VIAA stendā uzzini par izglītības iespējām un dodies virtuālās ekskursijās tehnoloģiju uzņēmumos


Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) stendā noderīgu informāciju par izglītības iespējām Latvijā un Eiropā varēs iegūt gan skolēni, gan ikviens interesents, kurš vēlas pilnveidot savas zināšanas un prasmes. Papildus tam, ikvienam stenda apmeklētājam aktivitātē “Kā strādāsim nākotnē?” būs iespēja ar virtuālās realitātes briļļu palīdzību paviesoties 3 uzņēmumos, kuri strādā ar jaunākajām tehnoloģijām, un no nozares profesionāļiem uzzināt, kā tajos norit darbs un kādas ir nozares attīstības tendences. Virtuāli varēs apmeklēt uzņēmumus “Schneider Electric” (elektronika, robotika), “Baltic 3D” (3D printēšana) un “Towerhex” (virtuālās realitātes spēles).


Pie VIAA konsultantiem varēs uzzināt par Eiropas Savienības izglītības, mācību, jaunatnes un sporta programmas Erasmus+ piedāvātajām iespējām. Šajā programmā iesaistīties var visu izglītības līmeņu skolēni un studenti, kā arī pedagogi, augstskolu mācībspēki un pieaugušo izglītotāji. 

Profesionālās izglītības iestāžu pārstāvjiem būs iespēja uzzināt par Eiropas kredītsistēmu profesionālajai izglītībai un mācībām (ECVET), kas palīdz mācību rezultātu aprakstīšanai un pārnešanai uz citu izglītības sistēmu. 

Lai ikviens varētu atrast sev atbilstošākās izglītības iespējas Latvijā, VIAA izveidojusi nacionālo izglītības iespēju datubāzi NIID.lv, kur apkopotas izglītības iestāžu piedāvātās programmas no pamatizglītības līdz pat doktorantūrai. VIAA stendā konsultanti demonstrēs arī interneta vietni Profesijupasaule.lv, kurā var iepazīt 255 dažādas profesijas. Savukārt tiem, kuri vēlas studēt ārvalstīs, informāciju par Eiropas izglītības iestāžu piedāvājumu palīdzēs atrast Euroguidance tīkla konsultanti. 

Plašāka informācija par VIAA piedāvātajām iespējām pieejama mājaslapā www.viaa.gov.lv.920780194_9952.jpg
1016754230_9952.jpg