudīgākai enerģijas ražošanai. Ar šo gadu plašāka šo iekārtu izmantošana ienāk arī jauno ēku un kompleksu būvniecībā avārijas energoapgādes nodrošināšanai. Otrkārt, tie ir viedie energotīkli, par kuriem dzirdēsim gan seminārā, gan savās ekspozīcijās izstādes laikā par tiem vēstīs mūsu vadošie uzņēmumi – Latvenergo AS ”Sadales tīkli”, AS ”Rīgas siltums”, kā arī SIA „Lattelecom”. Šī tematika kopā ar viedajiem skaitītājiem, distances energopatēriņa datu nolasīšanu un brīvām Wi-Fi piekļuves iespējām skar katru no mums. Izstādei kā tradicionāla atbalsta organizācija ir arī Vides un reģionālās attīstības ministrija (VARAM), kas vienmēr savā stendā veido interesantus ekspresseminārus un diskusijas. Šo semināru un diskusiju kopējā tēma šogad – „Oglekļa mazietilpīgas attīstības iespējas”.

Esam iekļāvuši Enerģētikas dienu pasākumu sarakstā arī laikraksta „Dienas Bizness” organizēto konferenci „Enerģijas plānošana ilgtspējīgai uzņēmējdarbībai”, un Rīgas Tehniskās universitātes Transporta un mašīnzinību fakultātes Siltumenerģētikas un siltumfizikas sekcijas organizēto starptautisko zinātnisko konferenci, kas šogad būs ļoti interesanta un nozīmīga dalībnieku sastāva un tematikas dēļ. Ļoti žēl, ka nesaskaņoti izvēlētā norises laika dēļ speciālistiem un interesentiem, kas aizņemti izstādē, nav iespējams to apmeklēt.

Šogad jau otro gadu Enerģētikas dienu pasākumos notiek laba sadarbība REA ar Rīgas pilsētas arhitekta biroju, un pasākumu klāstā ir iekļauta arī starptautiskā konference „Rīgas mājokļu vide – jaunie arhitektūras horizonti”. Rīgas enerģētikas dienas noslēgsies ar gadskārtējo semināru par daudzdzīvokļu māju renovācijas gaitu Rīgā 2014.gadā, kur ar savu veikumu dalīsies māju pārstāvji no Pārslas ielas 7, Berģu ielas 160,k.5, Platās ielas 28,k.2, Mastu ielas 8,k.1 un Lielvārdes ielas 123. Seminārā runāsim arī par nākošā māju renovācijas perioda jaunumiem.

Uz tikšanos Rīgas enerģētikas dienu 2014 pasākumos!

Rīgas enerģētikas dienu 2014 pasākumu kalendārs
Starptautiskais seminārs “Inovatīvi risinājumi un viedas tehnoloģijas ilgtspējīgai un drošai enerģētikai”
Top