SKOLA 2024 - Izcili tulkojumi – projekts “Radošā Eiropa” BT 1 Header Bar
Baltijas vadošo izstāžu rīkotājs

Izcili tulkojumi – projekts “Radošā Eiropa”


Apgāds Zvaigzne ABC šogad lepojas ar pabeigto projektu “Radošā Eiropa”, kura ietvaros iznākuši astoņi izcili darbi bērniem un pieaugušajiem. 

Stendā būs iespējams iepazīties ar tiem visiem, sākot ar Majas Lundes un Līsas Aisato brīnišķīgajām un krāšņi ilustrētajām pasakām visai ģimenei “Sniega māsa” un “Saules sargātāja”. Tāpat arī būs pieejamas arī pārējās projekta grāmatas, kas domātas pieaugušajiem. Katra no tām ir izcila savā žanrā un to autori saņēmuši daudzas starptautiskas balvas.

Iznākušo darbu skaitā ir Bernharda Šlinka skumju un cerību cauraustais stāstu krājums “Atvadu krāsas”, kuru no vācu valodas tulkojusi Silvija Brice. Vientulības daudzveidīgo seju apcerējusi Anne Katrīna Bomane romānā “Agate” (no dāņu valodas tulkojusi Inga Mežaraupe). Lietuviešu rakstnieka Vida Morkūna mūsdienīgā un satriecoši skaudrā īsproza “Ceļinieku stacijas” atstās ilgstošu vielu pārdomām (no lietuviešu valodas tulkojusi Dace Meiere). Halgrīma Helgasona izklaidējoši aizkustinošais darbs “Sieviete 1000 grādos” iepriecinās un uzmundrinās (no islandiešu valodas tulkojis Dens Dimiņš).

Sāras Stridsberjas smeldzīgi urdošais romāns “Mīlestības gravitācija” atklās dzīves šķautnes, kuras raksturīgas arī mūsdienu Latvijai (no zviedru valodas tulkojusi Dace Deniņa). Lai gan darbība risinās otrā pasaules kara laikā Vācijā, Kirstenas Torupas romāns “Līdz ārprātam, līdz nāvei” ļauj vilkt paralēles ar daudziem mūsdienu notikumiem un indivīda sajūtām lielu notikumu pavēnī (no dāņu valodas tulkojusi Inga Mežaraupe).

Apgāds Zvaigzne ABC ir viena no lielākajām Latvijas izdevniecībām, un gada laikā izdod vairāk nekā 300 pirmizdevumu. To skaitā ir gan latviešu, gan ārzemju autoru darbi, grāmatas bērniem un pieaugušajiem.

Latvijā darbojas 33 Zvaigznes grāmatnīcas, deviņas no tām – Rīgā.

bt1.lv
https://www.facebook.com/zvaigzneabc
https://twitter.com/#!/zvaigzneabc
https://www.instagram.com/zvaigzne_abc