BALTIJAS VADOŠO IZSTĀŽU RĪKOTĀJS

Pilnā sparā rit gatavošanās 10 gadu jubilejas izstādei „Vide un enerģija”!

Energoefektivitāte, atjaunojamās enerģijas resursu efektīva izmantošana, notekūdeņu bioloģiskās attīrīšanas iekārtas, videi draudzīgs transports... – par to visu uzzināt un vēl daudz ko citu iepazīt varēs Ķīpsalā no 16. līdz 19. oktobrim Baltijas lielākajā pasākumā energoefektivitātes, infrastruktūras un vides tehnoloģiju jomā – izstādē „Vide un enerģija 2014”, kas šogad atzīmē 10 gadu jubileju.

„Desmit gadu laikā izstāde „Vide un enerģija” ir kļuvusi par ļoti svarīgu darījumu un informācijas apmaiņas platformu Baltijas reģionā. Kuplais izstādes dalībfirmu un apmeklētāju skaits, kas šajos gados ir dubultojies, apliecina izstādes nepieciešamību un nozīmību. Izstādes dalībnieki jau šobrīd aktīvi strādā pie jauniem un izdevīgiem piedāvājumiem, kurus prezentēt jubilejas izstādes apmeklētājiem,” norāda izstādes “Vide un enerģija 2014” projekta vadītājs Gints Šāvējs.

Risinājumi gan biznesam, gan mājsaimniecībām
Šogad vadošie nozares uzņēmumi izstādē piedāvās jaunākās energoefektīvās siltumapgādes un mājokļu siltināšanas tehnoloģijas, videi draudzīgas apkures sistēmas, ventilācijas un kondicionēšanas iekārtas, notekūdeņu attīrīšanas tehnoloģijas un izdevīgākos risinājumus plašam interesentu lokam – sākot no iekārtām un projektiem lieliem uzņēmumiem un pašvaldībām un beidzot ar risinājumiem vidējiem un maziem uzņēmumiem, kā arī izdevīgiem piedāvājumiem ikvienai mājsaimniecībai.

Jau šobrīd dalību izstādē ir pieteikušas vairāk nekā 60 dalībfirmas, tostarp tādi pazīstami uzņēmumi kā „Grandeg”, „Robert Bosch”, „UPB Energy”, „August Latvia”, „Vides tehnika”, „Bek-Konsult”, „Witraktor” un citi. Izstādē piedalīsies arī Zaļo tehnoloģiju klasteris un Kurzemes Biznesa inkubators, kas pārstāv sadarbības tīklu starp komersantiem, pētniecības, izglītības un citu institūciju pārstāvjiem. Savā ekspozīcijā viņi piedāvās jaunākos risinājumus ekoloģiskā transporta jomā un inovatīvus risinājumus zaļās enerģijas efektīvai izmantošanai. Radošajā darbnīcā jaunieši varēs iemēģināt roku zaļās enerģijas radīšanā.

Tradicionāli izstādē būs pārstāvēti Čehijas, Zviedrijas un Kanādas nacionālie kopstendi, un ikviens apmeklētājs būs laipni aicināts iepazīties ar šo valstu uzņēmumu plašo un moderno piedāvājumu. Šogad pieteikušās arī jaunas dalībfirmas no Latvijas, Somijas, Baltkrievijas, Lietuvas un citām valstīm, tostarp arī VAS „Rīgas siltums” un SIA „ PJ Automation”, kas izstādē piedāvās LED apgaismojuma risinājumus no Somijas un Vācijas firmām.

Plaša konferenču un semināru programma
Lai interesenti un speciālisti būtu zinoši un labi informēti par aktualitātēm un jaunumiem nozarē, Rīgas Enerģētikas aģentūra un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija organizē plašu vairāku dienu semināru un konferenču programmu. Nozares eksperti, vides speciālisti un pašvaldību pārstāvji diskutēs par tādām aktuālām tēmām kā „Ūdeņraža tehnoloģiju izmantošana enerģijas ražošanā un energoapgādē” un „Ilgtspējīgu viedo risinājumu un līdzekļu efektīva ieviešana un nodrošināšana”. Programma šobrīd tiek pilnveidota, tādēļ aktualitātēm sekojiet līdzi izstādes mājaslapā: www.bt1.lv/ee

Vēl var pieteikt dalību izstādē!
Izstādes organizatori aktīvi gatavojas izstādei, un lielākā daļa izstādes ekspozīcijas platību ir jau aizņemtas, tomēr uzņēmēji vēl var pieteikt dalību. Par dalību izstādē lūdzam sazināties ar projekta vadītāju Gintu Šāvēju (tālr.: +371 29176207, e-pasts: gints.savejs@bt1.lv).

Izstādē “Vide un enerģija 2013” piedalījās 114 dalībnieki no 13 valstīm – 87 uzņēmumi no Latvijas, 27 uzņēmumi no ārvalstīm (Baltkrievijas, Beļģijas, Čehijas, Itālijas, Īrijas, Kanādas, Lielbritānijas, Vācijas, Zviedrijas, Polijas, Lietuvas un Igaunijas). Izstādi apmeklēja 24 749 speciālisti un interesenti no Latvijas un ārvalstīm.

Izstādi „Vide un enerģija” organizē Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 sadarbībā ar Rīgas Enerģētikas aģentūru un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju.

Vienlaikus Ķīpsalā notiks arī remonta, būvniecības un interjera izstāde “Māja. Dzīvoklis 2014”.
Vairāk: www.bt1.lv/ee
Top