Dizaineri gatavi vērtējumam – labākie darbi vienkopus “Furniture & Design Isle 2020”!


Pasaulē vieglākais koka līdzsvara ritenītis, unisekss apavu kolekcija, bērnu ragaviņas pilsētvidei, vairākkārt izmantojams piegādes iepakojums – tie ir tikai daži no dizaina konkursa “LDS balva 2020” darbiem, ar kuriem varēs iepazīties izstādē “Furniture & Design Isle 2020” Ķīpsalā no 23. līdz 25. oktobrim.

“Bērni ir mūsu tagadne un nākotne. Tā ir paaudze, kura turpinās mūsu iesākto, kura dzīvos tādā pasaulē un valstī, kādu mēs viņiem nodosim. Tieši tādēļ šogad dizaineru darbu konkurss tematiski ir veltīts dizainam, kas saistīts ar bērniem,” uzsver Latvijas Dizaineru Savienības (LDS) priekšsēdētāja Barbara Freiberga.

Dažus konkursa “LDS balva 2020. Pakāpiens pasaulē” darbus iepazīsti jau tagad, bet klātienē aplūko mēbeļu un dizaina izstādē Ķīpsalā.

Bērnu ragaviņas pilsētvidei
Vairums vecāku noteikti piekritīs, ka daudzas bērnu lietas aizņem vairāk vietas, nekā gribētos, turklāt tas nereti traucē tieši izbraucienos un atpūtā ārpus mājas. Arī dizainers Viesturs Muzikants to ļoti labi zina, tāpēc viņš ir radījis saliekamās bērnu ragaviņas, kas paredzētas lietošanai pilsētvidē. Tās var viegli salocīt, kas atvieglo vecāku mobilitāti un ļauj bērniem izbaudīt priekus, neradot neērtības vecākiem. Šīs ragaviņas var viegli nest rokās, ielikt automašīnā vai uzglabāt dzīvoklī.

Varavīksne bērnistabā
Kad debesīs parādās varavīksne, tā acumirklī piesaista gan bērnu, gan pieaugušo skatienus. Tagad šo dabas brīnumu ir iespējams ienest ģimenes bērnistabā, jo “PIKU” darbnīcā ir tapusi jauna kolekcija “Varavīksne” – dizaina gaismas lampiņa varavīksnes formā, kas pieejama četrās krāsu kombinācijās. Turklāt tai ir pieejams arī apgleznošanas komplekts, lai vecāki kopā ar bērniem varētu šo lampu izkrāsot pēc savām vēlmēm un gaumes!

Kalnu iedvesmota gultiņa
Kalnu siluets ir būtisks vizuālais un arī emocionālais elements, kas raksturo dizainera Mika Pētersona radīto bērnu gultiņu “MoON”. Tapšanas procesā galvenais iedvesmas avots ir bijusi daba un N. Rēriha gleznas. Gultiņas dizains harmoniski iekļausies telpā, turklāt vecāki noteikti novērtēs gultiņas funkcionalitāti – tā izmantojama bērniem līdz pat 7 gadu vecumam, jo tās elementi un proporcijas ir maināmas atbilstoši bērna augumam.

Vieglākais līdzsvara ritenītis
Konkursā “Pakāpiens pasaulē” ir pieteikts arī ritenītis “Choppy”, kas, iespējams, ir pasaulē vieglākais bērnu koka līdzsvara ritenītis. Tas sver mazāk nekā 3 kg! To var ātri salikt kā konstruktoru un ērti pārveidot pat bez instrumentiem, jo konstrukcijā nav izmantotas skrūves. Ritenīti var viegli pielāgot mazā braucēja augumam – mainot sēdeklīša augstumu un izvēloties vienu no diviem stūres augstuma variantiem. Turklāt rotaļām noderēs arī iepakojuma kasti, jo tās iekšpusē ir piedzīvojumu trase ar zīmējumiem.

Ik gadu LDS rīkotajā konkursā piedalās arī skolu un augstskolu audzēkņi, tāpēc digitālā veidā – virtuālajā izstādē varēs aplūkot arī topošo dizaineru darbus. Ieskaties, ar kādiem darbiem konkursā “Dizaina arēna 2020” startē jaunieši!


Vairākkārt izmantojams piegādes iepakojums
Vai esi kādreiz aizdomājies, ka arī piegādei izmantotais sūtījumu iepakojums varētu būt izmantojams atkārtoti, tādējādi saudzējot dabu? Rīgas Tehniskās universitātes absolvente Annija Elīza Lodziņa ne tikai domā, bet arī rada! Viņa no PVH auduma jeb baneru atgriezumiem ir izstrādājusi piegādes iepakojumu, kuru var izmantot vairākkārt! Turklāt iepakojumi ir pieejami 5 izmēros, un tā dizains ir personalizējams.

Japāņu iedvesmota apģērbu kolekcija

Apģērbu kolekcijas “Introvertā ekstraversija” autore Rīgas Tehniskā universitātes studente Marta Cimdiņa, sev uzstādīja mērķi – radīt apģērbu, kas ir maksimāli draudzīgs videi un, nonākot atkritumos, nerada būtisku kaitējumu dabai. Tieši tāpēc šai kolekcijai kā pamatmateriāls ir izvēlēts 100 % lins, savukārt furnitūrai – kokosa pogas. Jaunā māksliniece iedvesmojās no japāņu modes dizaineriem – kolekciju caurstrāvo minimālisma un asimetrijas iezīmes, saglabājot skandināvu askētismu un atturību.

Sajūtu lampas
Laikmetīgās mākslas cienītājiem noteikti simpatizēs PIKC Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolas „Saules skola” audzēknes Marinas Baziļčikas radītie tekstilobjekti “Sajust gaismu”, kuri tapuši kā funkcionāls gaismas objekts un dizaina priekšmets. Autore ir izmantojusi tradicionālas aušanas tehnikas, lietojusi kokvilnas diegus un papīra auklas, kā arī ļāvusies improvizācijai, lai iegūtu vēlamās faktūras. Tās ir sajūtu lampas, kuras radīs telpā īpašu noskaņu!

Unisekss apavu kolekcija
Liepājas Mūzikas, mākslas un Dizaina vidusskolas audzēkne Liene Lazdupe, iedvesmojoties no bijušajā Liepājas Apavu fabrikā ražotajiem apaviem, radījusi unisekss apavu kolekciju “DOMA SOLIS LĒCIENS”, kas sastāv no trīs apavu pāriem. Viens apavu pāris ir Mary Janes stilā, otrs Derby stilā, bet trešais – Desert boots stilā. Kolekcija ir veidota no krāsotas juhtādas un krāsotām, izšūtām brezenta auduma detaļām. Šī apavu kolekcija lieliski iederēsies pavasara / vasaras / rudens garderobē!

Šī ir tikai daļa no visiem konkursa darbiem, kurus varēs apskatīt izstādē “Furniture & Design Isle 2020”. Labāko darbu paziņošana un apbalvošana notiks 23. oktobrī, plkst. 17.00.

Lai dalība izstādē un tās apmeklējums būtu maksimāli drošs, Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 ir ieviesusi virkni drošības pasākumu – skatīt šeit! Mutes un deguna aizsega (sejas maska vai vairogs) lietošana izstādē ir obligāta. Vienreizējās sejas maskas būs pieejamas norises vietā.

Izstādi “Furniture & Design Isle” rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1.
Vairāk: www.mebelesundizains.lv.

Sekojiet līdzi jaunumiem arī Facebook.com/FurnitureDesignIsle/ un Instagram.com/furniture_designisle/!

Darbalaiks:
23. un 24. oktobrī 10.00–18.00
25. oktobrī 10.00–17.00

Biļešu cena: 5,00 €
Pirkt biļeti tagad: www.bt1.lv/mebelesundizains/buytickets.php

Uzmanību!
Pasākuma laikā notiek filmēšana un fotografēšana!
Mērķis: izstādes publicitātes nodrošināšana
Pārzinis: SIA “BT 1”, reģ. nr. 40003241394, juridiskā adrese: Ķīpsalas iela 8, Rīga