Latvijas Kultūras akadēmija izstādē “Skola 2020” aicina apmeklēt sirreālo konferenci


No 28. februāra līdz 1. martam izglītības izstādē “Skola 2020” Latvijas Kultūras akadēmija (LKA) aicinās ikvienu interesentu paviesoties pavisam netradicionālā konferencē. Sirreālajā konferencē kultūras un mākslas procesos ieinteresētajiem jauniešiem būs iespēja uzzināt, cik daudzveidīgās profesijās iespējams darboties kultūras nozarē, kā mainās profesijas un darba tirgus, kā arī darba laika formas. Jaunieši varēs uzzināt, kā veidot starptautisku karjeru, par to, cik zinātne var būt mākslinieciska un māksla – zinātniska. Izstādes apmeklētājiem būs iespēja iepazīties ar LKA absolventiem un studentiem, uzzināt par viņu profesionālajiem izaicinājumiem un radošajiem sasniegumiem.

Izstādes ietvaros LKA piedāvās dažādas tikšanās un kultūras notikumus. Piektdien, 28.februārī plkst. 12.00 Skatuves mākslas katedras vadītāja Zane Kreicberga aicinās uz sarunu Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra direktori Danu Bjorku un režisoru no Maskavas, teātra māksliniecisko vadītāju Sergeju Golomazovu. LKA sadarbībā ar teātri 2020.gada jūlijā uzņems studējošos apakšprogrammā “Dramatiskā teātra aktiera māksla”, tādēļ aicinām interesentus uzzināt vairāk par uzņemšanu, iestājpārbaudījumiem un studiju procesu.

Sestdien, 29. februārī LKA sirreālajā konferencē viesosies arī režisors un LKA prorektors mākslinieciskās jaunrades darbā Elmārs Seņkovs kopā ar aktieriem no jaunās teātra apvienības "ESARTE", kas sevi plašākai publikai prezentēja šī gada sākumā. Apvienības aktieri ir LKA studiju “Dramatiskā teātra aktiera māksla” absolventi, kas spoži sevi pieteikuši izrādēs “Medības” (rež.E.Seņkovs) un “Nelabā roka” (rež.K.Krūmiņš).

Vai pētījuma rezultātus iespējams izdziedāt? Izstādes apmeklētājiem būs iespēja to uzzināt svētdien, 1.martā, plkst. 12.00, kad LKA stendā uzstāsies muzikālākie akadēmijas studenti, LKA Zinātniskās pētniecības centra pētnieku īstenoto pētījumu rezultātus izdziedot muzikālās performancēs.

LKA stenda scenogrāfiju veidojis Latvijas Mākslas akadēmijas Audiovizuālās mediju mākslas nozares Scenogrāfijas apakšnozares 3. kursa students Andris Kaļiņins, kas veidojis scenogrāfiju ne tikai LKA režijas studentu izrādēm, bet šobrīd veido scenogrāfiju Latvijas Nacionālā teātra topošajai izrādei “Lepnums un aizspriedumi” kopā ar režisoru Klāvu Melli.

2020. gadā jaunieši varēs uzsākt studijas piecās LKA bakalaura studiju programmās. Programmas “Audiovizuālā māksla” piecās specializācijas: Filmu režija, Operatora māksla, Filmu montāža un skaņa, Audiovizuālās un skatuves mākslas producēšana un Audiovizuālās un skatuves mākslas teorija. Ceturto gadu studējošie tiks uzņemti LKA un Rīgas Tehniskās universitātes kopīgajā programmā “Radošās industrijas”, kuras mērķis ir sagatavot radošo industriju uzņēmējus. Kopā ar Mihaila Čehova Rīgas krievu teātri LKA uzņems studējošos programmā “Dramatiskā teātra aktiera māksla”. Tāpat studējošie tiks uzņemti “Kultūras un mākslu studijās” un “Starpkultūru sakaros” (specializācijās “Latvija – Francija” un “Latvija – Ziemeļvalstis”).

Šajā gadā LKA uzņem četrās maģistra studiju programmās – “Kultūras menedžments” un “Audiovizuālā un skatuves māksla”, kā arī divās jaunās programmās – “Kultūras mantojuma pārvaldība un komunikācija” un “Radošās industrijas un izaugsmes menedžments”. LKA un RTU plāno uzņemt studentus jaunā starptautiskā, starpdisciplinārā maģistra studiju programmā “Radošās industrijas un izaugsmes menedžments”. Programmā galvenā uzmanība tiks vērsta uz radošo industriju sektora izpratnes sekmēšanu dažādos aspektos – personīgajā, korporatīvajā jeb organizāciju līmenī un globālajā līmenī. Savukārt sadarbībā ar Vidzemes augstskolu LKA uzņems starpdisciplinārā maģistra programmā “Kultūras mantojuma pārvaldība un komunikācija”, jaunās programmas uzmanības centrā ir kultūras mantojuma nozīmes paradigmas maiņa un tā formu dažādība mūsdienās, kas pieprasa jauna veida kultūras mantojuma komunikācijas un pārvaldības praksi. Programmas šobrīd tiek gatavotas licencēšanai, uzņemšana plānota augustā.

Latvijas Kultūras akadēmija ir starpdisciplināra kultūras un mākslas studiju augstskola, kultūras un mākslas zinātniskās izpētes, mākslinieciskās jaunrades un radošo industriju centrs, kas atbalsta un īsteno dažādus projektus radošajās un kultūras industrijās.

Vairāk:
http://www.lka.edu.lv
https://www.instagram.com/LKAkademija
https://www.facebook.com/LKAkademija
https://twitter.com/LKAkademija112467807_10034.jpg