SKOLA 2024 - Atklāj savu nākotnes potenciālu izstādē “Skola 2024”! BT 1 Header Bar
Baltijas vadošo izstāžu rīkotājs

Atklāj savu nākotnes potenciālu izstādē “Skola 2024”!


23.–25. februārī izglītības izstāde “Skola 2024” piedāvās plašu un daudzveidīgu pasākumu programmu. Trīs dienu garumā uz Atvērtās skatuves un skatuves “Saies” notiks prezentācijas par mācību iespējām, diskusijas par studiju dzīvi, karjeras sakņu iestādīšanu un profesionālo virzienu paraugdemonstrējumi. Ikviens ir aicināts uz diskusijām par IT sfēru, kas norisināsies uz tehnoloģiju skatuves “Datorium”, savukārt 23. februārī “Rosinātavā” varēs satikt sabiedrībā zināmas personības un diskutēt par digitālās vides ietekmi.

Kā veicināt jauniešu lasītprasmi

Latvijas sekmīgai nākotnei ir nepieciešams restarts lasīšanai! Piektdien, 23. februārī, Atvērtās skatuves pasākumu programmu izstādē “Skola 2024” plkst. 11.00 atklās diskusija “Grāmatas restarts – jaunumi izglītības un kultūras jomas sadarbībā”. Sarunā piedalīsies izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša, Kultūras ministrijas parlamentārā sekretāre Agnese Lāce, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra vadītāja Silvija Tretjakova, kā arī Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas valdes priekšsēdētāja Renāte Punka.

Ko jaunu piedāvā Latvijas augstskolās

23. februārī apmeklē Atvērto skatuvi, kur “RISEBA” rektore Lūcija Rutka kopā ar mācībspēkiem prezentēs nozaru aktualitātes un augstskolas atbalstu studentu karjerai. Vēl piektdien uz skatuves “Saies” kāps rokasgrāmatas “Kā mācīties vieglāk, ātrāk un labāk?” autors Indars Kraģis un sniegs noderīgus padomus. Savukārt 24. februārī uz Atvērtās skatuves “Turības” rektore Zane Driņķe un dekāni Evija Kļave un Ivo Krievs plkst. 13.30 izspēlēs dažādas situācijas iz dzīves. Bet uz skatuves “Saies” plkst. 11.30 varēs uzzināt par studiju piedāvājumu Ventspils Augstskolā.

Izmantot savu talantu, lai veidotu nākotni datorinženierijā, elektronikā un robotikā, 24. februārī plkst. 12.00 aicinās Transporta un sakaru institūta (TSI) profesors Emanuēls Merčans (Emmanuel Merchan). Savukārt “Turība” komunikācijas virziena vadītāja Jana Bunkus kopā ar rosīgām studentēm plkst. 14.30 pastāstīs “Kā studēt aizraujoši?”. Izstādes noslēdzošajā dienā, 25. februārī, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studentu dzīvi un pieredzi uz Atvērtās skatuves pārrunās RTU studentu parlamenta pārstāvji, savukārt uz tehnoloģiju skatuves “Datorium” notiks diskusija par izglītības un darba iespējām IT pasaulē.

Kādas iespējas paver studijas ārzemēs

Arī ārzemju augstskolas dalīsies ar pieredzi un piedāvājumiem! LCC Starptautiskās universitātes pārstāvji 23. februārī plkst. 13.00 uz skatuves “Saies” pārrunās studiju procesu ārzemju augstskolās, bet plkst. 15.00 Tallinas Universitāte prezentēs universitātes jauno maģistrantūras programmu “Mākslīgais intelekts ilgtspējīgām sabiedrībām”. Pēc tam TSI prorektors, profesors Mihails Savrasovs, aicinās vienlaikus iegūt Lielbritānijas un Latvijas augstskolu diplomus mākslīgā intelekta programmā.

Ar LCC Starptautiskās universitātes studiju piedāvājumu interesenti varēs iepazīties sestdien plkst. 11.30 uz Atvērtās skatuves. Par jauniešu iespējām apgūt angļu valodu un kādas durvis tas nākotnē paver plkst. 13.00 stāstīs “London Gates Education Group”. Savukārt uz skatuves “Saies” 24. februārī plkst. 13.30 iegūt aizraujošu pieredzi ārzemēs aicinās Tallinas Universitātes vasaras skolas projektu vadītāja, bet plkst. 15.00 ar studiju pieredzi dalīsies latvieši, kas studējuši Francijā.

Ko var sasniegt ar profesionālo izglītību

Ne tikai akadēmiskā, bet arī profesionālā izglītība būs plaši pārstāvēta izstādē! Kā pirmās uz skatuves “Saies” 23. februārī kāps Latvijas Universitātes Paula Stradiņa koledžas pārstāves un aicinās uz sarunu “Medicīna un tehnoloģijas”. Vēl piektdien, apmeklējot skatuvi “Saies”, varēs uzzināt, kā kļūt par robežsargu. Bet Rīgas Valsts tehnikuma Krāslavas struktūrvienība uz Atvērtās skatuves plkst. 13.30 prezentēs tērpu kolekcijas.

24., 25. februārī plkst. 12.00 uz Atvērtās skatuves Valsts policijas koledžas kadeti demonstrēs uzbrukuma atraidīšanas un aizsardzības paņēmienus. Sestdien plkst. 14.00 par dzīvi un mācībām Liepājā diskutēs Liepājas Valsts tehnikuma pārstāvji. Sestdienas rītā uz skatuves “Saies” par darba iespējām pēc profesionālās izglītības iegūšanas diskutēs uzņēmēji Kristaps Lapsa, Dans Perševics, Toms Kreislers. Tāpat sestdien uz skatuves “Saies” par karjeras iespējām kultūras un radošajās industrijās plkst. 13.00 stāstīs Latvijas Kultūras akadēmijas lektore Aija Lūse.

Kā (iz)dzīvot digitālajā vidē

Izstādē “Skola 2024” nozares veterāni un psiholoģijas eksperti klāstīs un diskutēs par digitālās vides iespējām, prasībām un kā saglabāt veselo saprātu tajā. Šīm diskusijām būs veltīta piektdiena, kad notiks pasākumi “Rosinātavā” konferenču zālē Nr. 3. Lai palīdzētu orientēties un apzināt sevi sociālo mediju telpā, plkst. 12.35 uz “Rosinātavas” skatuves uzstāsies kulinārijas blogeris Pipars jeb Rojs Puķe, bet plkst. 14.10 influenceris Niklāvs Mičulis ar pašizaugsmes un karjeras eksperti Eviju Čeprovu un pusaudžu resursu centra mentori Romiju Krēziņu pārrunās mentālās veselības nozīmi un kā nesabrukt modernās dzīves spiedienu ietekmē. Pēc viņiem dziedātāja un influencere Paula Dundere izklāstīs, kā saskatīt savas iekšējās vērtības, kas palīdz pārvarēt mobingu un sabiedrības spiedienu.

Vēl piektdien uz tehnoloģiju skatuves “Datorium” plkst. 11.30 pārrunās mākslīgā intelekta radītās grūtības, kā arī izdevības. Savukārt uz Atvērtās skatuves plkst. 12.00 “Oxford University Press” pārstāve Latvijā Dace Miška prezentēs izdevniecības jaunākos digitālos mācību līdzekļus, bet plkst. 15.15 “Datorium” vadītāja Anžela Džafarova demonstrēs pirmo skolotāja mākslīgā intelekta asistentu latviešu valodā. Sestdien plkst. 12.30 uz skatuves “Saies” ar prezentāciju “Kiberpsiholoģija: mūsdienu digitālās paaudzes domāšanas īpatnības un drošība internetā” kāps “RISEBA” biznesa psiholoģijas programmas direktors Valērijs Dombrovskis. Savukārt uz “Datorium” skatuves plkst. 13.30 zem mikroskopa liks “Tinderi” jeb diskutēs par iepazīšanās lietotnēm. Taču 25. februārī plkst. 13.00 būs saruna par datora lomu skolēna dzīvē – kad tas ir draugs un kad tas kļūst par draudu.

Kā iedēstīt karjeras saknes

Uz “Skola 2024” skatuvēm notiks arī dažādas prezentācijas un diskusijas, kas veicinās topošo studentu veiksmīgu startu un izaugsmi viņu karjerā. Piektdien uz Atvērtās skatuves TSI biznesa inkubatora “iDEAHUB” vadītājs Vladimirs Petrovs iepazīstinās ar iespējām attīstīt savas biznesa idejas, bet dienas izskaņā prozaiķe Inga Žolude prezentēs rakstīšanas rokasgrāmatu. Savukārt plkst. 14.30 uz skatuves “Saies” RTU talantu programmas koordinators Aigars Asmis stāstīs par savas programmas piedāvātām iespējām. Arī “Rosinātavā” notiks divi semināri par rīcības nozīmīgumu: plkst. 12.15 slavenais Latvijas hiphop mūziķis Ansis parādīs, ka “Nākotne ir tagad!”, bet plkst. 12.55 ārsts psihoterapeits Ernests Pūliņš-Cinis skaidros, kā rīcība paver iespējas, lai cerības un sapņi nepaliek nepiepildīti.

Uz “Datorium” skatuves 24. februārī notiks diskusija “Ar tehnoloģijām bez darba nepaliksi”. Savukārt svētdien uz skatuves “Saies” plkst. 11.30 Rīgas Juridiskā augstskola izklāstīs ceļu uz jurista profesiju, bet pēc tam karjeras atbalsta speciāliste Evita Pīlēģe mācīs “Kā vadīt karjeru ar pārliecību un prieku.” Vēl uz skatuves “Saies” plkst. 13.30 “RISEBA” izstāstīs, kā studentiem apgūt nepieciešamās prasmes darba tirgum, bet plkst. 15.30 “EF Education First” pārstāve Latvijā Indra Ventaskraste prezentēs darba iespējas ārzemēs un dalīsies ar ieteikumiem starptautiskas karjeras veidošanai. Vēl uz Atvērtās skatuves svētdien plkst. 12.30 uz šovu “Ko Tu zini par finanšu nozari un uzņēmējdarbību Latvijā?” aicina Banku augstskola.

Kā sievietēm sokas STEM, IT un mēbeļu industrijā

Vairākas uzstāšanās izstādē “Skola 2024” akcentēs sieviešu sasniegumus un iespējas tradicionāli vīrišķās nozarēs. 23. februārī plkst. 14.00 uz Atvērtās skatuves Mēbeļu ražotāju asociācijas Latvijā izpilddirektore Ieva Erele stāstīs par sievietes karjeru mēbeļu industrijā. Taču 24. februārī uz Atvērtās skatuves plkst. 12.30 būs RTU diskusija par sieviešu iespējām STEM nozarēs, bet plkst. 15.00 uz “Datorium” skatuves nozares eksperti parādīs, kādas iespējas un sasniegumi gaida meitenes tehnoloģiju pasaulē.

Un tas nav viss! “Skola 2024” apmeklētājus priecēs arī vairāki radoši priekšnesumi: deju treniņš J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studentu izpildījumā, dziedātājas Dionas Liepiņas muzikālais pārsteigums, J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas pētnieka Džeikina Edvarda Pusona un vizuālā mākslinieka Mārtiņa Dāboliņa prezentācija “Music on the Brain”. Detalizētu programmu skati: www.bt1.lv/skola/program.php

Izstādi “Skola” rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1.

Sekojiet līdzi jaunumiem arī sociālajos tīklos:
www.facebook.com/izstade.skola www.instagram.com/izstade_skola www.tiktok.com/@izstade_skola

Norises vieta:

Starptautiskais izstāžu centrs, Ķīpsalas iela 8, Rīga

Darba laiks:
23.–24. februārī 10.00–18.00, 25. februārī 10.00–17.00

Biļetes:

Biļetes cena – 5 €
Bērniem līdz 7 gadu vecumam – bez maksas
Pensionāriem un invalīdiem – 3,50 €
Grupas biļete (10+) – 4,00 €
Autostāvvieta – 5 €
Stāvvieta autobusam – 5 €