SKOLA 2025 - Ieinteresēti jaunieši un aizraujoši notikumi – veiksmīgi noslēgusies izstāde “Skola 2024” BT 1 Header Bar
Baltijas vadošo izstāžu rīkotājs

Ieinteresēti jaunieši un aizraujoši notikumi – veiksmīgi noslēgusies izstāde “Skola 2024”


Pēc trim darbīgām un enerģijas pilnām dienām 25. februārī veiksmīgi noslēdzās Latvijas lielākā izglītības izstāde “Skola 2024”, kas vienkopus pulcēja 116 dalībniekus no sešām valstīm: Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Francijas, Uzbekistānas un Vācijas.

Ar “Skola 2024” daudzveidīgo piedāvājumu iepazinās 19 595 interesenti. Trīs dienas jaunieši aktīvi interesējās par augstskolu, koledžu, tehnikumu un citu mācību iestāžu piedāvājumu, kā arī par izglītības iespējām ārvalstīs. Apmeklētāji aktīvi iztaujāja Rīgas Tehniskās universitātes, Rīgas Stradiņa universitātes, biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas “RISEBA”, Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes, Latvijas Kultūras akadēmijas, Daugavpils Universitātes, Vidzemes Augstskolas, Ventspils Augstskolas, biznesa augstskolas “Turība”, Rīgas Juridiskās augstskolas, Baltijas Starptautiskās akadēmijas, Transporta un sakaru institūta, Rīgas Ekonomikas augstskolas, Banku augstskolas un citu augstāko izglītības iestāžu mācībspēkus un studentus par studiju programmām un budžeta vietām, studiju apmaiņas un prakses iespējām, kā arī ārpusstudiju aktivitātēm. Tāpat varēja uzzināt par dažādiem mācību kursiem, valodu un atpūtas nometnēm un interešu izglītību. Savukārt grāmatu ekspozīcijā varēja iepazīties un iegādāties jaunākās grāmatas.

Jaunieši ar lielu aizrautību izmēģināja dažādu profesiju meistarstiķus, piedalījās konkursos, dažādās dalībnieku aktivitātēs un tikās ar karjeras konsultantiem.

Daudzpusīga pasākumu programma

Šogad izstādē “Skola” darbojās trīs skatuves: “Datorium” tehnoloģiju skatuve, skatuve “Saies” un Atvērtā skatuve, kas piedāvāja ļoti plašu pasākumu programmu. Kopā notika vairāk nekā 75 notikumi – prezentācijas, diskusijas, sarunas, paraugdemonstrējumi un šovi. Vislielāko apmeklētāju atsaucību guva tie izglītības iestāžu pasākumi, kas bija atraktīvi, radoši ar reāliem paraugdemonstrējumiem, priekšnesumiem, piesaistīja pazīstamas personības, aktualizēja kādu svarīgu tēmu.

Pirmajā izstādes dienā, 23. februārī, lielu jauniešu interesi guva arī biznesa augstskolas “Turība” studentu rīkotais neformālais jauniešu forums “Rosinātava’24”. Vēl 23. februārī notika Latvijas Grāmatu asociācijas rīkota diskusija “Grāmatas restarts – jaunumi izglītības un kultūras jomu sadarbībā”, kas aktualizēja tēmu par skolēnu lasītprasmju pavājināšanos un izpelnījās mediju uzmanību.

Arī izdevniecība “Latvijas Mediji” savā 25. jubilejas gadā lasītājiem dāvāja bagātu kultūras programmu – gan tikšanās ar autoriem, gan diskusiju par rakstnieka un blogera mijiedarbību, kas interesēja arī jauniešus. Savukārt izdevniecības “Pētergailis” stendā grāmatmīļi tikās ar pasaulē slaveno čehu autori Alenu Mornštainovu.

Uz tikšanos nākamgad – no 21. līdz 23. februārim – 30. jubilejas izstādē “Skola 2025” Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā!

Sekojiet līdzi sociālajos tīklos:
www.facebook.com/izstade.skola
www.instagram.com/izstade_skola
www.tiktok.com/@izstade_skola