SKOLA 2022 - RTU aicina vidusskolēnus pieteikties Talantu programmai

RTU aicina vidusskolēnus pieteikties Talantu programmai


Rīgas Tehniskā universitāte izstādē “Skola 2022” skolēnus iepazīstinās ar jaunumu - iespēju ikvienam nokļūt RTU Talantu programmā. Dalība Talantu programmā ir iespēja paralēli studijām pilnveidot savu personību, apgūt sociālās un līderības prasmes, gūt projektu un inovāciju vadības iemaņas, studēt pēc individuāla plāna, kā arī sagatavoties darba tirgum ar specialitātē pieredzējušu mentoru atbalstu.

Dalībai Talantu programmā atklātā konkursā tiks izraudzīti 30 pretendenti, pieteikties tai var ikviens 12. klases skolēns. Atlases konkursā tiks vērtētas skolēnu zināšanas matemātikā, fizikā, ķīmijā un citos eksaktajos priekšmetos, interese par inženierzinātnēm, kā arī motivācija piedalīties programmā.

RTU Talantu programma tika izveidota 2020./2021. studiju gadā, un divos gados tajā ir piedalījušies vairāk nekā 80 talantīgi RTU studenti. Līdz šim pretendēt varēja tikai skolēni no īpaši atlasītām skolām, bet no šī mācību gada konkursā var piedalīties ikvienas skolas topošais absolvents.

RTU Talantu programmas mērķis ir piesaistīt inženierzinātņu studijām izcilākos jauniešus no visu Latvijas reģionu skolām. Talantu programma RTU studentiem sniedz iespēju pilnveidot savu personību, emocionālo inteliģenci, līderības, projektu un inovāciju vadības un dažādas citas prasmes.

Talantu programmai ir tieša sasaiste ar darba tirgu – jauniešiem ir iespēja gūt padomus no mentoriem, kuri ir Latvijas vadošo uzņēmumu pārstāvji. Tieši darbu ar mentoriem pašreizējie Talantu programmas dalībnieki novērtē ļoti atzinīgi, jo mentori viņiem sniedz gan izpratni par nākotnes karjeras iespējām, gan iepazīstina ar konkrētās nozares aktualitātēm.

Eiropas Komisijas priekšsēdētājas izpildvietnieks ekonomikas un finanšu jautājumos un Talantu programmas patrons Valdis Dombrovskis uzskata, ka Rīgas Tehniskās universitātes Talantu programma sper lielu soli pretī Latvijas jaunajiem talantiem un dod skaidru signālu potenciālajiem studentiem, ka valstij rūp talantīgi, motivēti un mērķtiecīgi jaunieši.

Izstādē “Skola” varēs uzzināt, kā pieteikties RTU talantu programmai, uzdot interesējošos jautājumus, aprunāties ar Talantu programmas esošajiem dalībniekiem un apzināt ieguvumus, ko sniedz dalība šajā programmā.

Rīgas Tehniskā universitāte ir moderna, prestiža un inovatīva augstākās tehniskās izglītības iestāde, kurā sagatavo topošos inženierus tādās nozarēs kā IT, ķīmija, būvniecība, enerģētika un pat apģērbu modelēšana, ekonomika vai tulkošana. RTU studenti mācās mūsdienīgā vidē Latvijā pirmajā studentu pilsētiņā Ķīpsalā, kur uzceltas jaunas RTU fakultāšu ēkas, Laboratoriju māja, Zinātniskā bibliotēka, kuras lasītava atvērta 24 stundas diennaktī, un renovēta lielākā daļa fakultāšu un dienesta viesnīca.

Plašāka informācija par RTU Talantu programmu
Video par RTU Talantu programmu

Uzzini vairāk par RTU:
www.rtu.lv
www.instagram.com/rtu.lv/
www.tiktok.com/@rtu.lv
www.youtube.com/user/RigaTechnicalUni
www.facebook.com/rigastehniskauniversitate