Ķīpsalā notiks dizaina konferences “DESIGN4future” videotiešraide!


Dizaina izglītības jaunumi un iespējas, inovācijas un biznesa attīstība ar dizainu un caur to, digitālie instrumenti un eksporta iespējas – tās ir galvenās tēmas, kuras divu dienu garumā aktualizēs Dita Danosa, Kristiana Kazarjana, Ingrīda Rone, Ivars Ījabs, Jānis Koklačs, Indra Križus un vēl daudzi citi profesionāļi. Apmeklē videokonferenci mēbeļu un dizaina izstādē “Furniture & Design Isle 2020” Ķīpsalā 23. un 24. oktobrī!

“Šajā mainīgajā laikā informācija ir iespēja. Tā ir rīks, kas nodrošina konkurētspēju, izaugsmi, motivāciju un iedvesmu. Tieši tāpēc konferences mērķis ir sniegt jaunas zināšanas un idejas, enerģijas apmaiņu, kontaktus un iespējas, kas šobrīd ir īpaši svarīgi,” – norāda Latvijas Dizaineru savienības (LDS) priekšsēdētāja Barbara Freiberga un aicina konferences videotiešraidi Ķīpsalā skatīties ikvienu, kas savu ikdienu saista ar dizaina jomu – gan dizainerus, māksliniekus un uzņēmējus, gan dizaina studentus un pasniedzējus.

Izglītības un inovāciju spēks

Konferences pirmā diena, 23. oktobris, būs veltīta izglītības un inovāciju spēkam. Pirmajā diskusijā “Izglītība, kompetences, iespējas” plkst. 11.00 tiks meklētas atbildes uz jautājumiem: ko uzņēmēji sagaida no jaunajiem dizaineriem, kāds ir / būs ieguvums no jaunās izglītības sistēmas. Diskusijā piedalīsies gan izglītības jomas pārstāvji – Ulrika Naumova un Velga Kaļeiņikova, gan uzņēmēji, dizaineri – Kristiana Kazarjana un Miks Pētersons.

Savukārt otrajā diskusijā “Kosmosa un tehnoloģiju spēks”, kura sāksies plkst. 14.00, ar zināšanām un viedokli dalīsies tieši speciālisti, kuru ikdienas darbs ir saistīts ar mūsdienu tehnoloģijām, – “ZINOO” komandas vadītājs Pauls Irbiņš, “Eset Latvia” tehnoloģiju speciālists Kārlis Bergmanis, “LightSpace Technologies” izpilddirektore Madara Kalniņa-Kalnmale, “Tet” lietotāju pieredzes dizainere Madara Zelčāne un “Tilde” mārketinga direktore, lietotāju pieredzes speciāliste Annija Spēka.

Dalībnieki diskutēs, kā pasaulē virzās un attīstās augstās tehnoloģijas – roboti, mākslīgā inteliģence, kosmosa tehnoloģijas, kvantu fizika u. tml. – un kā tas saistās ar dizainu. Kāda ir Latvijas vieta šajā jomā, cik mēs esam inovatīvi? Vai mēs eksportējam / importējam mūsu zināšanas un iespējas? Un kas mūs sagaida tālāk? Klausies diskusiju un uzzini atbildes!

Vēl bez diskusijām notiks arī lekcijas, prezentācijas un semināri, kuros varēs uzzināt, kas ir labs dizains kiberdrošības izpratnē, kādas ir dizaina un tehnoloģiju tendences, lūkojoties caur digitālo un sabiedrības prizmu, kā arī iepazīt 3D attēlu tehnoloģiju un tās sniegtās iespējas.

Nākotnes un eksporta potenciāls
Dizaina konferences otrajā dienā, 24. oktobrī, diskutēs par nākotnes un eksporta potenciālu. Pirmajā diskusijā “New normal vai renew?” plkst. 11.40 piedalīsies “INRE Scandinavian Design” vadītāja Indra Križus, Eiroparlamenta deputāts Ivars Ījabs, projektu vadītājs Jānis Koklačs, projektu vadītāja un pasniedzēja Ilze Bērziņa-Ruķere, “Tet” lietotāju pieredzes dizainere Jeļena Solovjova un Valsts administrācijas skolas direktore Agita Kalviņa. Kopīgi tiks atbildēts uz vairākiem būtiskiem jautājumiem – kas aktuāls ir ienācis, kā mainās sabiedrība, ar kādiem jauniem ierobežojumiem un standartiem mums ir jārēķinās? Kādas iespējas mūs sagaida? Vai un kā dizains darbojas kā sabiedrības izmaiņu rīks un atbalsts?

Savukārt otrā diskusija “Eksporta potenciāls”, kura sāksies plkst. 14.40, sniegs daudzpusīgu ieskatu Latvijas dizainā – kādi atbalsta mehānismi ir pieejami, kādas iespējas dod valsts un privātās investīcijas. Diskusijā dzirdēsiet inovāciju brokeri Ilonu Platonovu, Latvijas Dizaina centra vadītāju Ditu Danosu, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Ārējās tirdzniecības veicināšanas departamenta Eksporta veicināšanas nodaļas vecāko projektu vadītāju Fīlipu Tālbergu, “Baltic Design Stories” asociācijas vadītāju Lauru Bērziņu, kā arī pārstāvjus no LIAA un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras.
Toties lekcijās un prezentācijās būs noderīga informācija par dizainu un tā stratēģiju, par dizaina metodēm, veidojot jauno – uz darbinieku orientēto – hibrīddarba modeli, kā arī par LIAA veicināšanas programmām.

Pilno dizaina konferences “DESIGN4future” programmu skatiet šeit. Seko līdzi aktualitātēm arī Facebook: www.facebook.com/events/353087545958157


Dizaina konferences lektori uzstāsies attālināti, bet konferences videotiešraide būs skatāma uz vietas mēbeļu un dizaina izstādē “Furniture & Design Isle 2020” hallē Nr. 1 speciāli izveidotā konferenču zālē. Ievērojot Ministru kabineta noteikumus un rūpējoties par apmeklētāju drošību, konferenču zālei būs atsevišķi nodalīta ieeja un izeja, turklāt tiks veikta konferences apmeklētāju reģistrācija un kontrolēts klausītāju skaits. Reģistrēties konferencei var šeit: www.bt1.lv/reg/

Apmeklētājiem jāņem vērā, ka mutes un deguna aizsega (sejas maska vai vairogs) lietošana izstādē ir obligāta. Vienreizējās sejas maskas būs pieejamas norises vietā. Lai uzzinātu vairāk par drošības pasākumiem izstādē, skatiet šeit.

Konferenci organizē Latvijas Dizaineru savienība, “Latvijas Dizaina gada balva”, “Furniture & Design Isle”, “DesignElevator”. Atbalsta: Kultūras ministrija, “BT 1”, LIAA, “AkzoNobel”, “Accenture Latvia”.

Izstādi “Furniture & Design Isle” rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1.
Vairāk: www.mebelesundizains.lv
Sekojiet līdzi jaunumiem arī Facebook.com/FurnitureDesignIsle/ un Instagram.com/furniture_designisle/!

Izstādes darba laiks:
23. un 24. oktobrī 10.00–18.00
25. oktobrī 10.00–17.00

Dizaina konferences norises laiks:
23. oktobrī 10.00–16.00
24. oktobrī 11.00–16.40

Biļešu cena: 5,00 €
Pirkt biļeti tagad: www.bt1.lv/mebelesundizains/buytickets.php
Cenā ir iekļauts dizaina konferences “DESIGN4future” videotiešraides apmeklējums.

Uzmanību!

Pasākuma laikā notiek filmēšana un fotografēšana!
Mērķis: izstādes publicitātes nodrošināšana
Pārzinis: SIA “BT 1”, reģ. nr. 40003241394, juridiskā adrese: Ķīpsalas iela 8, Rīga